Gönderen Konu: ANTALYA dan herkese selam  (Okunma sayısı 21148 defa)

Çevrimdışı ihsan_07

• Profili Görüntüle
Ynt: ANTALYA dan herkese selam
« Yanıtla #56 : 09 Ağustos 2011, 08:26:56 »
hocam bu yay olayı tamamen size kalmış bişey...
mesela ben aracı 2 kişi kullanırım diyorsan tak 5 cm,haa aile ile kullanıyorsan 3 cm tak ki sonra sağa sola çıkarken sıkıntı olmasın alttı yada çamurluklar sürter...

helezon markasına gelince eibach da aslında cok yumuşak bi yay değil bende kullandım bu markayı ama h&r ye göre yumuşak diyorlar,aslında h,6r de sert değil zamanla amortisörler sertleşiyor esnicek yeri kalmadığı için...  ama eibach h&r ye göre biraz daha az düşürüyor aracı...

yaa zaten biz bu yayları takıcaksak araç yere bassın diye takıyoruz dimi ??? herhalde para sıktığı için değil...ben takarsam 5 cm  takıcam,coliverların fiyatı uygun olsa onu takıcam ama işte...
2011 VW POLO 1.4 85 hp Comfortline Şeker Beyazı
mtec 8000k xenon,philips sis led,elektronik egzoz sistemi,eibach 5 cm helezon,16 inç GTI jant

Çevrimdışı ihsan_07

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 09 Ağustos 2011, 08:30:03 »
Teşekkür ederim...!!!
Bende sana daha önce rastlamadım buralarda :)
Resimleri Güzeloba'da Düden parkının yanında çektim.
bende zaten dedeman tarafında oturuyorum,cuma,cumartesi aksamları o taraflarda takılırım hep...
inş bi gün tanısmak dileğiyle  ;)
mtec 8000k xenon,philips sis led,elektronik egzoz sistemi,eibach 5 cm helezon,16 inç GTI jant

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 09 Ağustos 2011, 11:27:45 »
H&R marka. ön:3.5cm arka:5cm =)
En ideal ölçüyü azam dile getirmiş..Eibach  evt H&R  ye göre yumuşak fakat kullanan arkadaşlarım var H&R Ölçüleri bana daha basık geliyor.Yay düşünüyrsanız arkadaşlar konforu bir kenara atıcaksınız başka bi çareniz yok yok yumuşaktı sertti hepsi konforsuz.Ben aracımı sakin bir kullanım sergileyip kullandıgım bölgede yollarımızın güzel olması sebebiyle hiç şikayetim olmadı.Araca görsellik bakımından çok büyük farklar katması insana yetiyor diyebilirim :)

Çevrimdışı mronbas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 09 Ağustos 2011, 22:31:19 »
bende zaten dedeman tarafında oturuyorum,cuma,cumartesi aksamları o taraflarda takılırım hep...
inş bi gün tanısmak dileğiyle  ;)

Bir gün kararlaştıralım oturup sohbet ederiz. Paylaşıcak ortak noktamız epey çıkar eminim...!!! :)
Sizin arabada yay yok mu? Resimde var gibi duruyor.
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2011, 22:32:05 Gönderen: mronbas »

Çevrimdışı mronbas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 09 Ağustos 2011, 22:38:18 »
En ideal ölçüyü azam dile getirmiş..Eibach  evt H&R  ye göre yumuşak fakat kullanan arkadaşlarım var H&R Ölçüleri bana daha basık geliyor.Yay düşünüyrsanız arkadaşlar konforu bir kenara atıcaksınız başka bi çareniz yok yok yumuşaktı sertti hepsi konforsuz.Ben aracımı sakin bir kullanım sergileyip kullandıgım bölgede yollarımızın güzel olması sebebiyle hiç şikayetim olmadı.Araca görsellik bakımından çok büyük farklar katması insana yetiyor diyebilirim :)

Görsel olarak %100 katılıyorum bence her arabaya yapmak lazım :) Bu ön 3,5 arka 5 değildir yaylar standarttır diyorlar.Arabanın ağırlığına göre düşer deniyor, doğru mu?
Eibach ya da H&R almaya karar verirsem ki, ikisinden biri kesin olacak. Nerden temin edebilirim. İnternetten mi ya da satış noktası var mı?
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2011, 22:40:52 Gönderen: mronbas »

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 10 Ağustos 2011, 09:05:24 »
Görsel olarak %100 katılıyorum bence her arabaya yapmak lazım :) Bu ön 3,5 arka 5 değildir yaylar standarttır diyorlar.Arabanın ağırlığına göre düşer deniyor, doğru mu?
Eibach ya da H&R almaya karar verirsem ki, ikisinden biri kesin olacak. Nerden temin edebilirim. İnternetten mi ya da satış noktası var mı?
Yayın standart ölçüsü o zaten  ;D Model ölçüsü o.  6r uyan bi yığın yay ölçüsü mevcut netten alırsan daha ucuza alırsın her zaman  :tamamdir

Yay'ı sıfır aldıgında illaki aracın agırlıgına göre kendini salıcaktır 1 cm kadar oldugu söyleniyor özellikle takıldıktan 1000 km sonra
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2011, 09:07:10 Gönderen: TwinCept »

Çevrimdışı ihsan_07

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 10 Ağustos 2011, 09:08:21 »
bende ilk kez duyuyorum bu önler 3 arkalar 5 olayını ???

bunlar takım olarak satılıyor ya 3cm alıcan yada 5 cm ,ben corsaya alırken öyle aldım

düşme konusu evet arabanın ağırlığına kalmış bişey bu,mesela motor ağır ise önler daha iyi düşer dizel polo ile benzinli polo aynı oranda düşmez mesela...

nerden alacağın konusunda sakın internet sitelerinden alma,benzinli polo için dersin onlar dizel polo için gönderirler yayı,aksesuarcıların hepsinde vardır yoksa bile getirtirler.gözünle gör öyle al böyle şeyleri,,,mümkünse  yayları takacak ustadan al

Çevrimdışı ihsan_07

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 10 Ağustos 2011, 09:12:32 »

Bir gün kararlaştıralım oturup sohbet ederiz. Paylaşıcak ortak noktamız epey çıkar eminim...!!! :)
Sizin arabada yay yok mu? Resimde var gibi duruyor.

