Gönderen Konu: Benzin pompasıyla alakalı bir sorun yardımcı olana gönülden rep :D  (Okunma sayısı 3331 defa)

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar arada sırada arabayı çalıştırmaya kalktığımda çalışmıyor bir 5 dk sonra çalışıyor bu her olduğunda dikkatlice inceledim aracın reaksiyonları...
Kontağı çevirdiğimde pompadan gelen ses gelmiyor ve marş boşa dönüyor bi türlü almıyor. Bi süre bırakıyorum Devir ve Hız saatinden tık diye bir ses geliyor hafif yukarı kalkıp iniyolar çok hızlı bir şekilde sonra çalışıyor sanki elektrik sisteminde bir sorun var gibi. Çalışmadığında pompaya elektrik gitmiyor sanırım. Ve bunu motor soğukken değil sıcakken yapıyor. Mesela işten çıktım evin orda markete uğruyorum kontağı kapatıyorum sonra araca dönüp bastığımda almıyabiliyor. Çok sık yapmıyor haftada 1 filan oluyor ama canımı sıkmaya başladı... Ustaya götürüyom anlatıyom anlatıyom çalışmadığında beni çağır diyo e 5 dk ya çalışıyo diyorum yapcak bişey yok o zaman diyo :D
Sizce ne olabilir problem.
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
elektrikle ılgılı sorun olabılr kendın bulmussun zaten sorunu sıcakken ısınıp sıgortalar ıslev gormuyor olabılr yada iletim olmuyodur bı goster bu boyle cok zor anlasılır ya

Çevrimdışı brkYRC

• Profili Görüntüle
Distibitor kapagini ac icinitemizle tekrar tak bidaha calustirmayi dene... Elektrik kontak sprey yada wd40 veya 3m varsa sik sonra bezle temizle . Buji kablolaroni cikartma!
"Hurdalarin Efendisi"

Çevrimdışı brkYRC

• Profili Görüntüle
Ayni sorun bendede oldu . Unutma bugecici bir cozum git kendine orj bosch distribitor kapagi al ve tak tevzi makaradinida unutma ;) aciklamasi gerekli akimi iletemedinden bu cizik demir tozu kir vs. Gibi seylerden meydana gelir , beyin direk korumaya aliyo ve herseyi kesiyo.
"Hurdalarin Efendisi"

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
Bu olayı benzinde yaptımı okan ? Benimde dün akşam başıma geldi buna benzer bişey. Marşa basınca devir yükselip düştü 4-5sn sonra normale döndü. Yolda benzine aldım 2-3kmlik bir yere gittim stop ettim.5 dakka sonra tekrar marşa bastım sorun yok. LPG'den kaynaklı olabilir. ikimizinde brc biliyorsun. Kesicileri ve filitreyi kontrol ettir bence. Ben cumartesi günü değiştirmeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
elektrikle ılgılı sorun olabılr kendın bulmussun zaten sorunu sıcakken ısınıp sıgortalar ıslev gormuyor olabılr yada iletim olmuyodur bı goster bu boyle cok zor anlasılır ya

Sağolasın dostum baktırıcaz
Ayni sorun bendede oldu . Unutma bugecici bir cozum git kendine orj bosch distribitor kapagi al ve tak tevzi makaradinida unutma ;) aciklamasi gerekli akimi iletemedinden bu cizik demir tozu kir vs. Gibi seylerden meydana gelir , beyin direk korumaya aliyo ve herseyi kesiyo.
Sağolasın hocam önce bi temizliyeyim azalma veya tamamen ortadan kalkarsa ona göre değiştirebilirim :)
Bu olayı benzinde yaptımı okan ? Benimde dün akşam başıma geldi buna benzer bişey. Marşa basınca devir yükselip düştü 4-5sn sonra normale döndü. Yolda benzine aldım 2-3kmlik bir yere gittim stop ettim.5 dakka sonra tekrar marşa bastım sorun yok. LPG'den kaynaklı olabilir. ikimizinde brc biliyorsun. Kesicileri ve filitreyi kontrol ettir bence. Ben cumartesi günü değiştirmeyi düşünüyorum.

Abi çalışırken zaten benzinde çalışıyo ya. Ama motor sıcaklığı tam ortada filandı öyle söyliyim.
Benzin pompası kesin olarak devreye girmiyo ona eminim :D
Birde benim devir saatindeki o oynama anahtar takılı kontak açıkken
marş basarken filan değil yani anahtar duruyor kontak açık o sinyali bekliyorum sonra basıyorum çalışıyor :D

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Benzin pompası kısa süreli dur kalklarda arabayı ilk çalıştırdığınızda ses çıkarmayabilir.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
ben o sesi hiç duymadım bugüne kadar nasıl bişeyki pompa sesi :D

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
ben o sesi hiç duymadım bugüne kadar nasıl bişeyki pompa sesi :D
kontağı açtığında 1-2sn inceden bi ses geliyo arkadan :D

Benzin pompası kısa süreli dur kalklarda arabayı ilk çalıştırdığınızda ses çıkarmayabilir.

Ama ses geldiğinde çalışıyor araba  ???