Gönderen Konu: Sürüş tekniklerimiz ve Araç kullanma prensiplerimiz  (Okunma sayısı 12066 defa)

Çevrimdışı gültekin77

• Hayat sürprizlerle dolu...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
Ynt: Sürüş tekniklerimiz ve Araç kullanma prensiplerimiz
« Yanıtla #14 : 22 Ağustos 2011, 23:52:35 »
Gölge yere park etmeyi severim,dükkan önü diye normal yolu tapulayanlara  çok kızarım,
Yolda agresif kullanmayı severim,yokuşları hızlı çıkmayı ve virajları hızlı almayı severim,  :)
Yol vermeyenlere de çok kızarım,(özellikle yokuşta)
Kırmızı ışığa yakalanmamak için sarı ışıkta da bazen geçerim (tasvip etmesemde  :)),kırmızı da geçmem,
Yolda müzik dinlemeyi severim,sağ kolumu dayayarak ve koltuk geride araç kullanmayı çok severim,
İnsanlara yol vermeyi ve onlardan el  veya baş işaretiyle teşekkür almayı severim, :)

Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 23 Ağustos 2011, 00:50:32 »
İnsanlara yol vermeyi ve onlardan el  veya baş işaretiyle teşekkür almayı severim, :)

Centilmenlik trafikte az rastlanan durumlardan olduğundan insanlar elle, kornayla teşekkür etme ihtiyacı duyuyorlar.
Bazen karşıdan karşıya geçmek isteyen yayalara durup yol verince yayalar şaşırıyor. Gülümseyip geçiyorlar.  :)
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2011, 00:50:46 Gönderen: odyseuss »
VW Sakarya Facebook Sayfası

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 23 Ağustos 2011, 01:23:16 »
emniyet kemeri uzun yolda banko takarım, şehir içi takmam pek

araba sanrufluysa banko açarım, kış günü olsa bile yarım kademe yukarı kaldırırm, aradaki perdeyi hiç kapatmam, bu konuda hassasım

yüksek sesle müzik dinlerim ama camlarım kapalı olur, apaçilik yapmam, herkes house dinleyecek diye bi kaide yok :D ama cam kapalıyken bile polisten ceza yiyebilirim

ışık yeşilden sarıya bile dönerken geçmem, ceza geliyor sonra :D

yaya çizgilerine basmamaya özellikle dikkat ederim, sağa dönüşlerde yayaya yeşil yanıyorsa yaya yoksa bile beklerim, kgys her yerde :D

kolay sinirlenmem amaşehir içi 70 radar olan yerlerden 50 ile geçenlere uyuz olurum, sanki artanlar bonus puan olarak hanesine yazılıyor

sağ ayna, tepe aynası, yol, sol ayna sıralamasında sürekli kontrol halinde olurum, arkamdan makas atarak geleni görürsem banko sıkıştırırım

çok çok sinir olduysam bilinçli olarak dokundururm tampon tampona trafikte, ayagımı frenden çekerim :D

Çevrimdışı DenQ

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 23 Ağustos 2011, 23:27:48 »
Emniyet kemerimi bakkala bile gitsem takarım, takmazsam rahatsız olurum.
Sunroof'u yazın hep arkası kalkık şekilde, kışında içerisi havasız kaldığında açarım.
Herzaman yayalara öncelik tanırım (pek alışık değiller cidden elimle hareketler yapıyorum bazıları suratıma bakıp şaka falan zannediyor :D )
Arabamın arkasından biri dibime kadar girerse, yol veririm vites küçültüpson gaz basıp  beni geçememesini izlerim :D
Çok dikkatliyimdir hep aynaları kontrol ederim bu yüzden kafam bi gün kopucak sağ sol derken :D
Kırmızı ışıkda yanıma modifiyeli araba gelirse ve içindeki de çakalsa, gaz veririm sonra yavaş yavaş giderim :D
"L" dönüşlerinde yol boşsa ve yaya yoksa son gaz basıp ,arabanın arkasını kaydırıp driftcikler yaparım. (biraz eğlenmek lazım arada)
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 10:13:25 Gönderen: DenQ »

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 24 Ağustos 2011, 00:18:58 »
Bi de bizi haylaz sürücü bilirler  :D
VW Sakarya Facebook Sayfası

