Gönderen Konu: 6n polo çalışma sorunu  (Okunma sayısı 5996 defa)

Çevrimdışı FIRTINA92

• Profili Görüntüle
6n polo çalışma sorunu
« : 08 Haziran 2011, 16:31:48 »
s.a arkadaşlar aracım yazın (havalar sıcakken) ilk marşta zor çalışıyor.kontağı çeviriyorum marş dönüyor.alamıyor.ancak 3.seferde alabiliyor.fakat kışın ( havalar soğuk iken) sıkıntısız ilk marşta alıyor. yazın çalışmada sorun yaşatıyor.sizce sorun ne olabilir? başına gelen var mı?

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: 6n polo çalışma sorunu
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2011, 16:36:25 »
müşür
benzin pompası
bujiler
boğaz kelebeği
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #2 : 11 Haziran 2011, 21:05:18 »
arkadaşım anlattığın problemin aynısını daha önceki aracımda yaşadım yalnız daha önceki aracım uno 1.4 enjeksiyonlu idi! her usta bişi söyledi yok ateşleme bobini yok bujiler yok buji kabloları... volan sensörü diye bir kablo var onda çıktı sorun bu kablo ilk start anında ateşlemeye izin veren bir sensör imiş. volt metre ile ölçsende bozuk olup olmadığı anlaşılamıyormuş değişti hiç sorun kalmadı ama dediğim gibi o aracım uno idi! şimdi bizim pololardada volan sensörü varsa eminimki ondadır problem. umarım yardımcı olabilmişimdir.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı FIRTINA92

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2011, 21:14:44 »
SAĞOLASIN KARDEŞ Bİ SORALIM BAKALIM VARMI ...ayrıca banada genelde hararet müşürü diyorlar.ben degiştireli 3-4 ay oldu.bende başka bı sorun die düşünüyorum.bide bu volan sensörü ort.kaç tl dır?

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #4 : 19 Haziran 2011, 23:09:35 »
bilmemki ne kdrdır poloda? uno nunki magnetti marelli 25 tlye almıştım ankaradan.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı jense

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Haziran 2011, 17:25:14 »
müşür
benzin pompası
bujiler
boğaz kelebeği

hocam bu ara aynı sorun bende de başgösteriyor.. boğaz kelebeği temiz ve iyi durumda..müşür değişeli 1 ay olmadı.buji ve buji kabloları da aynı zamanda değişti.. değişmeyen yakıt pompası kaldı zannedersem.. ki marşa basmadan önce kontağı 2-3 kez açıp kapatınca problem olmuyor gibi..
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2011, 17:33:31 Gönderen: jense »

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Haziran 2011, 18:01:59 »
benzin pompası zamanla miladını doldurur veye pislik dolar  bakılması gereki çogu arkadasımızı o parça yüzünden arabanın nelerini değiştirdiler
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı danniel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Haziran 2011, 20:21:14 »
slm;benzın pompası olabılır.bırde bırsey soylıcem.aracın ılk kontak cevrıldıgınde yanan ısıklarından sonra ınce bır ses duyarsınız benzın pompa sesı benzın pompalanmadan hemen arabayı calıstırmak ıyı bırsey degıl dıye bılıyorum.o ses tık dıye atar sonra basmak daha ıyı dıye dusunuyorum.
07 VW