Gönderen Konu: dizel mi benzinli mi?  (Okunma sayısı 9721 defa)

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
Ynt: dizel mi benzinli mi?
« Yanıtla #14 : 30 Ağustos 2007, 15:19:41 »
bnm araba 1,6 dizel  96 gibi dizl yaptk. üzerindeki motor orj. dizel 170- 175 görüo bana göre çok ta seri...

Çevrimdışı kursadgolf

• nesiller boyu golf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 13 Eylül 2007, 20:25:29 »
bnm araba 1,6 dizel  96 gibi dizl yaptk. üzerindeki motor orj. dizel 170- 175 görüo bana göre çok ta seri...

bendede golf1 var dizel  taha abinin dediği gibi seri yani  ::)
GOLF
   LİFE

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 13 Eylül 2007, 20:32:48 »
1,6 karburatorlü modellerden bahsediyorum ben arkadaşlar GTI makinadan çevrilmiş ve tüp takılmış aletlerden değil....  Ankarada 1600cc normal dizel ine bindim ve inaırmısınız bandırmada bi arkta 1600cc karburatorlu ama tüp ile gitmiyor alet bide motro sıfır yapık bu arabanın...

düz 1.6da olsa dediğin yine imkansız malesef lpg montajında yada lpg ile ilgili başka bir sorun vardır sebeb sadece bu olabilir dizel geciyorsa...tekrar söliyim lpg sistemi 3 hp kaybettirir 3hpyide aracın üzerinde hisetmen imkansız bile o kdr ufak bi etki..

Çevrimdışı kursadgolf

• nesiller boyu golf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 13 Eylül 2007, 20:37:01 »
düz 1.6da olsa dediğin yine imkansız malesef lpg montajında yada lpg ile ilgili başka bir sorun vardır sebeb sadece bu olabilir dizel geciyorsa...tekrar söliyim lpg sistemi 3 hp kaybettirir 3hpyide aracın üzerinde hisetmen imkansız bile o kdr ufak bi etki..

katılıyorum  :saygılar
GOLF
   LİFE

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 15 Eylül 2007, 19:23:16 »
bayağı bir zamandan beri aktif değildim malum iş vb.motor tercihinde ise bizim araçlardaki dizel motorlar gerçekten iyi makineler babamdaki eski aracımız olan golf 2 den biliyorum ama turbolu olması şart dizel benzinlimi ayrımı yaparsak malum dizel araçlar yakıtı ekonomik diye çok kullanılıyor araçlar haliyle yıpranıyor birde pompa enjektör masrafı gerçekten 2-3 milyar gibi bir fatura çıkartabiliyor piyasadaki golf dizeller toplanmamışlar hariç çoğu ununu ekmeğini yemiş araçlar yakıt maliyeti ise benim araç lpg ile 0,160 dizel ise 0,120 tl kadar yakıyor aralarında pek fazla fark yok gibi bu ara dizelin gürültüsüde yanında karı bence ideali motoru orta şeker bile olsa benzinli bir model alıp iyi bir lpg montajı yapmak  benzin fiyatları o kadar yüksekki insan araba kullanmaya korkuyor  ::)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı Firestarter

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 15 Eylül 2007, 19:52:58 »
Abdullah abi, öncelikle hoşgeldin. İyi açıklamışsın. Bu arada bu hafta içi sitede aktif ol, buluşma yapacağız, bilgi verelim sanada ;)

Çevrimdışı sarkeb

• 1982
    • Profili Görüntüle
dizel mi benzinli mi?
« Yanıtla #20 : 26 Eylül 2007, 00:07:01 »
 ;D
bence dizel 1600 cc ve 5 ileri şanzıman herşeyiçözer bende var ve 180'i gördüm. Uzun yoldada şehir içindede seri bir araba