Gönderen Konu: Nokia Radio for 20 Jahre GTI  (Okunma sayısı 5384 defa)

Çevrimdışı KUCUKSU

• Profili Görüntüle
Nokia Radio for 20 Jahre GTI
« : 19 Ekim 2011, 09:34:26 »
Merhaba Arkadaşlar,
Bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı aramızda?
Bu cihazı almak istiyorum (bi nevi ampfi, nokia nın mk3 20 Jahre GTI için özel olarak ürettiği.)
Sormak istediğim, gerçekten sesde fark yaratıyor mu, alsak nasıl bağlarız?
Teşekkürler.

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
Ynt: Nokia Radio for 20 Jahre GTI
« Yanıtla #1 : 19 Ekim 2011, 11:43:45 »
bi tane usb li piooner alsan ?? ses cıkısları gayet iyi .. ben jbl mid takımını teyp in cıkıslarında kullanıyorum .. hoparlorleri almadan oncede orjinal hoparlorlerle denedim ve can verdi hoparlorlere ... fiyatta  gayet iyi 200-300  tl aralıgında sıfır guzel bi piooner alabilirsin ..

Çevrimdışı KUCUKSU

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Ekim 2011, 11:47:05 »
Amaç orjinal olması, yoksa dediğin gibi birçok marka ve model var.
Bu MK3 için özel olarak üretilmiş.
Hoş üzerindekilere bakarsan disco 1 disco 2 driver filan falan yazıyor.

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3819403-rare-mk3-parts

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Ekim 2011, 12:29:30 »
orjinalliğe saygı duyuyorum ama  orjinallik benim amacıma hizmet veremiyosa ( kaldıki 14 sene öncesinin teknolojisiyle bugünümüz arasındaki fark tartışılamaz ) ben orjinallik yerine teknolojiyi tercih ederim .. tabiki bu benim kişisel düşüncem ... ama şöyle bişey var .. bu amfi eğer işini görürse orjinal teybini kullanabilmen için harici usb  modülleri görmüştüm internette .. hatta  samimi olmak gerekirse önceleri bende senin gibi orjinal olmasını düşünmüştüm ve astarı yüzünü geçeceğinden piooner 5350 ub modeli bi teyp tercih etmiştim .. hem teknoloji hemde  ekonomi

Çevrimdışı Sile-R

• ABF
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Ekim 2011, 21:06:32 »
...

Çevrimdışı kaanvolkan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Ekim 2011, 02:42:49 »
Benim aracimda var (20. yil GTI ) ben cok memnunum, disco 1 - 2 classic vs vs ayarlari bas vokal gibi ses ayarlari icin bir nevi kisayol. Driver tusu ekstra acilip kapanabilen birsey eger aracinda orjinal teyp varsa driver ozelligini actiginda süratin arttikca sesin artmasini saglayan opsiyon diye biliyorum.
Cokmu muhtesem birsey hayir ama orjinal aracima ayricalik katan bir özellik

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #6 : 26 Ekim 2011, 09:49:04 »
Orjinal her zaman iyidir. "Driver" Sürüş anlamına geldiği için yolda ses arttıkça teybin sesinide arttırması mantıklı. Birde bunlara 6 CD çalar felan takılabiliyor yanlış hatırlamıyorsam.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Ekim 2011, 12:48:53 »
net olarak emin değilim ama hatırladığım kadarıyla sadece ekolayzer ile bitmiyordu nokia sound system. hoparlörleride farklıydı,girmişken hepsini değiştirmeni tavsiye ederim

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Ekim 2011, 12:57:18 »
orjinalliğe saygı duyuyorum ama  orjinallik benim amacıma hizmet veremiyosa ( kaldıki 14 sene öncesinin teknolojisiyle bugünümüz arasındaki fark tartışılamaz ) ben orjinallik yerine teknolojiyi tercih ederim .. tabiki bu benim kişisel düşüncem ... ama şöyle bişey var .. bu amfi eğer işini görürse orjinal teybini kullanabilmen için harici usb  modülleri görmüştüm internette .. hatta  samimi olmak gerekirse önceleri bende senin gibi orjinal olmasını düşünmüştüm ve astarı yüzünü geçeceğinden piooner 5350 ub modeli bi teyp tercih etmiştim .. hem teknoloji hemde  ekonomi

orjinal her zaman orjinaldir. üzgünüm ama dediğinize katılmıyorum. aracınızda kullandığınız jbl'le pioneer'ı toplayın sony ile çarpın Audi'nin,Mercedes'in,Corvette'nin vs vs arabaların orjinal bose sistemin kalitesini alamazsınız. Aynı şeyi Nokia edition içinde söyleyebilirim,bu adamlar 14 sene önce bugünün teknolojilerini kullanarak kafa patlatarak arabanın akustiğine uygun hoparlörleri ve tesisatı bir araya getirerek uygun bir anfi ile destekleyerek sistem kurmuşlar. Sen ben gidip çarşı pazardan bilmem neyin anfisini bilmem neyin midini hoparlörünü alarak daha kaliteli ses sistemi kuracaz... Kusura bakmayın ama bu kocaman bir yalan,ancak daha yüksek ses veya daha fazla bas alırsınız. Basın gürültüsünde akustik gitarın sesini duyamadıktan sonra o sistemden n kalite bekleyebilirsiniz ki! Ha caraudioturkey'de aktif olarak üye olan arkadaşlarım var aynı kaliteyi hatta belkide daha kaliteyi onların araçlarında duyabiliyorum ancak onlarda o sesi alabilmek için 4binden 20bine kadar para döküyorlar bu iş için ;)