çok iyi olur bu buluşma. . .malesef bende yay yok kapakların üstüne takmayı hiç düşünmedim şimdiye kadar  ;D
inş. en kısa zamanda jant,yay işine giricem
isterseniz sizinkine takalım bence o jantlar yay tak diye bas bas bağırıyor  ;D

Çevrimdışı ihsan_07

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 10 Ağustos 2011, 09:15:19 »
Yayın standart ölçüsü o zaten  ;D Model ölçüsü o.  6r uyan bi yığın yay ölçüsü mevcut netten alırsan daha ucuza alırsın her zaman  :tamamdir

Yay'ı sıfır aldıgında illaki aracın agırlıgına göre kendini salıcaktır 1 cm kadar oldugu söyleniyor özellikle takıldıktan 1000 km sonra
ibrahim kardeşim sen ne kadar almıstın yayları....nette 350 lira akseruarcıya sordum oda 350 lira dedi
350 den aşağı nette helezon yok

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 10 Ağustos 2011, 10:41:33 »
Biraz araştırırsanız polo 6r uyan  yayların ölçülerinide öğrenmiş olursunuz herkez takım alıyor yaylarını  linklerden faydalanabilirsiniz.Dikkat ederseniz yayların arka lastik olanları biraz daha kısadır bu poloların arka helezonlarının leylekimsi olmasıdan kaynaklanıyor araç normal halinde bile arka teker ve çamurluk arası çok fazladır  ön 3 arka 3 olarak görmedim H&R de öle olsa bile  arka taraf aracın yine leylekimsi durur ve atılan yayın hiçbir anlamı olmaz netten sip. verilirken zaten bir çok ilanda benzinli ve dizel olmak üzere 2 ayırıyorlar buna dikkat etmeniz durumunda bi sıkıntı ile karşılaşmassınız ( İhsan helezonlarımı bende netteki fiyatlardan almıştım )

33,55mm olan yay linki :   
 http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-vw-polo-6r-09-hr-yay-52916861/detay/?

diesel için  GTI 25-40mm olan yay linki
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-vw-polo-6r-09-diesel-incl-gti-25-40mm-hr-yay-49084152/detay/?keyword=polo%206r

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 11 Ağustos 2011, 20:15:41 »
Biraz araştırırsanız polo 6r uyan  yayların ölçülerinide öğrenmiş olursunuz herkez takım alıyor yaylarını  linklerden faydalanabilirsiniz.Dikkat ederseniz yayların arka lastik olanları biraz daha kısadır bu poloların arka helezonlarının leylekimsi olmasıdan kaynaklanıyor araç normal halinde bile arka teker ve çamurluk arası çok fazladır  ön 3 arka 3 olarak görmedim H&R de öle olsa bile  arka taraf aracın yine leylekimsi durur ve atılan yayın hiçbir anlamı olmaz netten sip. verilirken zaten bir çok ilanda benzinli ve dizel olmak üzere 2 ayırıyorlar buna dikkat etmeniz durumunda bi sıkıntı ile karşılaşmassınız ( İhsan helezonlarımı bende netteki fiyatlardan almıştım )

33,55mm olan yay linki :   
 http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-vw-polo-6r-09-hr-yay-52916861/detay/?

diesel için  GTI 25-40mm olan yay linki
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-vw-polo-6r-09-diesel-incl-gti-25-40mm-hr-yay-49084152/detay/?keyword=polo%206r

En doğru bilgi bu sanırm daha tartışmaya gerek yok =)

bu arada benim aracım diesel olmasına ragmen benzinli icin olandan alıcam. madem alçaltıyoruz. madem her tümsekten yavaş geçicez. tam alcaltayım dedim o zman =)  kapak mapak da olsa ben şu an ki jantlarımın tipini sevmeye basladm o yuzden once yay işine giricem jant işi daha sonra =)
GTD

Çevrimdışı ihsan_07

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 12 Ağustos 2011, 09:47:39 »
zevk meselesi,nasıl için rahat edicekse öyle yapki sonra pişman olmayasın

Çevrimdışı mronbas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 14 Ağustos 2011, 19:28:23 »
Teşekkür ederim ibrahim.
Birde senin sislerde gündüz farı var mı, varsa nerden temin ettin?
bende ilk kez duyuyorum bu önler 3 arkalar 5 olayını ???

bunlar takım olarak satılıyor ya 3cm alıcan yada 5 cm ,ben corsaya alırken öyle aldım

düşme konusu evet arabanın ağırlığına kalmış bişey bu,mesela motor ağır ise önler daha iyi düşer dizel polo ile benzinli polo aynı oranda düşmez mesela...

nerden alacağın konusunda sakın internet sitelerinden alma,benzinli polo için dersin onlar dizel polo için gönderirler yayı,aksesuarcıların hepsinde vardır yoksa bile getirtirler.gözünle gör öyle al böyle şeyleri,,,mümkünse  yayları takacak ustadan al

Çevrimdışı ihsan_07

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 15 Ağustos 2011, 09:39:05 »
ben cevap vereyim soruya  :D
gündüz farı var,vw orjinal ürünüdür