Gönderen Konu: 2.viteste cırtlama  (Okunma sayısı 5776 defa)

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
2.viteste cırtlama
« : 20 Mayıs 2011, 20:11:50 »
s.a arkadaşlar 1. vitesten ikiye hızlı bir şekilde gecince cırtlama sesi geliyormu. baskı balata ve senkromeci değiştim cırtlama azaldı ama hızlı cekince yine yapıyor. sizlerdede oluyormu

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
Ynt: 2.viteste cırtlama
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2011, 00:48:58 »
arkadaşlar cevap veren yokmu acil bekliyorum ustaya tekrar gidecemde 1.vitesten 2. vitese yüksek devirlerde hızlı cekince gıcırt sesi geliyormu.

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2011, 01:56:34 »
şanzıman yağsız kalmış olabilir veya baskı balatan benimki gibi bitmek üzere olabilir benimkide arasıra yapıyo çünkü

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2011, 00:10:43 »
baskı balata yeni değişti ayrıca 1. vites senkromecide değişti ancak aracı tamirciden aldığımda yine gıcırt ediyordu tekrar sökülüp birdaha bakılacak dedi yarın aracı bırakacam şanzuman tekrar inecek canım sıkıldı inş. yaparlar. söküp takarlarken bile birçok parçalara zarar verebiliyorlar böyle bir sorun başına gelen ve cözüm bulan var mı? yada cıkma şanzumanlar ne kadarır?

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Mayıs 2011, 00:16:29 »
çok şükür cırtlama halloldu usta yapamamış tekrar şanzuman indi busefer yapmış.

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
« Yanıtla #5 : 29 Mayıs 2011, 00:18:19 »
sorun neymiş peki

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Mayıs 2011, 00:36:21 »
sorun aslında senkromeçteydi onun değişmesi gerekiyordu. usta ya sahtekarlık peşindeydi bozuk senkromeç taktı yada işi bilmiyordu yanlış taktı. birdaha götürdüm aracı tekrar söküldü. uğraşıldı ve sorun düzeldi. sorduğumda cevabı taktığımız senkromeçte fabrika hatası var dedi. durum bu. deneme sürüşüne cıktık 7bin devirde vites attı hiçbir cırtlama yoktu. hocam işi düzgün bilen ve yapan usta çok nadir.