Gönderen Konu: direksiyonu çevirince stop etme !!  (Okunma sayısı 13314 defa)

Çevrimdışı impossible448

• imkansız diye bir şey yok
    • Profili Görüntüle
direksiyonu çevirince stop etme !!
« : 24 Ekim 2011, 14:21:29 »
merhabalar aracım 98 polo sport 1.6 aee aracımın genel bakımını yaptırdıktan sonra böle bir arıza çıktı ortaya sorunum direksiyonu çevirince stop etmesi rolantide dalgalanma oluyor araç boşta bayır aşa giderken veya sabit bir hızla giderken hiç bir sorun yok sadece sorun rolantide durduğu yerde direksiyonu çevirince stop ediyor ve klimayı açıncada devir saati yükseliyo acayip bir durum bilgisi olan varsa palaşırsa sevinirim teşekkürler...
kendimi adaptasyonu kaçmış boğaz kelebeği gibi hissediyorum :S

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
Ynt: direksiyonu çevirince stop etme !!
« Yanıtla #2 : 24 Ekim 2011, 16:34:58 »
dostum aynı sorun bende de oldu yalnız araç farklı bnm araç bora 1.6 comfort  direksiyonu olduğum yerde sağa veya sola cevirince stop etti dalgalanma oldu aynı sorun yani. direksiyon yağı eksilmiş onu tamamladık sorun düzeldi. önce bi yağına baktır . çözülmezse ozaman boğaz kelebeğine bakarsın. bnm tamirci de önce boğaz kelebeği dedi ama olaya ben teşhis koydum sitedeki bi arkadaşımız aracılığıyla :D
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle

Çevrimdışı impossible448

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Ekim 2011, 18:15:16 »
ilginize teşekkür ederim arkadaşlar dediğiniz yağ olayına en kısa zamanda baktırıcam fakat benimkinde hiç böle bi sorun yoktu hatta direksiyonu çevirince kendi gaz bile veriyordu ben sadece buji kablosu bujiler filitreler ve yağ değişimini yaptırdım , he bu arada bide usta kelebek bpğazını temizldim dedi acaba onunmu içine etti dersiniz :-\

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Ekim 2011, 18:22:12 »
tamirci hemen boğaz kelebeği teşhisini koydu ama ben burda bi arkadaşa danıştım açtığım konuda direksiyon yağına baktır dedi . yeşil kapaklı büyük tornavidayla açılan bi hazne olcak ordan kontrol ediliyo . ustaya dedim direksiyon yağına bi bak yok dedi boğaz kelebeği . ya dedm sen bi bak açtı baktı yağ eksilmiş hatta bitme derecesindeymiş. önce bi yağa bak motor yağını da eklettim 15 liraya patladı :D

Çevrimdışı impossible448

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Ekim 2011, 18:33:38 »
ya bunların işi gücü zaten parça değiştirmek hiç biyere bakmadan önce bunu değişelim sonra bakarız ona ... ya sen benim dediğime bak dediğindede bozuluyolar hemen bide illa makine bi arıza kaydı göstericek göstermezsse yandın zaten, bak sen nigüzel yağa baktır diyosun usta diye gittiğimiz herif işten anlasa bide şu yağa bakalım derdi zaten neyse teşekkürler arkadaşlar ben bu hafta sonu sanayiye gidim baktirim ne gibi bir yağ koyuluyo onuda bilen varsa sölesin bi zahmet sanayide zeytin yağı koyarlar filan alimallah

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #7 : 24 Ekim 2011, 20:13:46 »
Arkadaşlar 2-3 hafta önce direksiyon yağına baktığımda min. seviyesine  çok yakındı. Yağı ben tamamlamak istiyorum. Acaba ne yağı koymamız gerekir?

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Ekim 2011, 20:17:38 »
:D valla bilmiyorum ki ne yağı konuyo :D

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Ekim 2011, 20:51:34 »
sakın benzincide satılan yağı alıp koyma vw'leirn direksiyon yağı farklı sonrası genellikle daha büyük sorun çıkartıyor.

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #10 : 24 Ekim 2011, 22:26:30 »
Buna ne koyucam be yaf, o değil de bayram izninde Samsun'a gidicem. Başıma aman bela açıpta yollarda rezil olmak istemiyorum   :D
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2011, 22:29:32 Gönderen: west_55 »

Çevrimdışı impossible448

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Kasım 2011, 18:05:22 »
bulduk hepsinin sorununu distribitör ayarsızlığından oluyomuş usta saolsun haletti