Gönderen Konu: araç düşük dwirde gaz kesiyo gaz yemiyo kafa sallıyo resmen. Bi çare lütfen  (Okunma sayısı 10936 defa)

Çevrimdışı [email protected]

• fethiye/ Kaş
    • Profili Görüntüle
soerun beyinde çıktu vallahi
07480505a

• fethiye/ Kaş
    • Profili Görüntüle
slm arkadaslar. yukarıdaki arızayı sonunda çözdük ama bide bana sorun. aynı boradan bi tane daha bulduk öylesine. değiştirmedik (1 öteki boradan taabi ) parça klamdaı. bütün müşürler sbaplar enketor vs vs akla gelebilecek her parça yı değiştirdik ama yine olmadı. son çare olarak beyinde karar kıldık. bilgisaar arıza vermiyo normalde bide işte. beyin soktuk temzledik bide fabrıka ayarlarına geri döndürduk beyni bizim araç Allaha şükür sapa sağlam oluverdi. kaç tane usataya gittim hepsi farklı seyler  dedi hiç biride beyindedr demedi. bunun içinde lpg iptalide var tabi onda mı soru die hani tabi. ve sonunda usata da sastı yani böle arıza ilk defa oluyo die. bi ara buğaz kelebeği değişiyodu eksoz oksijen sensörü silindir kapağı açılıyodu iyiki yaptırmamışım bunları boşuna ziyan olacakmış. BEYİNE DİKKAT ETMEK GEREKİYO MUS LPG TAKILIRKEN KARIŞMIŞTIR DİO USTA. ÇÜNKÜ LPG DENN SONRA TEŞKİ,L ETTİ SORUNDA ZTEN. AMAN DİKKAT EDELİMBEYLER..
07480505a

Çevrimdışı zfr

• Profili Görüntüle
benim golf 4'te de aynı sorun var yalnız motor rölantide biraz sarsıntılı çalışıyor. Benim ustam da boğaz kelebeği değişecek dedi. Acaba senin motorda da sarsıntılı çalışma var mıydı?

• fethiye/ Kaş
    • Profili Görüntüle
ewt sarsıntıda wardı bişey kalmadı sonra beyin temizletip fabrika ayaralına döndür bi araçı. bide buğaz ı temzletip adapdasyon yaptır olmadı bide buji ve bobinlere baktır ondan olma ihtimalide yüksek. tam bozulsa arıza ışığı yanıp sönüyoda arada çalışmadımı araç trkliyo bazen bunlar ihtimal yani
07480505a

Çevrimdışı EsatTR55

• Profili Görüntüle
2004 model paficik araçıma 8 ay önce brc marla lpg taktım. bi düzüene girmedi sonasında. rolantide durmuyo ilk çalıştığında sogukken özellkle gaz yemiyo hiç boğuyo gibi resmen. servis o kadar uğraştı bi çare bulamdı ne yapmalyım yardımlarınızı beklşiyorum  değerli arkadaslar

rolanti sabit dursun diyorsan otomatik rolanti fişini çıkart bi dene geri takarsın olmadı.

Çevrimdışı asermayer

• Profili Görüntüle
En büyük hata ustalar kelebeği temizledikten sonra adaptasyonu unutuyorlar çoğunda yapacak bilgisayar yok zaten sürücüde unutuyo bunu ondan sonra rölantim bozuk diye kapı kapı geziyoz :)

Çevrimdışı zfr

• Profili Görüntüle
benim golf 4'te de aynı sorun var yalnız motor rölantide biraz sarsıntılı çalışıyor. Benim ustam da boğaz kelebeği değişecek dedi. Acaba senin motorda da sarsıntılı çalışma var mıydı?

Spor hava filtresi vardı onu değiştirip kutu içi hava filtresi taktırmaya gitmiştim, hava filtresine gelen hortumun alt tarafında yırtık olduğunu gördük, hortumu değiştirince şikayetlerimin hiç biri kalmadı, sorunum baya ucuza çözüldü...  :)