Gönderen Konu: Cam Düştü , Ne veya Neler Yapılabilir ?  (Okunma sayısı 11043 defa)

Çevrimdışı Mertt

• Profili Görüntüle
Cam Düştü , Ne veya Neler Yapılabilir ?
« : 04 Temmuz 2011, 10:45:50 »
Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde benim ufaklıkla Bursa'ya gitmek için yola çıktığımda köprüden geçip camımı kapatmak isterken bir pat sesi ile birlikte arabamın sağ ön camı  kapının içerisine düştü  :( Ben eyvah Bursa'ya kadar camsız gideceğim diye düşünürken İstanbul çıkışına doğru olan Opet e aracımı çekerek kapı döşemesini söktüm ve camı kaldırdım, kriko hala sağlam olduğu için onu da kaldırarak camı sıkıştırdım ancak ismini bilmediğim, camın altında bulunan ve camı taşıyan uzun, metal bir parçanın kaldıraçtan kırıldığını fark ettim...  :( :(

Geçtiğimiz hafta yaşadığım bu olay sonrasında idareten sıkıştırmış olduğum camım halen daha da öylece durmakta.. Şimdi merak ettiğim acaba herhangi bir oto camcısına gitsem o taşıyıcı parçayı tamir edebilir mi, yoksa komple kriko sistemimin mi değişmesi gerekli ? Ne veya Neler yapabilirim ? ??

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: Cam Düştü , Ne veya Neler Yapılabilir ?
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2011, 10:50:30 »
oto camcısına git ona göre bir malzeme vardır elinde halleder çok büyük bir şey değil canını sıkma
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2011, 16:13:35 »
40 ile 50 tl arasına  halledebilirsin ... topkapı sanayiye yolun düşerse salim oto var benim cam işi olduğunda hep oraya gidiyorum kesinlikle iyi bi ustadır ...

Çevrimdışı Mertt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Temmuz 2011, 20:38:45 »
Ya da diyorum acaba bu vesile ile otomatik cama geçiş mi yapsam ? Sağlıklı olur mu ki acaba  ??? ???

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Temmuz 2011, 22:07:58 »
olur olur yaptır ;)
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Temmuz 2011, 23:22:26 »
5 liraya şahin cam demiri al, camı tutan demir, adını hatırlayamadım, yani o kırılan parça, git bi kaportacıya, 5 liraya kaynattır. aynı şey benim de başıma gelmişti vaktinde.

Çevrimdışı midbar

• KIRMIZIM MK1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Temmuz 2011, 23:30:01 »
5 liraya şahin cam demiri al, camı tutan demir, adını hatırlayamadım, yani o kırılan parça, git bi kaportacıya, 5 liraya kaynattır. aynı şey benim de başıma gelmişti vaktinde.

Cam kızağı diye geçiyor sanırım ismi  ;)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #7 : 05 Temmuz 2011, 01:30:10 »
5 ila 10 TL ye kaynatırlar onu.. 40-50 TL ye bizim burda otomatik yaparlar onu nasıl bir rakam o  :saygılar
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Temmuz 2011, 09:29:59 »
5 ila 10 TL ye kaynatırlar onu.. 40-50 TL ye bizim burda otomatik yaparlar onu nasıl bir rakam o  :saygılar

valla benim başıma geldiğinde ben 40 tl ye hallettirmiştim ama benim camlarda otomatik .. ben arkadaşın  camlarının manuel olduğunu düşünmemiştim :)

Çevrimdışı Mertt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Temmuz 2011, 09:42:31 »
Teşekkürler arkadaşlar cevaplar için  :tamamdir Kaynak kafama yattı  ;) ;) Otomatik cam işine herhalde boyadan sonra girerim şimdi bir de ona ayrı masraf yapmayayım  :) :)
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2011, 09:43:01 Gönderen: Mertt »