Gönderen Konu: HARARETLENİR GİBİ YAPIYORUM  (Okunma sayısı 3065 defa)

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
HARARETLENİR GİBİ YAPIYORUM
« : 11 Kasım 2011, 08:58:22 »
Selam Herkese.
Arkadaşlar sıkıntı şu.Nadiren de olsa aracı çalıştırıp yola çıktıktan 4-5 dk sonra hararet lambası yanıp sönüyor.Sağa çekip stop start yapıyorum sonra bir daha yanmıyor.Genelde ilk çalışmalarda yapıyor bunu.Hararet göstergesinde bir problem olmuyor.Yani 90 C üzerinde sabit kalıyor ibre.Soğuk veya motor yağlanmadan yola çıkıyorsundur demeyin çünkü aracı ilk çalıştırdığımda her zaman için en az 1 dk motorun yağlanmasını ve ısınmasını beklerim.Problemin ne olduğunu anlayamadım.Muhtemelen fan açmıyordur ve açmadığı içinde bu hatayı veriyordur diye tahmin ediyorum ama yinede bilemiyorum tabi...Varmı fikri olan?

Şimdiden teşekkür ederim.
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: HARARETLENİR GİBİ YAPIYORUM
« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2011, 09:30:05 »
tahmin ettiğin gibi müşürlerden olabilir veya temassızlık vardır
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2011, 10:09:09 »
ne kadar zamandır yapıyor bunu ?

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2011, 10:50:38 »
ne kadar zamandır yapıyor bunu ?

3 Senedir ilk kez geçen ay yaptı.Sonra haftada 1 yapmaya başladı.
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Kasım 2011, 13:40:40 »
tam emin değilim ama su kabındaki seviyeyi kontrol eden müşür o hararet simgesini çalıştırıyor. Nizamında dediği gibi müşür ve termostad kontrolü yaptırmanda fayda var

Çevrimdışı simlikirmizi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Kasım 2011, 12:08:55 »
slm arkadasım arcı calıstırıp bıraz gıttıksen sonra dur ve yag cubugunu cek eger yag sulanmıssa contan yanmısttır yada cok yakındır grımsı bı renk alır yag ama oncelıkle bı yag musırıne baktır tabı bıde aracın da gercekten conta sorunu varsa sureklı su eksıltır benım bı oncekı aracımda aynı sey basıma geldı

Çevrimdışı impossible448

• imkansız diye bir şey yok
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Kasım 2011, 14:55:41 »
geçenlerde benimde başıma geldi devir daimde sıkıntı olabilir bunu anlamanın en kolay yolu radyotöre giden su koyduğun mavi kapalklı hazne var ya onun yanında ince boru var araç çalışırken o hortumu çek eğer ordan su geliyosa devirdaimde sıkıntı yok termostatta sıkıntı var yada termostat yatağı belkide fan motorun yada hararet müşürün ama en kısa zamanda baktır bi conta yakarsın iş conta değişimiyle bitmiyor sibop sibop gömlek taşlama rektifiye falan derken 1200 liradan aşa çıkamassın geçmiş olsun ...
kendimi adaptasyonu kaçmış boğaz kelebeği gibi hissediyorum :S

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Kasım 2011, 08:43:40 »
slm arkadasım arcı calıstırıp bıraz gıttıksen sonra dur ve yag cubugunu cek eger yag sulanmıssa contan yanmısttır yada cok yakındır grımsı bı renk alır yag ama oncelıkle bı yag musırıne baktır tabı bıde aracın da gercekten conta sorunu varsa sureklı su eksıltır benım bı oncekı aracımda aynı sey basıma geldı

Dediğinizi denedim ama ne yağda ne de su seviyesinde bir değişiklik olmuyor...

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Kasım 2011, 08:44:32 »
geçenlerde benimde başıma geldi devir daimde sıkıntı olabilir bunu anlamanın en kolay yolu radyotöre giden su koyduğun mavi kapalklı hazne var ya onun yanında ince boru var araç çalışırken o hortumu çek eğer ordan su geliyosa devirdaimde sıkıntı yok termostatta sıkıntı var yada termostat yatağı belkide fan motorun yada hararet müşürün ama en kısa zamanda baktır bi conta yakarsın iş conta değişimiyle bitmiyor sibop sibop gömlek taşlama rektifiye falan derken 1200 liradan aşa çıkamassın geçmiş olsun ...

devri daimi yeni değiştirdiğimden orada bir problem olacağını sanmıyorum.daha bu yaz değişti...