Çevrimdışı bars

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 24 Ağustos 2011, 20:54:00 »
emniyet kemerini mutlaka takarım ve herkese taktırırım üç sene önce ailem ciddi bir kaza geçirdi araç pert oldu ailemden ölen olmadı fakat emniyet kemeri takmadıkları için yüzlerinde çok ciddi parçalanmalar organlara saplanan kemikler oldu, ben süratli giderken sağ şeritten sinyal vermeden sol şeride ani giriş yapanlara dikkat ediyorum nedeni  ise ben 180 ile giderken amca 150 ile sol şeride geçince fena oluyor, yayalara kesinlikle yol veriyorum fakat bazen bazı yol verdiklerimin üzerinden geçesim de gelmiyor değil  :t  sokaktan çıkarken bütün çabalarıma ve rica bakışlarıma rağmen bana yol vermeyenleri istemesemde pişman ediyorum.     
Ölüm gaz pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 26 Ağustos 2011, 11:51:02 »
Emniyet kemerini 50m  gidecek olsam da takarım. Takmayınca rahat edemiyorum.Mutlaka her seferinde Ayetel Kursi okurum. (Sondan ikinci ayette yarattıkların şerrinden sana sığınırım diyor) Her ne kadar dikkatli olsamda karşıdakine o kadar güvenmem. Manevi korumaya ihtiyacımız var. Önümde dengesi hareketlerle giden kim olursa olsun basar geçerim. Takip mesafesi mutlaka bırakırım. Işıklara uyarım. Eğer dikkatsizlikten kaçırırsam o başka. Hız sınırlarına riayet ederim. (Şehir içi-dışı) Genelde diğer araçlara ve yayalara yol veririm.Arkadamdan uzun farını yakanlara gıcık olurum. Sollama isteyenlere yol veririm. Gerektiği zaman haddini bilmeyenlere had bildiririm. özellikle rampalarda. Otobanda sağ şeritten sağlayanlara gıcık olurum. Özellikle İstanbul'lular çok yapıyor.
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 30 Ağustos 2011, 00:32:20 »
vay anam hondacılara derler lerdi meher bizim vw ciler daha bi apaciymiş
not espiri kıymazyın  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Çevrimdışı bars

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 01 Eylül 2011, 17:06:48 »
İstanbul da sıkışıktan biraz zor olduğunu biliyorum ama ara sokaktan caddeye çıkmak için çaba sarfeden insanlara özellikle yokuşlarda yol vermenin gerçekten medeni bir davranış olabileceğini düşünüyorum en fazla üç saniye kaybederiz ama en azında bir tebessüm görebiliriz     
Ölüm gaz pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

Çevrimdışı forza26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 02 Eylül 2011, 11:58:55 »
Işıklarda bi araçla kafa kafaya ister yaşlı ister bayan ister genç olsun bi bakış atarım sonra triplere girip 2 3 gaz veriyorum istemsizce :D filmlere özeniyorum :D kafa kafa kaldıgımda ışıklarla kesinlikle performans kalkışı yapar o lastigin asfalta sürttügü sesi dinlerim yanımdakininde arkada kalmasına bakarım :D ama arada apaçiler oluyo subaruya falan denk geliyorum yemiyo o zaman :D

Çevrimdışı bars

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 02 Eylül 2011, 18:26:38 »
dikkat et ben bir yaşlı bayan tanıyorum abartmıyorum tek başına neredeyse yürüyemiyor ama araba kullanmaya başlayınca apaçi mapaçi hikaye tam çılgın bir denk gelirsen çok ses dinlersin  :D 

Çevrimdışı forza26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 03 Eylül 2011, 10:34:36 »
O teyzenin bi fun club ını kuralım :D

Çevrimdışı bars

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 06 Eylül 2011, 19:03:22 »
Tv de bazen kaza yapan araçlara dikkat ediyorum çoğu eski model acaba neden?  
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2011, 19:04:58 Gönderen: bars »

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 08 Eylül 2011, 01:00:45 »
Caddede yavaş otobanda savaş hesabı gidiyoruz işte   :) Ara sokaklarda çukurlar nedeniyle yavaş düz yol oldumu cebimde benzin param varsa dipgaz makas atarak giderim çevirmeye denk geldim mi hemen sesi kısar emniyet kemerini takar plakayı koltuğun altından ön cama koyarım hava çok sıcaksa sol elimle direksiyonu tutar hava almak için ayağa kalkarım mahalle aralarında caddelerde ayakta araba kullandığımda olmuştur yani  saat kaç olursa olsun hep son ses musıc keyfiyle gezerim  kısaca cabriocuyuz farkımızı tarzımız  ;D
ob ein leben nach dem cabrio ist ???