Gönderen Konu: stepnedeki ıslaklık sorunu  (Okunma sayısı 3536 defa)

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
stepnedeki ıslaklık sorunu
« : 30 Haziran 2011, 14:06:52 »
Arkadaşlar selam. Benim Oldboy un stepnesinde yani aslında bagajın tabanlarında bir ıslaklık var. Bakıyorum yukarıdan yolunu bulup gelen bir ıslaklık/su yok. Arka silecek cam suyu haznesine baktım ondan da akıntı yok. Sizce bu ıslaklığın kaynağı ne olabilir? Yıkama sırasında arka farlardan basınçlı su giriyor olabilir mi?

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
Ynt: stepnedeki ıslaklık sorunu
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2011, 14:15:33 »
Bu soru değil ama paylaşamak istiyorum. Sabah Beylerbeyi yolundan köprüye bağlanırken bir baktım hararet ibresi dipte :o Akabinde panikle polis noktasına çektim. Bereket hiç duman buhar çıkmadan fark ettim. Evet şans valla, az daha motoru yiyecektim. Yine şansıma orada gezici bir elektrikçi vardı. Baktı, fandan gelen kabloyla aküden gelen kabloyu bir arada tutan bant çözülmüş. Hemen taktı kontroleri yaptık (harareti yükselttik fan devreye girdi, hararet düştü fan durdu) devam. O kadar hoşuma gitti ki sorun bundan ibaret  işte... Sorunu böyle olan arabaya kurban olurum :)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2011, 14:17:42 »
Arkadaşlar selam. Benim Oldboy un stepnesinde yani aslında bagajın tabanlarında bir ıslaklık var. Bakıyorum yukarıdan yolunu bulup gelen bir ıslaklık/su yok. Arka silecek cam suyu haznesine baktım ondan da akıntı yok. Sizce bu ıslaklığın kaynağı ne olabilir? Yıkama sırasında arka farlardan basınçlı su giriyor olabilir mi?

havalar gece ile gündüz arası çok fark etmesinden olur
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2011, 14:21:30 »
Bu soru değil ama paylaşamak istiyorum. Sabah Beylerbeyi yolundan köprüye bağlanırken bir baktım hararet ibresi dipte :o Akabinde panikle polis noktasına çektim. Bereket hiç duman buhar çıkmadan fark ettim. Evet şans valla, az daha motoru yiyecektim. Yine şansıma orada gezici bir elektrikçi vardı. Baktı, fandan gelen kabloyla aküden gelen kabloyu bir arada tutan bant çözülmüş. Hemen taktı kontroleri yaptık (harareti yükselttik fan devreye girdi, hararet düştü fan durdu) devam. O kadar hoşuma gitti ki sorun bundan ibaret  işte... Sorunu böyle olan arabaya kurban olurum :)

gezici elektrikçi değil ki o karsı tarafta polis noktasında çalısan motorsikletleri tamir eden biri sabahları mesai başına kadar orada ekstra iş yapıyor :)

Yunus EMRE

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2011, 14:23:54 »
aynen egzosun sıcaklığı ile nemlenme yapabiliyo çogu araçta var ben komik gelebilir ama bu aayakkabı aldığımızda içinden çıkan rutubet önleyici küçük parçalar var onlardan atarım bulduğum kadar stepnenin etrafına biraz olsun işe yarar
H.G WORKS

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Haziran 2011, 14:24:25 »
İyi diyorsun da Nizam bariz bir ıslaklık bu, o kadar yapar mı? Ve ayrıca sol tarafı sağdan daha ıslak, sanki soldan girip sağa doğru süzülüyor. Yani ıslaklığın homojen bir dağılımı yok. O yüzden sol arka far mı dedim acaba. Nitekim aklımda sol ve sağ arka far içine gazete yerleştirip aracı yıkatmak var, en azından oradan mı değil mi belli olur ne diyorsunuz?

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Haziran 2011, 14:26:43 »
olabilir arka stopların  etrafını kontrol et bide.
H.G WORKS

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Haziran 2011, 14:28:02 »
İyi diyorsun da Nizam bariz bir ıslaklık bu, o kadar yapar mı? Ve ayrıca sol tarafı sağdan daha ıslak, sanki soldan girip sağa doğru süzülüyor. Yani ıslaklığın homojen bir dağılımı yok. O yüzden sol arka far mı dedim acaba. Nitekim aklımda sol ve sağ arka far içine gazete yerleştirip aracı yıkatmak var, en azından oradan mı değil mi belli olur ne diyorsunuz?

benim bütün arabalarımda oldu mersoya daha bakmadım ama havasız kalıncada oluyor sanki

Yunus EMRE

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Haziran 2011, 14:28:58 »
Evet doğru, egzosun da solda olması, ıslanmanın da aynı yönde olması dediğinizi destekliyor. Ona da dikkat edeyim. Bu durum bir sakınca yaratır mı peki?

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Haziran 2011, 14:44:00 »
Evet doğru, egzosun da solda olması, ıslanmanın da aynı yönde olması dediğinizi destekliyor. Ona da dikkat edeyim. Bu durum bir sakınca yaratır mı peki?

temizleyeceksin oksitlenme olmasın diye

Yunus EMRE

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Temmuz 2011, 02:11:19 »
fitilleri de kontrol etseydin belki kaçırıyordur :tamamdir
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin