Gönderen Konu: ön taraftan gelen gıcırtı  (Okunma sayısı 4064 defa)

Çevrimdışı comicim

• Profili Görüntüle
ön taraftan gelen gıcırtı
« : 06 Ekim 2011, 00:43:35 »
merhaba arkadaşlar... havalar soğumaya başladığından bu yana yani aşağı yukarı 20 gündür , sabah arabamı hareket ettirdikten sonra 15-20 km boyunca fren yaptığımda veya tümseklerden geçerken ön tekerlerin olduğu bölgeden gıcırtıyla karışık "çıt" diye bi ses geliyor...ustaya götürdüm tabla takozu , rot mili , terazi kol lastiği değişti... amortisörlere baktılar vurma veya gıcırtı yok dediler... rot balançılarda bi sıkıntı göremedi... sadece yağ donduğu için soğuk havada, ısınana kadar ses yapar dediler... fakat diğer araçlarda olmaması ve benim bu sese maruz kalmam tuhaf geldi...sizden fikir ve tavsiye bekliyorum... teşekkürler şimdiden...

Çevrimdışı mctsrm

• Profili Görüntüle
Ynt: ön taraftan gelen gıcırtı
« Yanıtla #1 : 30 Ekim 2011, 22:35:34 »
benimkindede oluyor kardeş golf 4 aracım. dediğin gibi diğer birçok arabada olmuyor. daha önce renault 19 vardı onda bile bu ses olmuyodu soğuklarda ama sırf soğukta yağ donuyor ses çıkıyor diye golf kalitesini keyfini hiçbirşeyle değişmem.
HER BAHAR BİR ÇİÇEKLE BAŞLAR

Çevrimdışı comicim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2011, 23:01:28 »
sıkıntı amortisörlerde mi acaba kardes... bi çözümü olmalı bence... golf keyfi konusunda da jhaklısın..)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #3 : 28 Ocak 2012, 17:45:38 »
sıkıntı amortisörlerde mi acaba kardes... bi çözümü olmalı bence... golf keyfi konusunda da jhaklısın..)
amortisör kule takozları soğuğun etikisi ile o sesi çıkartıyorlar.. + parantez; soğuk havalarda amortisörlerinze daha özenli davranın çünkü içerisindeki yağ-sıvı soğuk nedeni ile sertleşerek amortisörünüzü patlatabilir.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline