Gönderen Konu: Bu mantığı çözebilen varmı ?  (Okunma sayısı 5775 defa)

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
Bu mantığı çözebilen varmı ?
« : 24 Temmuz 2011, 12:24:57 »
Golf 2 TD aracım var , bugünlerde 2 kişi yolculuk yaparken  ses yok , 4 kişi yolculukta egzoz biryerlere değiyor , tak tak tak vuruyor ( yere değil ) , yani arkaya yük binince egzoz vurmaya başlıyor , beni şaşırtan bir durum , mantığı çözebilen arkadaş var mı ?  ???

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bu mantığı çözebilen varmı ?
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2011, 12:58:46 »
merhaba merhaba arka dingil ile egzoz arasındaki mesafe kapanıyor muhtemelen oraya vuruyordur.
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2011, 14:04:30 »
merhaba merhaba arka dingil ile egzoz arasındaki mesafe kapanıyor muhtemelen oraya vuruyordur.

Arabanın arkası yere yaklaşınca evet bir tek dingil şekil değiştiriyor oynuyor ama egzoz alt tarafta kalmıyormu , yani tam tersi araba yere yaklaştıkça , egzoz dingilden uzaklaşıyor olması lazım , gidicem egzocuya orada bakıcam bakalım nasıl oluyor.

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2011, 20:18:59 »
lastiği çıkmıştır adaş dingile vuruyorrr :D aaaah ah ne çektim o sesten ben :D dagıdık dıgıdak :D

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Temmuz 2011, 20:32:54 »
lastiği çıkmıştır adaş dingile vuruyorrr :D aaaah ah ne çektim o sesten ben :D dagıdık dıgıdak :D

Lastiklerinide yeni değiştirmiştim , adam dedi yanlış lastik almışsın , tofaş lastiğiymiş , bunlar iki günlük olur demişti , dediğide oldu , sizinde aklınızda olsun , lastiğin en iyisi '' O '' şeklinde olan lastikler , onlar sağlammış ve takılması daha kolay.

Çevrimdışı CoX_BoY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2011, 22:52:04 »
Lastiklerinide yeni değiştirmiştim , adam dedi yanlış lastik almışsın , tofaş lastiğiymiş , bunlar iki günlük olur demişti , dediğide oldu , sizinde aklınızda olsun , lastiğin en iyisi '' O '' şeklinde olan lastikler , onlar sağlammış ve takılması daha kolay.
evet durum öyle lastiklere dikkat etmek lazım benim egozta basladı bende lastiklerden şüpeleniyorum

Çevrimdışı serhaty

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Temmuz 2011, 11:04:50 »
Benimki de vuruyor arkaya birileri binince orijinal eksozu değil, belki seninki de orijinal değildir eksozcuya bir baktır.
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2011, 11:05:05 Gönderen: serhaty »

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #7 : 25 Temmuz 2011, 15:04:41 »
Arka dingil ile egzosun "S" kıvrımı birbirine değiyordur.. Hatta kesin Odur :) Çaresi; bağlantı yerleri kaynak ile yumuşatılarak istenilen forma gelmesi..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı lancelot

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Temmuz 2011, 15:17:50 »
benım tahminim arka tampona vuruyor  :) golf 3 te ne çekmiştim ondan :D

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #9 : 25 Temmuz 2011, 15:18:24 »
benım tahminim arka tampona vuruyor  :) golf 3 te ne çekmiştim ondan :D

yük binince oluyor demiş arkadaş..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı lancelot

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 25 Temmuz 2011, 15:21:57 »
benimkide yük binince oluyodu. arbada 2 kişi önde oturuken sorun yoktu arkaya 2 kişi bindiğinde veya tek kişi binse bile vurmaya başlıyordu. yük ağırlaştıkça ses daha belirgin oluyodu.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #11 : 25 Temmuz 2011, 18:38:47 »
Takozlar sağlamsa S kısmında dönmede olmuştur onada dikkat edin.. Dingilin oraya gelmeden bi ek yeri olacak egzost ordan dönebiliyor ve çok hassas bir konuma geliyor. Ben 3 yıl çektim o tıkırtıyı bulana kadar :D :D

Dip not:  O boğazdan dönükse her ay en iyisindende lastik taksanda kopartır bizim araçlar..
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2011, 18:40:18 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 25 Temmuz 2011, 21:40:02 »
Takozlar sağlamsa S kısmında dönmede olmuştur onada dikkat edin.. Dingilin oraya gelmeden bi ek yeri olacak egzost ordan dönebiliyor ve çok hassas bir konuma geliyor. Ben 3 yıl çektim o tıkırtıyı bulana kadar :D :D

Dip not:  O boğazdan dönükse her ay en iyisindende lastik taksanda kopartır bizim araçlar..

En iyiyisi ben kanala alıp bakayım egzozcuda ,baz

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 25 Temmuz 2011, 21:41:11 »
Bazen düşündüğümüz gibi olmuyor , çok iyi inceleyip çaresine bakmalı