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Ekim 2011, 17:10:18 »
dediklerinize katılıyorum ..  ama bahsettiğiniz bose sistemi koymamışlar zamanında benim aracıma ... evet aynende öyle oldu bilmem nerenin çarşısından gittim amfimi aldım teybimi aldım komponentlerimi aldım koydum aracıma neden ? çünkü benim prova ve kayıt stüdyomuzda kullandığımız sistemleri ekipmanları ve o akustik ortamı arabama taşıyamıcağımdan dolayı ... ben müzikle uğraşıyorum ... davul ve gitar çalıyorum tabi bunları hobi olarak yapıyorum ama  ses in ve akustiğin  ne demek olduğunu gayet iyi biliyorum ama bu sistemi maddi olarak düşük bir bütçeyle toparlayabildiğimden dolaydır ...  bu arada arkadaşa yaptığım yorumda da  dikkat ettiyseniz bende önceden orjinalliğe sadık kalarak aracımın ses sistemini toparlıcaktım ... ama hem aracıma direkt olarak bir sistem bulamadım hemde alternatiflerle bile toparladığım zaman  şuanki yapmış olduklarımı almanın daha mantıklı olduğunu düşündüm ... çünkü orjinal teybimin ne amfi çıkışı var nede bir usb girişi var .. ha  external usb modüller gördüm ama o parayı vermeye kıyamamıştım o zaman ...  ha totalda benim aracımda taş çatlasa 1000-1200 tl lik bi sistem var ama benim işimi görüyo mu görüyo ... gerisi  biraz beni bağlıyacak bir durum ...  ;)

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Ekim 2011, 00:15:35 »
bi tane usb li piooner alsan ?? ses cıkısları gayet iyi .. ben jbl mid takımını teyp in cıkıslarında kullanıyorum .. hoparlorleri almadan oncede orjinal hoparlorlerle denedim ve can verdi hoparlorlere ... fiyatta  gayet iyi 200-300  tl aralıgında sıfır guzel bi piooner alabilirsin ..

yanlış anlama Reha ama bu sözler orjinale saygı duyan bir adamın sözleri değil...

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Ekim 2011, 09:31:28 »

ben bu resimdeki teypten kullanıyordum ve demek istediğim orjinal hoparlörleri hem bu teyple hemde 5350 ile kullandım ve sonucum orjinal hoparlörleri 5350 nin daha iyi beslediği ... yukarda dediğim şey sadece  5350 nin çıkışlarının bir mid takımını bile besleyebildiği ve kaldıki orjinal hoparlörleri baya bi iyileştirdiği ... ben burda orjinal hoparlörden memnun olmadığımı söylemiyorum ... baştada dediğim orjinallik ihtiyacımı karşılayamıyorsa tercihim teknolojidir ... ama isterdimki tabiki orjinal olsun  ...

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 27 Ekim 2011, 14:40:33 »
Tamam Reha ben derdimi anlatamadım sana :) Mesele senin teybin benim teybim değil,mesele arkadaşımızın konu açma sebebi olan Mk3 Nokia Edition sistem. Senin arabana üretilmiş böyle bir sistem yok ve sende ses sistemin konusunda arabanda eksiklik hissediyorsan bunu geliştirmen elbette en mantıklı ve doğal olan yöntem. Ancak Mk3 için böyle bir sistem var ve bose kadar olmasa da orjinalinden çok daha iyi bir ses vereceği gerçeğinin yanında kimsede olmayan bir özel bir parça. Ben böyle bir tercih şansım varken asla sonradan yapılma birşeyin peşine gitmezdim demek istediğim bu. Benim yadırgadığım şey ise senin ilk yaptığın yorum oldu. Nokia sound sistemi komple tesisat olarak aracına yerleştirirsen bu sistemin içinde anfinde var,ekolayserında var,bas hoparlorlerinde var tweterlarında var,kablosu bile özel kendi kablosu. Bende Mk3 varken çok aradım bu sistemi bulamadım bende 6900 IB teyp bağladım arabama ama mecbur kaldığımdan. Bulabilseydim bunu alırdım direk. Senin araban içinde böyle bir sistem olsaydı sen bu sistemi kullanmazmıydın ?

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 27 Ekim 2011, 19:02:04 »
söyledim ya ben orjinal bi sistem bulamadım polo aracıma göre  bulsam niye kullanmıyım ... ama  dikkat ettiysen yukarıda kaanvolkan arkadaşın söylediği bi yorum var  çok iyi olmadığını söylüyo .. bende kullanmadığım için kötü olabileceği kanısına vardım ... nihayetinde yeni ve kullanışlı bi ürün tercih etmesi için yorumum bu sebeplerden oldu ...  ha  eski zamanda iyi ürünler yokmuydu vardı tabikide .. kullandığım ve bildiğim şeyleri ele alırsak eskinin lambalı marshall amplileri mumla aranıyo şahsen o ciğerli ve insanın içini sızlatan tonları şimdiki amplilerden almak çok zor ...  bu arada  diyaloğumuz iş saatleri içerisinde geçtiğinden ve yoğunluğumdan ötürü anlayışsızlığım olmuş olabilir ve farkında olmadan yanlış şeyler konuşmuşta olabilirim .. üslupsuz bi konuşmam olduysa kusura bakma ;)