Gönderen Konu: POLO 6R KRONİK SORUNLARI  (Okunma sayısı 49944 defa)

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
Ynt: POLO yol sesi.
« Yanıtla #70 : 12 Mart 2012, 21:38:16 »
burak seni seviyoruz  :sevgi:

Çevrimdışı ByRePLiCa

• HASTASIYIZ DEDEEE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 12 Mart 2012, 22:54:30 »
kardes 1.2 yi kötüleyen yok zaten olay kemalin dediği gibi bozuk yoldan kaynaklıyor...heleki istanbulda...sen aracını kullanmazsın misal ben aracıma 9 ayda 14000 km yaptım artık ilk aldığım gibi sessiz değil...ama şöyle bi durum varki sert plastikten yapılan bir malzeme ile deriden yapılan malzemenin arasında fark var...almanyada yasasak evet 1.2i alabilirdim...ama istanbulda yasadığım ve heryer bozuk olduğu için o sert plastiğin zamanla deriden daha fazla ses yapacağını... ve böyle bir maddenin daha önce çok arabada da gıcırdadığını duyduğum için comfortline aldım...sorun plastik ve deride değil sorun yollarda...
bu kadar konuştuktan sonra az önce hiç üşenmeden gittim arabayı otoparktan çıkardım ve çıktım yola ben istanbul zeytinburnunda oturuyorum burları bilen bilir teybi kapattım başladım dinlemeye evet ses yapıyo ama bu yolda ses yapmaması için traktör falan olması lazım hiç abartmıyorum bana yakın oturan gelsin görsün bu arada dolaşırken beyaz bi tane comfortlne gördüm ag plaka sahibi burdamı
burak seni seviyoruz  :sevgi:
allah razı olsun kemal bende sizi seviyorum kul yapımı bir şey içinde allah yapısı insanı kırmam
« Son Düzenleme: 12 Mart 2012, 22:54:54 Gönderen: ByRePLiCa »
BİZ DAHA İYİSİNİ YAPANA KADAR EN İYİSİ BU

Çevrimdışı 34YZ087

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 13 Mart 2012, 19:30:38 »
mayıs ayından bu yana 11200 km yapmısım mrk ettım yorumları okuyunca göruncede ojhaaa dedım :)
polo 6R 2011-34yz087 yeşilköy

Çevrimdışı tunataskiran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 16 Mart 2012, 23:14:34 »
Alıntı
hayatında kaç tane araba kullandın bilmiyorum ama aracın içindende dışındanda ses geliyosa eğer bakımsızlıktandır kardeş anladın sen zamanında bakımını yaptırmassan gevşeyen vidaları sıkmassan bisiklettende ses gelir motorsiklettende akülü arabadanda o yüzden plastik veya deri gevşek vida varsa ve devamlı engebeli arazide kullanılıyosa araba elbette vidaları gevşer ama bu vw se gevşeme süresi biraz daha uzun olabilir fark sadece budur
özgür yüzde yüz katılıyorum bm ve trendlinelarda kullanılan malzeme kalitesi çok kötü.. comfortlarda izolasyon ve kullanılan etli plastik malzeme ses olayını azlatıyor.. benim aracımdada konsoldan ses geliyor.. yol sesinide çamurluklardan alıyor.. arka kapıdan ve bagajdanda yoğun ses alıyor.. çünkü kapılarda gram izolasyon denilen olgu yok.. ayrıca vw yeni araçlarında puntolama teknolijisi kullanmıyor.. lazer kaynak teknolojisi kullanıyor.. buda demek oluyo ki aracın kasasının oluşumunda vida kullanılmıyor.. yani gevşemesi normal değil diyelim ki gevşedi vw nin ayıbı polo 6r çıkalı daha 3 sene oldu 3 senede gevşiyosa orası burası binmeyelim vw'ne.. son olarak sana tavsiyem yüzde 10 bilemedin 20 etkiler ben yapıyorum arabayla yaşadığım içn farkına varıyorum.. kapı ayarını serviste sık sık yaptır.. ve fitillere wd 40 ı beze sık sonra fitillere sür.. yumuşak fitller hava sızmasını önlüyor bi nebze sesi keser.. lastik basıncınlaada alakalı bi durum olabilir.. ama en büyük sorun izolasyon yok bizim araçlarımızda.. golfün kapısını sökün bakın bide polo söküp bakın aradaki fiyat farkının nedenini daha iyi anlarsınız saygılarr :D

