Gönderen Konu: POLO - kendiliğinden stop sorunu  (Okunma sayısı 50294 defa)

Çevrimdışı gberk

• Profili Görüntüle
Ynt: POLO - kendiliğinden stop sorunu
« Yanıtla #70 : 05 Mayıs 2009, 09:52:57 »
Aynı sorun bende de vardı. Sorun boğaz kelebeğinden kaynaklanıyormuş. 2 hafta önce değiştirdim. Sorun kalmadı.
Fiyat: 360 TL (orjinal Alman malı)

Çevrimdışı gberk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 05 Mayıs 2009, 09:55:57 »
Arkadaşım aynı sorun bende de vardı. Boğaz kelebeğini değiştirdim. Sorun kalmadı.
Fiyat: 360 TL (orijinal Alman malı)

Çevrimdışı asimomoto

• kemal
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 05 Mayıs 2009, 11:58:53 »
benim aracımda lpg li bende aynı sorunu yaşıyordum :) sorunun %99 çözümü hava filtresinden çıkan hortumu takip et horrtum kablolar giriyor hava akışmetreye  o hava akış metreyi küçük bir tornavida yardımı ile sök 2 tane çubuk olacak aynı elektrikli alet lerin fişi ne benzer ama yataydır.o çubukler elektronik olarak havanın akışını ölçer ama filtreden gelen hava zamanla onu kirletiyor burayı güzel temizlersen sorun kalmayacaktı gene olmadıysa o parçayı değiştir arıza vardır..aylar sonra ben böyle çözdüm sorunu...

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 05 Mayıs 2009, 14:37:12 »
bizim pololarda sanıyorumki akışmetre yok... (98,99)

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 05 Mayıs 2009, 14:46:32 »
2 mesajınız arasında yalnızca 1 dk var. oldukça hızlısınız :D

Çevrimdışı düzce67

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 05 Mayıs 2009, 21:10:38 »
06 Onur a katılıyorum.Bende 98 1.6 75 Hp polo aldım 2008 Kasım ayında.Hemen sanayide iyi bir usta ya yağ,yağfiltresi,hava filtresi,bujiler,balatalar ve fren disklerini değiştirdim.Allah a şükür şu ana kadar hiç problem yaşamadım.Bu yapılanlar olumlu yakıt katkısı olarakta zaten geri dönüyor emin olabilirsiniz.Bende 5000 i devirdim bu arada.

Çevrimdışı the-one

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 05 Mayıs 2009, 21:46:27 »
Arkadaşlar sorunu çözdüm sanırım, sorun gaz potansiyometresinde.

gaz potansiyometresi nedir? nasıl düzeltilir bu hata?

Çevrimdışı foton1999

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 05 Mayıs 2009, 22:41:00 »
Merhaba arkadaşım,

Bende de seninkine benzer sorun vardı. Konu açıp sorunu ve çözümü paylaşmıştım ancak yineleyebilirim.Ustamın dediğine göre 4lü ısı müjürü ( nedir bilmiyorum) değişti, boğaz kelebeği temizlenip adaptasyonu yapıldı. Şu anda aracımda bir sorun yok. Deneyebilirsin.

Sevgi ve Saygılarımla.

Çevrimdışı coriolanus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 05 Mayıs 2009, 23:22:26 »
garanti yol söyliyim ben sana. benzin pompası. benzin kokusu geliyo diyosan bundan kaynaklanıyo.sağ arka koltuğu kaldır.yuvarlak bi kapak görüceksin. tornavida yardımıyla açıp içinden benzinin geçtiği şeffaf kabloya bak.içinden arabayı çalıştırmaya çalışıyoken bi haraketlilik olmadığını gözlemlersen kesin sorun ondandır.pahalı değil pek.80 lira falan.işçilik fazla alabilirler belki.

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 06 Mayıs 2009, 18:51:48 »
bu akışmetre olayına bi girmek lazım , bu arada boğaz kelebeği değişti , buna bi bakıcam ,,, tşkler arkadaşlar durumu sizden haberdar edicem  :tamamdir

Çevrimdışı TheSaint

• Polo yordun beni...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 07 Mayıs 2009, 04:15:17 »
Merhaba,
Bence ustanın verdiği fiyat çok uygun...

Çevrimdışı ankmaster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 07 Mayıs 2009, 23:31:07 »
arkadaşlar. poloların en klasik sorunu boğaz kelebeği. gittigim ustalar stop etme sorununu bulamadıkları için türlütürlü işlemler yaptılar ve cebimden epey para cıktı. En sonunda bu forumdan gelen bilgiler doğrultusunda boğaz kelebeği değiştirtdim ve herşey düzeldi.

Çevrimdışı ÖZGÜRÖZKAN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 08 Mayıs 2009, 11:40:57 »
benim araçta geçenlerde aynı şekilde giderken stop ediyordu kalkıyordum 5 metre sonra stop ediyordu o gün arabaya su koyuyordum bir yandan da kar yağıyordu herhalde biyeri ıslattım dedim  o günden sonra bir daha yapmadı bi servise gittim bujileri değiştirdim buji kobloları da oksit içindeydi onlarda değişti boğaz kelebeği  temizlendi şimdi araba tekrar eskisi gibi süper