Gönderen Konu: kahrolası ankara sigorta !!!  (Okunma sayısı 7695 defa)

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
kahrolası ankara sigorta !!!
« : 04 Ekim 2011, 17:46:23 »
başlık için tüm arkadaşlardan özür dilerim.
bir ay önce memlekete giderken arkadan bir aracın parpması sonucu arka tamponum mahvoldu.tutnaka tutuldu.aracımı bergama da bir servise bıraktım tampon için ankara sigorta şirketi yan sanayi tampon göndermiş servis bilgi vermek için telefon etti. yan sanayi parça gönderdiler dedi.bende sigorta şirketinin istanbul merkezini aradım ve karşıma çıkan bayana şu soruyu sordum sizin başınıza gelseydi kabul edermiydiniz hanımefendi cevap veremedi.neden yan sanayi parça yolluyorsunuz dedim hazine müşteşarlığının gereksiz zenginleşmenin önüne geçmek için uyguladığı bir bir sistem dedi.varmıdır böyle bir olay siz arabanızı gözünüzden sakının sonra da olası bir kaza da yan sanayi parça kullanın.o zaman yetkili servislere ne gerek var kardeşim.çaresiz kabul ettik.tüm arkadaşlara uyarı olsun diye buradan payşalmak istedim.anakara sigorta dan uzak durun.öedemeleri bile aylar sonra yapıyorlarmış.ne diyelim cana gelmesin ama mal canın yongası oluyor.tüm forum arkadaşlarıma kazasız belasız günler dilerim
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2011, 17:47:58 Gönderen: ikili »

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
Ynt: kahrolası ankara sigorta !!!
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2011, 18:04:33 »
orjinal bulunmazsa yan sanayi oda yoksa çıkma parçaya yönlendirirler prosedür budur  :t

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Ekim 2011, 18:33:45 »
tamam da tamponun orjinali neden bulunmasın ki ?
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Ekim 2011, 22:25:48 »
sorun bulamaması değil arkadaşlar.bulmak istememesi.eğer ki benim aracıma orjinal parça kullanırlarsa tampon fiyatı 1100 lira yan sanayi kullanırsa 500 lira arada 600 lira kar yapmış olacak şirken.tek amacı en az ödemeyle ili sigortanın karini arttırmak istemsi hepsi bu.iş gücü gibi az işçi az gider demek buna mukabil çok kazanç demektir.

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Ekim 2011, 22:32:09 »
VW yetkili servislerinde bu araçların hala en ufak plastik parçalarına kadar bulmak mümkün. En temizi aracı servisten sigortalatmak galiba. Tuhaf olan orijinal parça takarsam neden gereksiz zenginleşmiş oluyorum anlayamadım.

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Ekim 2011, 22:39:30 »
VW yetkili servislerinde bu araçların hala en ufak plastik parçalarına kadar bulmak mümkün. En temizi aracı servisten sigortalatmak galiba. Tuhaf olan orijinal parça takarsam neden gereksiz zenginleşmiş oluyorum anlayamadım.
bu durumu bende sordum arkadaşım.araç 10 yaşındaki bir araca 10 yıl kullanılmış parça takılamayacağı ,orijinal parça takılırsa kaza yapmayan 10 yaşındaki başka bir araçla kıyaslama yapıldığında benim aracım daha değerli gibi oluyor.kasıtları bu olsa gerek.en azından ben böyle anladım.yazıkki benim yerimde siz olsaydınız kabul edermiydiniz diye sordum cevap veremedi hatun kişi.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Ekim 2011, 22:40:03 »
Hiç uğraşmayın mahkemeye verdim sizi deyip gelen parçayı aracınıza taktırmayın. Emsal davalar var 100 de 100 kazanacağınız bir dava zaten mahkemeye veriyorum dediğinizde onlarda biliyolrar bu nedenle hemen işleriniz halledecekler.