Çevrimdışı tunataskiran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 16 Mart 2012, 23:19:31 »
hee size bi sorum olacak beyler.. ses deyince aklıma geldi enteresan seslerden biride benim motorun salıncaklarından ya da asılı olduğu yaydan geliyor gıcır gıcır.. ön takımları dağıttım heralde dedim götürp baktırdım turp gibi.. havalar baya karlı çamurluydu motorun aksamları pislenmiştir bi süre sonra geçer dediler bekliyorum.. sizce neden olablir gıcırtı:d

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
    • Profili Görüntüle
POLO 6R KRONİK SORUNLARI
« Yanıtla #75 : 21 Mart 2012, 10:26:11 »
Arkadaşlar bu konu başlığı altında 2010 ve sonrası POLO 6R 'ın kronik sorunlarını yazabilir paylaşım yapabiliriz konu kirliliği olmaması açısından Anlayışınız için teşekkür ederim
« Son Düzenleme: 21 Mart 2012, 11:22:10 Gönderen: TwinCept »

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
Ynt: POLO 6R KRONİK SORUNLARI
« Yanıtla #76 : 21 Mart 2012, 13:47:51 »
arkadaşlar bugün karayolunda seyir halindeyken (yıpranmış asfalt yol) sağ arka kapının içinde ki açma kolundan cızırtılar duydum :(

Çevrimdışı kvolkan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 23 Mart 2012, 16:01:45 »
özgür yüzde yüz katılıyorum bm ve trendlinelarda kullanılan malzeme kalitesi çok kötü.. comfortlarda izolasyon ve kullanılan etli plastik malzeme ses olayını azlatıyor.. benim aracımdada konsoldan ses geliyor.. yol sesinide çamurluklardan alıyor.. arka kapıdan ve bagajdanda yoğun ses alıyor.. çünkü kapılarda gram izolasyon denilen olgu yok.. ayrıca vw yeni araçlarında puntolama teknolijisi kullanmıyor.. lazer kaynak teknolojisi kullanıyor.. buda demek oluyo ki aracın kasasının oluşumunda vida kullanılmıyor.. yani gevşemesi normal değil diyelim ki gevşedi vw nin ayıbı polo 6r çıkalı daha 3 sene oldu 3 senede gevşiyosa orası burası binmeyelim vw'ne.. son olarak sana tavsiyem yüzde 10 bilemedin 20 etkiler ben yapıyorum arabayla yaşadığım içn farkına varıyorum.. kapı ayarını serviste sık sık yaptır.. ve fitillere wd 40 ı beze sık sonra fitillere sür.. yumuşak fitller hava sızmasını önlüyor bi nebze sesi keser.. lastik basıncınlaada alakalı bi durum olabilir.. ama en büyük sorun izolasyon yok bizim araçlarımızda.. golfün kapısını sökün bakın bide polo söküp bakın aradaki fiyat farkının nedenini daha iyi anlarsınız saygılarr :D
Nasıl yani bm lerin iç mekan malzeme kalitesi ve komforu comfortlin dan daha mı kötü? Doğrumu anladım.

Çevrimdışı ByRePLiCa

• HASTASIYIZ DEDEEE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 23 Mart 2012, 19:50:49 »
Nasıl yani bm lerin iç mekan malzeme kalitesi ve komforu comfortlin dan daha mı kötü? Doğrumu anladım.
trednlinela aynı

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 23 Mart 2012, 19:55:10 »

Çevrimdışı ByRePLiCa

• HASTASIYIZ DEDEEE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 23 Mart 2012, 23:34:17 »
bence değil
fark nedir kemal
 bilmediğim için soruyorum yalnış anlama
« Son Düzenleme: 23 Mart 2012, 23:34:32 Gönderen: ByRePLiCa »

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 23 Mart 2012, 23:36:55 »
bildiğim kadarıyla comfortline gibi üst taraf etli plastik

Çevrimdışı n3co

• 6R l Haxball
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 23 Mart 2012, 23:49:54 »
Valla onu bunu bilmemde BM lerde iç konfor berbat, Her tarafı sert plastik. deri namına 3 adet şey var oda direksiyon, vites topuzu ve el freni :) gerisi bildiğiniz plastik. çukara falan girdiğiniz de zaten belli ediyor kalitesini :D
google.com > En Güncel Polo Sitesi.

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 24 Mart 2012, 00:14:46 »
demek ki yanlış biliyormuşum, kullanıcısından duyduk