Gönderen Konu: vw transporter...yeni aldım :)  (Okunma sayısı 23140 defa)

Çevrimdışı kadr1996

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Transporter
vw transporter...yeni aldım :)
« : 06 Haziran 2011, 17:33:10 »
Volkswagen Transporter City Van 2004 Model 27.900 TL

herkese selamlar...sizin kervana 1 hafta önce katıldım hayırlısıyla :) ..alet mükemmel laf yok :D..linkini verdiğim aracı aldım....size sormak istediğim bir kaç soru var müsadenizle...

1-aracımın motor ömrü ne kadadır..en fazla km gider???

2-bunun motoru komple yaptırsak kaç para gider???

3-denizlide bildiğiniz yerler varmı aksesuar-parça (kazık yemeden) alabilecegim ustalar??

4-aracım sizce netten gördüğünüz kadarıyla nasıl ??..

5-1,9 105lik almayla iyimi ettim..(en fazla 300kg yük koyacam...)

şimdilik aklıma gelenler bunlar....siz gibi ustalarıma danışmak istedim bu konuları....

TEŞEKKÜRLER....
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2011, 17:36:30 Gönderen: kadr1996 »

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
Ynt: vw transporter...yeni aldım :)
« Yanıtla #1 : 06 Haziran 2011, 17:38:23 »
motor ömrü, düzgün bakımlarla ve hor kullanmadan bence 600ooo'İ bulur belki daha da fazla, komple motor neden yapılır? ona göre fiyat 1500le 5000 arası değişir, denizli den arkadaşlar var forumda, bence 10 numara araba, fiyat konusu muamma bana sorarsanız, piyasa malum üç aşağı beş yukarı ederi bu ama ben çok beğenirim t serisini, gidilen yol bitince üzülür insan arabadan inerken, sürüşü, konforu çok güzeldir :tamamdir
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2011, 17:38:41 Gönderen: panik »

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Haziran 2011, 17:38:27 »

motorun ömrü önceki sahibinin nasıl baktıgı ile motor ölçümlerini ve comp test e sokmadan aracı almasaydınız

motor nasıl yapılacagına bağlı aracı yeni aldınız niye motor yaptırıyorsunuz yaptıracaktınız fiyatı düşüp alsaydınız ikiside olmadı o paraya sıfır araca girerdiniz.

enjektörler turbo trigier durumu nasıl en masraflı olanlar turbo ve enjektörler vs vs gidiyor

çağlar benden önce yazdı :)
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2011, 17:39:32 Gönderen: nizam »
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı kadr1996

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Haziran 2011, 17:52:32 »
ustalarım bilgisayarlı sisteme gösterdik...önemli bişey yok dedi...akü zayıf...o tür şeyler....adam motora çok iyi bakmıs...oradada yazıyor zaten..herseyini değiştirmiş....ben asla hor kullanmam arabamı..fazla hız yapmam...en fazla yapacagım 120...120den yukarı çıkmamm....fiyat bana göre çok iyi...beni korkutuyolar burada...motor 8000 tlden aşagı değişmez diye!!!.korkulacak bir şey yok o zaman.. :D
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2011, 17:52:45 Gönderen: kadr1996 »

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Haziran 2011, 17:59:14 »
ustalarım bilgisayarlı sisteme gösterdik...önemli bişey yok dedi...akü zayıf...o tür şeyler....adam motora çok iyi bakmıs...oradada yazıyor zaten..herseyini değiştirmiş....ben asla hor kullanmam arabamı..fazla hız yapmam...en fazla yapacagım 120...120den yukarı çıkmamm....fiyat bana göre çok iyi...beni korkutuyolar burada...motor 8000 tlden aşagı değişmez diye!!!.korkulacak bir şey yok o zaman.. :D

filitre gurubunu zamanında eksiksiz değişirsen motor sıkın çıkarmaz

Yunus EMRE

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Haziran 2011, 18:00:36 »
piston, kol, gömlek, sekman, silindir kapağı, turbo gibi parçaları gerektirecek bir durum olursa 8000 de yetmeyebilir lakin bana sorarsanız bunları gerektirdiğinde araba 300ooo kmyi devirmiş olması lazım ya da akıllının birinin 5.viteste giderken geri vitese takması gerek filan... yoksa motorun rutin masrafları sizi korkutmasın bence

Çevrimdışı kadr1996

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Haziran 2011, 20:36:02 »
ustalar...yorumlarınız için teşekkürler...600000 km yi bulasıya kadar ben ölürüm zaten :D :D..onuniçin sorun yok!!! :)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Haziran 2011, 10:06:32 »
hadi güle güle :)

Yunus EMRE

Çevrimdışı dnzgzms

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Haziran 2011, 22:14:44 »
hayırlısı olsun.. vw oldukdan sonra marka model farketmez emınım memnun kalırsın.. 3 senedır vw kullanıorum ılk arabam da vw dı aracı  sıfırladım yıne vw aldım dıyım sen anlarsın ne kadar memnun oldugumu :D

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Haziran 2011, 00:07:48 »
Bir aracı aldıktan sonra bu kadar düşünürseniz o aracı kullanmanızın bir anlamı yok demektir. Bugün Ford olsun VW olsun veya başka marka bir dizel araç olsun, bunların motorlarının rektefiye fiyatları üç aşağı beş yukarı aynı. Yerli araç alayım derken Transit alıpta motoru bitirirseniz bie VW'in rektefiyesine ayıracağınız masrafın  hemen hemen aynısını ödersiniz.

