Gönderen Konu: Vitese geçme sorunu...!  (Okunma sayısı 9807 defa)

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
Vitese geçme sorunu...!
« : 14 Temmuz 2011, 08:37:42 »
Arkadaşlar dün işten çıktım aracımla eve vardım, sabah kalktım işe gitmek için arabayı çalıştırdım. vitese takıyorum caarrrt diye bi ses geliyo araç vitese geçmior. sadece geriye geçerken caarrt ediyor. Ama diğer hiç bir vitese de geçmiyor. ne kadar itsem de bi hareket yok. dün akşam hiç bi sorun yoktu. bugün bu sorun nerden çıktı anlamadım. Sorunun sebebi ne olabilir.  Bu arada araba çalışmıyorken viteslerin hepsi tık tık geçiyor.

Çevrimdışı Mertt

• Profili Görüntüle
Ynt: Vitese geçme sorunu...!
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2011, 19:37:02 »
Sorun bariz debriyajdan gibi  :D Debriyaj telin kopmuş olabilir, baskı balatada sıkıntı olabilir ama bir anda olduysa muhtemelen debriyaj telindendir ..  ;)

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2011, 22:28:13 »
baskı bırakmıyor talha
H.G WORKS

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2011, 21:34:30 »
açtılar şanzımanı senkromençler değişecek dediler değişti. bi sürü para bayıldım bakalım yarın takılacak o zaman düzelecek mi
baskının bırakmamasının sebebi nedir abi şanzıman takılmadan o konuda da uyarayım da sök tak uğraşmayalım

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Temmuz 2011, 21:46:40 »
son mesajını okumadan pm de yazmıştım baskının üzerindeki yaylar yada çatalda problem oluşursa balata iyi olsa bile baskı sağlıklı bırakmadığı için bu sorun oluşuyor
zaten sıralama balata- baskı- baskı rulmanı-çatal prizdirek şeklinde toplanıyo eğer secromeclerden se o ayrı . sen ozaman kapatmadan diğerlerinide kontrol ettir
tekrar geçmiş olsun
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2011, 21:47:03 Gönderen: suskun81 »
H.G WORKS

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Temmuz 2011, 21:53:26 »
baskının yayları kırık falan olsa garip ses çıkarmazmıydı en azından ben duyardım bi takırtı bişey arabada hiç bir anormal durum sezmedim sabaha böyle oldu. baskıda sorun varsa eğer esli baskıyı takarım onda hiç böyle sorunlar yaşamadım. ama inş dedikleri gibi senk. lerden dir de başımız bidaha ağrımaz. 5000 km de sachs gibi bir marka başıma iş açacaksa atalım biz bu ürünleri ya

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Temmuz 2011, 21:55:33 »
talha zaten pm den konuştuğumuz gibi konu çözüme ulaştı baskı balatada sorun yok secromeç sıkıntı çıkartmış
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2011, 21:55:53 Gönderen: suskun81 »
H.G WORKS

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Temmuz 2011, 22:02:14 »
inş abi ya vallla bugün soğudum arabadan da sanayiden de.daha ordan çıkacak kaporta boyaya gidecek ark ın vurduğu yer yapılacak vs vs vs ...  bi çıkarayım sanayiden çekicem adliyenin kapalı otoparkına kışa kadar binmeyecem.

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Temmuz 2011, 22:04:44 »
valla talha şunu bilir şunu söylerim NAZAR..
H.G WORKS

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Temmuz 2011, 21:36:00 »
o kadar nalbant gördümde bu kadarını vallahi görmedim.. adam şanzımanımı indiriyo. sonra diyor ki al bunu bi ustaya baktır nesi varsa yapılsın getir takalım. e diyorum sen dün bana demiyormuydun usta benim. ben anlarım. çükün bilyesinden değilse indirir dağıtırım diye. e diyo ben bu arabadan anlamıyorum. ozaman şanzımanımı neden indirdin diyom ses yok. götürdüm şanzımanıma baktırdım senkromençler dediler. değişti. tekrar arabanın yanına gittim verdim al toplattım tak geri diye tamam olmuş dedi nerden anladıysa. ben eve gittim haber bekliyorum çalıştırıp getirecekler arabayı baktım haber yok vardım dükkana. e noldu. senin arabanın 1. vitesle geri vites bitik yok. al bunu yapan ustaya götür baksın indircekse indirsin. hani dedim  olmuştu sorunsuzdu. bilemedik biz. sen ustamısın. e.. üü.. sen neden anlarsın. 1. araba tofaş ikinci bmw  başka araba tanımam... senin gibi nalbantın ben sülalesini s...m dedim.  anlamıyordunda benim şanzımanımı neden indirdin?  Ömrümde ikinci kez arabamı kasaba emanet ettim gaflete düşüp. birincisi arabanın sibopları vuruyor diye pistonları kesecekti. buda onun kalfasıymış vallahi arasam bulamazdım en güvendiğim adamın yanından çıktı.
Velhasıl yine çektim evin önüne arabayı. başladım vitesleri denemeye bi saat süren uğraştan sonra viteslerimi buldum tüm viteslerede hiç cartlamadan geçiyor. pazartesi gidicem o ustayım diye geçinene tecavüz edicem 3 günümü ve bi sürü paramı çarçur ettirdiği için.bundan sonra da araba patlasa önce kendim sökücem dağıtıcam gerçekten anlayana toplatıcam en azından ben bozdum derim.