Gönderen Konu: Akaryakıt zamları Sürekli Güncel  (Okunma sayısı 31997 defa)

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
Ynt: Akaryakıt zamları Sürekli Güncel
« Yanıtla #42 : 06 Eylül 2011, 09:46:48 »
Gaza da durmadan ince ince zam yapıyorlar 1 ay öncesine göre %10 artış olmuş  :D
VW Sakarya Facebook Sayfası

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 07 Eylül 2011, 08:54:42 »
Benzin 4.5 lirayı aştı bir depo 221 liraya doluyor

Akaryakıt ürünlerinden 95 ve 97 oktan benzinin satış fiyatına dünden geçerli olmak üzere litrede 9-10 kuruş zam yapılırken, yeni zamlı tarifeyle benzin fiyatları tarihte ilk kez 4.5 lira sınırını aştı.
Yılbaşından bu yana benzin fiyatında yaklaşık yüzde 15’lik artış yaşanmış oldu. Yılbaşında 50 litrelik bir depo 192 liraya dolarken yapılan zamlarla bugün aynı depo 221 liraya dolmaya başladı.  Bu da 8 ayda 29 liralık fark yarattı.
Fiyatlar ne kadar arttı
Bazı büyük akaryakıt dağıtım şirketlerinde 95 oktan kurşunsuz benzinin litre satış fiyatı Ankara ve İstanbul’da 4.33 liradan, 4.42 liraya yükselirken, İzmir’de 4.32 liradan 4.41 liraya çıktı. Daha önce 4.45 lira olan 97 oktan benzinin litre fiyatı da 4.55 liraya yükseldi. Dağıtım firmalarının belirlediği tavan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.
Bir depo maliyeti
Yapılan son zamla 50 litrelik bir depo zam öncesi 216 liraya dolarken, dün 221 liraya dolmaya başladı. Böylece 9 kuruşluk zam bir depoda 5 lira artış yaratmış olacak. 70 litrelik bir depoda ise fark 6 lirayı aştı. 10 kuruş artan 97 oktan benzin kullananlar ise 50 litrelik bir depoyu 5 lira artışla 227 liraya dolduruyor.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 28 Eylül 2011, 16:47:54 »
16 milyon !!! birde yerli üretim araba düşüncesini TOKİ modeliyle satarlarsa 50 milyonu bulur  :t

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 28 Eylül 2011, 16:58:27 »
bu talep patlamasıyla yakıt fiyatlarının yükselmesi doğal gibi geliyor bana arz talep talep arz ilişkisi
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 29 Eylül 2011, 11:16:31 »
aslında araç sayısının çoğalması devlet ekonomisine mükemmel katkılar yapıyor :)

alırken vergi + yılda 2 kere vergi + yakıtından vergi + otoyol parası + köprü parası + otopark parası + 2 yılda bir muayene parası vb. bir sürü ek gelir kazanıyor. 16 milyon değil 50 milyon olsa devlet hiç sesini çıkarmaz  :t

Çevrimdışı bars

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 30 Eylül 2011, 01:29:10 »
yerli otomobil zaten yüzde yüz yerli olamaz ucuz olacağını sanmıyorum, ülkemizdeki araç sayısıda fazla sayılmaz ama sanki insanların otomobil sahibi olmasına bilerek engel olunduğunu düşünüyorum bunun devletin kazandığı para ile bence alakası olamaz ötv indirimi yapıldığında araç bulamadık devlet zarar mı etti yani, bildiğim kadarı ile daha fazla para toplandı, benzininde pahalı olmasının devlete kazanç olduğuna inanmıyorum buda ayı şekilde ucuzlasa devlet yine fazlası ile kazanır bence başka bir sorun var.
Ölüm gaz pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 30 Eylül 2011, 13:48:59 »
yerli otomobil zaten yüzde yüz yerli olamaz ucuz olacağını sanmıyorum, ülkemizdeki araç sayısıda fazla sayılmaz ama sanki insanların otomobil sahibi olmasına bilerek engel olunduğunu düşünüyorum bunun devletin kazandığı para ile bence alakası olamaz ötv indirimi yapıldığında araç bulamadık devlet zarar mı etti yani, bildiğim kadarı ile daha fazla para toplandı, benzininde pahalı olmasının devlete kazanç olduğuna inanmıyorum buda ayı şekilde ucuzlasa devlet yine fazlası ile kazanır bence başka bir sorun var.

