Gönderen Konu: POLO - kendiliğinden stop sorunu  (Okunma sayısı 50306 defa)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
Ynt: POLO - kendiliğinden stop sorunu
« Yanıtla #56 : 03 Mayıs 2009, 01:12:05 »
sorunun ne olduğunu söylememesi biraz garip değil mi motora ne kadar para sıkışmış?

Çevrimdışı memsib

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 03 Mayıs 2009, 01:22:16 »
Dostum benim de seninki gibi sıkıntılarım halen devam ediyor.Özelden görüşüp ya da bi mesajını alıp ustanın adres ve tlfnunu alabilirsem çok iyi olacak.Şu an çok uzaklardayım.Yazın İstanbula gelince bi toplatayım arabamı.Slm.

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 03 Mayıs 2009, 01:45:05 »
200 liracık sıkışmış. söylememesi garip tabiki. bir çok kez sordum. belki biraz bencilce gelecek fakat sorunlarımın çözülmesi bana yetti. dile kolay neredeyse 1 senedir bu şekilde kullanıyordum arabayı.

Çevrimdışı typhoon123

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 03 Mayıs 2009, 08:54:20 »
ya ayni sorun var bende de isi bilmien herkes beyin deyip gecio. ankarada bu sorunu cozebilecek ustasi olan var mi acaba?

Çevrimdışı TankJR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 03 Mayıs 2009, 11:55:42 »
Çekişte Bende Sorun Yaşıyordum Buji Kablolarimin 2 si gidikmiş İnanin 1 Yokusu Cikamayip Arabayi Geri Geri İndirmiştim Orj 4 Buji Kablosu 200 Lira Alip 2 si bozuk olmasina Ragmen Hepsini Değiştim Arabanin 105 Hp Oldugunu Hatırladım inanin Buji Kablolarini 1 Kontrol Edin Derim Yani Çekiş Sorunu Yasıyanlar
Almanya'ya Kısa Bir Ara.İtalya'ya Merhaba :)

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 03 Mayıs 2009, 14:50:21 »
buji kabloların ne marka? performans falan sanırım. yuksek gerilim destekli falanmı? cunku normalde 50-55 lira civarı.

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 03 Mayıs 2009, 19:34:11 »
mrb arkadaşlar , aranıza yeni katıldım sayılır , 98 model bi poloya  sahibim , aracım da stop etme sorunu başladı , bu konuyla ilgili aslında baya yorum yapılmış forumda , ama bnmki biraz farklı bi durum . Aracım daha önceden de stop ediyordu , boğaz kelebeğinden olduğunu söylediler . Boğaz kelebeğini yeni değiştirdim ve orjinal parça kullandım . 1 hafta çok güzel bindim , ama aracım ışıkta durduğumda stop ediyo ya da boşa attığımda . Yorumlarınızı bekliyorum . Bu arada aracımı lpg ile kullanıyorum . Yardımlarınız için şimdiden tşkler  ::)

Çevrimdışı düzce67

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 03 Mayıs 2009, 23:52:44 »
Benzinde aynı sorun var mı? Eğer yoksa Lpg sistemini kontrol ettir derim.

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 04 Mayıs 2009, 16:45:39 »
yaa benzinde stop etmesede , devirde bi düzensizlik var ,gerçi bu aralar çok younum ama uzun zadıya benzinde deneme şansım olmadı , asıl sormak istediim bunu nelerden yapıyo olabilir ?? hangi parçalar buna etken ??

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #65 : 04 Mayıs 2009, 22:36:58 »
İkinci el araba alınca bi sanayi ye gidip 500-1000yatırmak gerekiyor. Bujileri hava filtresini, yağını,benzin filtresini, trigerini değiştirmek, varsa arızalarını gidermek beyni bağlatıp konrol ettirmek gerekiyor. sonra yavaş yavaş teker filan. Ancak öyle tad alabiliyorsunuz. Eski arabamda yaptırmadım 1sene boyunca sürekli sanayiye git gel yaptım. Bu arabamı aldığım gün çektim sanayiye 460tlcik yatırdım 2yıldır rahatım. Sonradan değişen stopum ve yan kapımdan sorunlar yaşadım ama onarda çözüldü. yeri geliyor haftada 5000km yi deviriyorum tık demiyor hararretim bile 92yi görmüyor maşallah.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı theokan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 05 Mayıs 2009, 06:22:02 »
Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım,benimde 98 polo da aynı stop etme sorunu var, şunu söylemek istiyorumki bu sorunu çözen varsa lütfen yazsın,sorun boğaz kelebeği falan değil.bilgisayarda boğaz kelebeği sorunu diye gösteriyor ama sorun o değil,boğaz kelebeğini temizletmek sadece aracın rolantisini yükseltiyor,rölanti yükselincede bi süre bu sorunu yapmıyor zaten boğaz kelebeğinin biraz kirli olması gerekiyor.Volkswagen firmasının bi açıklama yapması gerek çünkü polo larda bu kronik bir durum, polo ların hepsinde var,eğer hatalı bir üretimse bunu düzeltmesi gerekir firmanın. Bu sorunu hep birlikte Volkswagen firmasına sormamız onları sorunu gidermeye yöneltir diye düşünüyorum.Boşuna gaz kelebeğiyle falan uğraşmayın düzelmez bi süre sonra tekrar sorun yinelenir, sorun bujilerde de değil, buji kablolarında da değil, distribütörde de değil,yakıttada değil sorun.

Çevrimdışı theokan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 05 Mayıs 2009, 06:22:19 »
Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım,benimde 98 polo da aynı stop etme sorunu var, şunu söylemek istiyorumki bu sorunu çözen varsa lütfen yazsın,sorun boğaz kelebeği falan değil.bilgisayarda boğaz kelebeği sorunu diye gösteriyor ama sorun o değil,boğaz kelebeğini temizletmek sadece aracın rolantisini yükseltiyor,rölanti yükselincede bi süre bu sorunu yapmıyor zaten boğaz kelebeğinin biraz kirli olması gerekiyor.Volkswagen firmasının bi açıklama yapması gerek çünkü polo larda bu kronik bir durum, polo ların hepsinde var,eğer hatalı bir üretimse bunu düzeltmesi gerekir firmanın. Bu sorunu hep birlikte Volkswagen firmasına sormamız onları sorunu gidermeye yöneltir diye düşünüyorum.Boşuna gaz kelebeğiyle falan uğraşmayın düzelmez bi süre sonra tekrar sorun yinelenir, sorun bujilerde de değil, buji kablolarında da değil, distribütörde de değil,yakıttada değil sorun.

Çevrimdışı theokan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 05 Mayıs 2009, 06:22:58 »
Arkadaşlar sorunu çözdüm sanırım, sorun gaz potansiyometresinde.

Çevrimdışı theokan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 05 Mayıs 2009, 06:23:06 »
Arkadaşlar sorunu çözdüm sanırım, sorun gaz potansiyometresinde.