Sigorta şirketleri ile anladığı dilden konuşun ;)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Ekim 2011, 22:45:37 »
Hiç uğraşmayın mahkemeye verdim sizi deyip gelen parçayı aracınıza taktırmayın. Emsal davalar var 100 de 100 kazanacağınız bir dava zaten mahkemeye veriyorum dediğinizde onlarda biliyolrar bu nedenle hemen işleriniz halledecekler.

Sigorta şirketleri ile anladığı dilden konuşun ;)
işin uzaması benim hiç işime gelmiyor zira hafta sonu yüksek gerilim eğitimim ve arkasından da sınavım var ( bir ay ).kendi aracımla gitmem gerektiği için kabul ettim ( şimdilik ).mahkemenin ne kadar süreceği belli de olmuyor.aracım bir çıksın kesin dava açarım.
bu arada yan sanayi parçalar servise gelince, servis eksper i arıyor bunlar yan sanayi olmaz diyor.eksper ise sen tak müşteri nereden anlayacak diyor. bunun üzerine servis bize haber veriyor. kaşarlığın ,laubaliliğin bu kadarı. o derece pişkinler yani.

Çevrimdışı omertek

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Ekim 2011, 22:45:45 »
Kötü bir durum  ::) Zannedersem bu yüzden 10  yaş üzeri araçları kasko yaptırmakta sorun çıkıyor isteksiz oluyorlar veya fiyatı yükseltiyorlar  ;)
1993 RENO TOROS
2000 SEAT CORDOBA 1.6 SXE
1980 VW  MK1 GOLF LD

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Ekim 2011, 16:07:49 »
10 yaşın üzerinde kasko bedelleri artıyor diye söylemişti sigortacım. Sonra bu sürenin 15 seneye çıkartıldığını söyledi. Şu gereksiz zenginleşme işi gerçekten çok komik servise söyleyeyimde bundan sonra çıkma parça taksınlar:)

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Ekim 2011, 21:35:21 »
madurluğun mağdurluğu böyle olsa gerek sağ olsun ankara sigorta bunu bize çooook güzelizah etti.bundan sonra bize çarpacak araçların siogorta şirketlerini bilmekte fayda ona göre çarpsınlar.kamyon yazıları gibi yazalım araçlara. ankara sigartalıysan çarpma bilader. :)

Çevrimdışı serhan61

• Yolu bilmekle yolda yürümek farklı şeylerdir...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 05 Ekim 2011, 22:13:15 »
aracın daha önce kazası vs yoksa yani eksper araçta yan sanayi parça falan tespit etmemişse genelde orjinal parça yollanır. ki sizin tamponunuz orjinalmiş yan sanayi tampon yollamaları gerçekten çok ayıp olmuş.neyse olumlu tek şey cana zarar gelmemesi bunada şükür. geçmiş olsun...

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Ekim 2011, 19:22:05 »
öncelikle geçmiş olsun
benim araca da arkadan çarptılar tutanak tuttuk ruhsat ehliyet fotokopisini aldım daha yaptırmadım

tamponun değişmesi ve orjinalinin takılması için ne yapmam lazım? (tamponun boyası gitti ufak bir kısmı kırıldı değiştirmezler sanıyorum)

ben sigortadan yaptırırsam araç tramerde arkadan kazalı mı görünecek?

cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Ekim 2011, 20:04:59 »
öncelikle geçmiş olsun
benim araca da arkadan çarptılar tutanak tuttuk ruhsat ehliyet fotokopisini aldım daha yaptırmadım

tamponun değişmesi ve orjinalinin takılması için ne yapmam lazım? (tamponun boyası gitti ufak bir kısmı kırıldı değiştirmezler sanıyorum)

ben sigortadan yaptırırsam araç tramerde arkadan kazalı mı görünecek?

cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim
tramer kısmını bilemem ama diğer konuda ise istersen yetkili servise götür.bakarsın onlar halleder.bu ankara sigorta ödeme yapmadı için yada ödemeleri çok geciktirdiği için ben mecburen anlaşmalı tamirciye gittim.