Türkiye Cumhuriyeti Devlerinin bütçe planına bakınız. Bakalım bütçenin yüzde kaçı petrolden alınan vergi ve trafik cezaları ? Ondan sonra konuşalım.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 30 Eylül 2011, 15:42:33 »

Yazdıklarıma muhalefet için bu kadar uğraşmana gerek yoktu bi bayrak açsan daha kolaydı !!!

16 milyon araç fazla değilse bu kadar duble yol neden yapılıyor sadece rahatlık için mi ? Devletin 1lt benzinden karı %65in üstünde olduğunu ilkokuldaki yeğenim bile biliyordur siz nerde yaşıyorsunuz anlamadım.Türkiyede yakıtın ucuzlaması sadece alınan vergi oranının azalması ve yakıt firmalarının kendi istasyonlarının sayısının artması ile ( zaten serbet bırakıldı ) mümkündür. Bakınız FULL firması. Bayilik vermeden kendilerinin açtıkları istasyonlarda bayi karı %7 olmadan direk satış yapıyorlar.

At gözlüklerinizi çıkarıp hayatınıza devam etmenizi tavsiye ederim !!!

Çevrimdışı PoloGTI

• Ersan
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Vw Polo 6N2
« Yanıtla #51 : 30 Eylül 2011, 15:48:43 »
Elektriğe %9.5 hayırlı olsun  ;)
Vw Polo 6N

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 30 Eylül 2011, 15:53:35 »
Elektriğe %9.5 hayırlı olsun  ;)

HES yapımına karşı çıkarsın ha al sana 9,5 :)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 03 Ekim 2011, 17:50:21 »
geliyor geliyor bu hafta kallavi zam geliyor haberiniz ola  :sevgi:

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 07 Ekim 2011, 14:33:01 »
karyakıt dağıtım firmaları 95 oktan kurşunsuz benzinin satış fiyatını düşürdü.

Akaryakıt ürünlerinden 95 oktan kurşunsuz benzinin satış fiyatı, bugünden geçerli olmak üzere, litrede ortalama 3-6 kuruş indirildi.

Akaryakıt dağıtım şirketlerinden Petrol Ofisi (PO) bayilerinde 95 oktan kurşunsuz benzinin litre satış fiyatı, Ankara ve İstanbul bayilerinde 4,32 liradan 4,27 liraya, İzmir'deki bayilerde ise 4,31 liradan 4,26 liraya düştü.

OPET bayilerinde 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi Ankara ve İstanbul'da 4,32 liradan 4,26 liraya, İzmir'de 4,30 liradan 4,26 liraya geriledi. BP bayilerinde ise 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi Ankara ve İstanbul'da 4,32 liradan 4,29 liraya, İzmir'de de 4,31 liradan 4,28 liraya geriledi.

Dağıtım firmalarının belirlediği tavan fiyatlar, rekabet ve serbest piyasaya nedeniyle şirketler ve şehirlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.

Türkiye'deki 3 büyük dağıtım şirketinde 95 oktan kurşunsuz benzinin Ankara, İstanbul ve İzmir'deki eski ve yeni satış fiyatları şöyle:

95 oktan kurşunsuz benzin
(Litre/TL)

Ankara İstanbul İzmir
.
. Eski Yeni Eski Yeni Eski Yeni
. Fiyat Fiyat Fiyat Fiyat Fiyat Fiyat
. - - - - - -
BP 4,32 4,29 4,32 4,29 4,31 4,28
OPET 4,32 4,26 4,32 4,26 4,30 4,26
PO 4,32 4,27 4,32 4,27 4,31 4,26

Çevrimdışı PoloGTI

• Ersan