Kaldı ki bir motorda km belirlemek olanaksızdır. Bugün bir dizel motor 400.000'i rahatlıkla bulurken; bakımları zamanında yaptırmamak,turbonun milinin bozulması,mil kesmesi,silindirlere bir parça kaçıp ya da motora yağ basması sonucu daha 30.000 km'de bile motor tamirine girebilirsiniz. Ya da krank dişlisinin,sıyırması,subap kesmesi,triger kayışı kopması, triger bilyası dağıtması gibi küçük ayrıntılar bile büyük sorunlara yol açabilir. Kimse aldığı araç için şu km'yi yapar, ben 500.000'i deviririm diyemez. Tabi çevremizde gördüğümüz taksiler,ticari araçlar,şirket araçlarının 400.000- 500.000'li km'ler yaptıklarına bakmayın. Siz 300.000 km'yi 10 yıl'da yaparken onlar 300.000'i 3-4 yıl'da yapabiliyorlar. Sizin aracınız'ın 10 yıl içinde başına neler geleceği aşikarken, o araçların 3-4 yıl içinde başlarına pek birşey geleceği aşikar değildir. 3 yılda 300.000 yapmakla 10 yıl da 300.000 yapmanın arasında çok fark vardır. Siz  5 yıl'da triger bakımına girersiniz  1 yıl'da girer.Siz her yıl yağ bakıma girerseniz veya daha fazla, o 2 ay'da girer. Sizin filtreleriniz yağ bakıma kadar dolar, deforme olur, onun filtreleri deforme olmadan yağ bakımına girer. Bir söz vardır işleyen demir pas tutmaz. Bakımları zamanında yapılan ticariler uzun kilometreler yapabiliyorlar. Tabi istisnalar hariç. Benim kendi aracım yıl da en falza 8.000 km yapıyor,yapmıyor. Ama ben 2.000 km'de bir hava filtresini temizlerim, mazot filtresini gerektiğinde kendim temizlerim, yağına suyuna bakarım.

Şunu da unutmamak gerekir ki; kapıda yatan araç daha çok yağ eksiltir, neden diye sorarsanız; araç yattıkca yağ özelliğini kaybeder, çünkü yağında bir ömrü vardır ve bu 1 yıl'dır. zaten bir yıl içinde siz arada sırada aracı sıkıştırdığınızda motor haliyle yağ yakacaktır, tabi hermotor bir miktar yağ kullanır,bu bir gerçektir. Siz bu 1 yıl içinde aracın yağına bakmazsanız, araç yağ eksilteceğinden motor maksimum yağlamaya ulaşamayacak, internaller fazla ısınacak buna bağlı yağlama tam anlamıyla olmuş olmayacak ve segmanlar,pistonlar,silindirler daha çabuk aşınacak. Ama şirket araçlarında ya da daha kısa sürede daha fazla kilometre yapan araçlar diyelim; Bu araçlar 30 günde veya 2-3 ay'da yağ bakımına girdikleri için yağları daha özelliğini kaybetmeden hemen bir sonraki yağ bakımına giriyorlar.Siz 1 yılda aracı 50 kez sıkıştırırken onlar 1 ay'da en fazla 25 kez sıkıştırıyorlar. Çoğu zaten uzun yol gidiyor,kısa mesafelerde kullanmıyorlar,vs..vs..

Özetle; Normal şartlar altında dizel bir motor 300.000 km'yi rahatlıkla görebilir. İyi bir bakımla 400.000-500.000 km'leri de görebilir. Bazı motorlar daha uzun kilometreleri de görebilmekte. Aracınızı devirsiz kullanmadıktan,yağını suyunu kontrol edip doğru yağı kullanıp,turbonun yağlamasının devam etmesi için yoldan geldiğinizde aracı stop etmeden önce rölantide en az 45 saniye, tavsiye edilen 1 dakika çalışmasını beklerseniz turbonuzun ömrü de motorunuzun ömrü de uzun olur.

Çevrimdışı kadr1996

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Haziran 2011, 20:37:49 »
yok hocam...düşünmüyorum zaten...araca binince unutuyorum hepsini :D..yorumun için çok teşekkürler...sadece merak ediyorum....aracımın km biraz fazla gibi gelmişti..ondan soruyorum...aracımdan çok memnunum...herkese çok teşekkürler...

Çevrimdışı burak_37

• volumeııııııı[]ı bassııııııı[]ı treableııııııı[]ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Haziran 2011, 12:33:50 »
Volkswagen Transporter City Van 2004 Model 27.900 TL
haha burdaki özeelliklerin bir kaçı yanlış verilmiş :D ;D
2004 t5 de esp yok  :)

Çevrimdışı kadr1996

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Haziran 2011, 18:48:19 »
ustam özelliklerin çogu kafadan yazılmıs :D ..alarm yok...lastik arıza yok..esp yok :D

Çevrimdışı burak_37

• volumeııııııı[]ı bassııııııı[]ı treableııııııı[]ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 21 Haziran 2011, 16:24:34 »
alarm derken immobiliser var
tabi şahsi bi alarm yok  :)