Gönderen Konu: vites takılması  (Okunma sayısı 5792 defa)

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
vites takılması
« : 07 Eylül 2011, 10:38:04 »
s.a. arkadaşlar gecenlerde uzun yola çıktım. ışıklarda durdum kalkışta 1. vitese geçmedi vites kemikleşti 1 yerine 3 e  2. vites yerine 4 e zar zor geçmeye başladı. daha sonra kendiliğinden düzeldi. uzun zaman sonra yine tekrarladı ve yine düzeldi. bundan 2 ay önce baskı balata değişmiş şanzuman inip senkromeç değişmişti. acaba ondanmı oldu. dün yetkili servise gittim. vites kolu mekanizmasına yağına baktı problem yok dedi tekrarlarsa getir dediler. başına böyle bir durum gelen varmı. yada cözümü bilen varmı? cevap yazandan Allah razı olsun.

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
Ynt: vites takılması
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2011, 22:18:13 »
galiba bu sorun sadece benim başıma geldi. hiç cevap veren yok. maalesef bugün yine takıldı ve düzeldi. sanırım araba ısınınca yapıyo uzun yola cıktığımda oluyor.

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2011, 23:05:06 »
arkadaşlar hiç fikri olan yokmu hala cevap bekliyorum. yoksa yetkili servis şanzumanı indircek. bilmem kaç para alır?

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2011, 10:31:09 »
Benimde başıma aynı durum gelmişti...
Şanzıman dişlilerinden biri kırılmıştı...
seninkide muhtemelen dişlileri sıyırmıştır. Şanzıman indirilip problemli dişlilerin yerine yenilerinin takılması gerekiyor. Maliyetli bir iş...
Kolay gelsin şimdiden...
quattro

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2011, 02:03:28 »
ama sürekli takılmıyo şehir içinde tıkır tıkır işliyo şehir dışına çıkınca takılma yapıyo sanırım araç ısınınca vites takılıyo. eğer dişli kırık olsa sürekli takılması gerekmezmi acaba. cevabın için çok tşk. ederim. ben yağdan şüpheleniyorum. bilmiyorum nolcak. yetkili servis takılınca getir diyor ama şehir içindede takılmıyor sorunsuz işliyo.

Çevrimdışı omurseymen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Ocak 2013, 21:30:55 »
sorunun ne oldugunu cözdünüz mü bende de aynı sıkıntı var baskı balata ısınınca yapıyor yani uzun yola cıktıgım zaman kısa yolda sehir içinde hiç bi sorun yok

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #6 : 03 Ocak 2013, 16:48:54 »
vites aşığında bi sorun olabilir belki yazın benim başımada gelmişti plastik bi parça var vites koluyla şanzımanın yolunu bulmasına yardımcı oluyor kısa bi parça böyle ondanda olabilir belki 10 liralik bi parça olması lazım