Gönderen Konu: 88 passat td motoru golf 1 duz dızele uydurabılırmıyız?  (Okunma sayısı 10046 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: 88 passat td motoru golf 1 duz dızele uydurabılırmıyız?
« Yanıtla #14 : 27 Mayıs 2011, 10:33:57 »
motor kodunu arkadasa soyledım bakacak ama dedıgıne gore 1.6 td ve ıntercooler varmıs eger golf 1 turbo dızel gıbı olursa ıyı olur dıye dusundum ama olmazsa eskı motoru toplayacagım ama gordugum dizel passatlarda motor dık konumlandırılmıs

Al kardeşim gönül rahatlığı ile tak.. Sonuçta sadece motoru takıcaksın 2 kulak değiştirmek zor gelen usta ise gitsin birkanla kumda oynasın :D :D
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Bugra

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 27 Mayıs 2011, 10:36:58 »
Alıntı
Ayak sorunu var. bizim araçlarımızda kabinden tarafa, şanzumandan tarafa, motordan tarafa ve ön panelden tarafa olmak üzere 4 ayağımız var.Lakin Passatlarda ise, 3 adet ayak bulunuyor. bunun nedeni ise sanzumanın dik olmasından ibaret.Passatlardaki ayaklarda şu şekilde, dik olduğundan dolayı kabin tarafına kalan ayak, (şanzumanın ayağı), sağ ve sol taraf şasilerine bağlı ayaklar bulunuyor.
bir diğer sebepte, şanzuman dik passatın her modelinde. he, sadece motoru takacağım derse ki öyle demiş, sadece pompanın ayağıyla birleşik olan ayağı çıkarıcak kendi motorundan ve alacağı motora takıcak. ben daha önce Passat motoru takmadım ama bu sorunlardan başka arka ayak sorunlarıda olabilir. ben sadece ön ayağı bu şekilde halledebileceğini  söyledim.Ha olurmu? olur. Lakin oldukça uğraştırır.Güzel bir golf motoru bulup takmanız daha kolay olur. Kolaylıklar dilerim. Allah kolaylık versin.

sagol cok tesekkur ederım bırkan dedıgın gıbı uyumsuz ıse temız bır golf motoru bulmak daha rahat olur

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #16 : 27 Mayıs 2011, 10:49:56 »
 Tamam tamam karışmıyorum artık kim nasıl biliyorsa öyle yapsın..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Bugra

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 27 Mayıs 2011, 11:04:26 »
sağolun arkadaşlar çok teşekkür ederim eğer anlaşırsak erşan abinin dediği gibi yapacağım ama olmazsa kendi aracımın motorunu tamir edeceğim ins 2 aya kadar golfümü yürür hale getireceğim

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 27 Mayıs 2011, 12:13:54 »
buğra kardeşim hiç kafan karışmasın gidiyosun passatın motorunu yüklenip geliyorsun aynen erşan abini dediği gibikendi ayaklarını o bloğa aktarıp kitap gibi oturtuyorsun mk1 e al sana mk1 gtd ki bu Cy ler bizim JR lerden daha güçlü daha güzel olur. sanırsam alacağın motorun intercooleri silindir kapağı enjektörleri pompası herşeyi var dimi  ;) bak şansını zorlarsan gerisine karışmam  :saskin: haberin olsun

Çevrimdışı ak8624

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 27 Mayıs 2011, 14:41:55 »
Volkswagen motorları genelde birbiriyle uyumlu motorlardır
Yanı tek bı motor blogu kullanılarak farklı ozellıklerde motorlar yapmıslar.
Bu sebeble motorun passat veya baska bı aracın olması, dık veya yan olarak yerlestırılmıs ılması onemlı deıldır.
Sızın aracınızda bu motoru gonul rahatlıgıyla kullanabılırsınız.
Sadece yapmanız gereken kendı sanzumanınızı ve motor kulaklarını yenı takacagınız motorun uzerıne aktarmaktır
Bunun yanında alacagınız motor daha gelısmıs bı motor oldugu ıcın dıger INTERCOLLER VE BAGLANTI parcalarınıda temın etmenız gerekecek veya ıptal edeceksınız.

Zaten kendı motorunuzda agır bı hasar olustugundan ve Passat motoru hem daha az zahmet verır hemde turbo ve ıntercooller lı olması nedenıyle sıze daha faydalı olur.

1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

Çevrimdışı SNCKTR

• Nekmiye Babo Jiv...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 27 Mayıs 2011, 18:11:46 »
ona 6 ileri VR6 sanzımanı takıcan off off  :)
http://i44.tinypic.com/akescz.gif
       http://golfmk1ciyiz.biz/Smileys/default/tapinin.gif  
http://50.tinypic.com/15f33o.gif

Çevrimdışı iskar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 05 Kasım 2011, 23:48:58 »
herkese ıyı m bayramlar 1982 model dizel golf1 hurdaya cıkartım.KASANIN SADECE ALTTA CURUK VAR GERİ KALANI COK IYI komple satmak isdiyorum parcalayıp satmakta uraşamıcam sadece akislerını ve on sol camurlunu soktum dier aracıma lazımdı  bursada oturmaktayım tel 0535 4777185

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
« Yanıtla #22 : 07 Kasım 2011, 14:42:12 »
hocam kople satman biraz zor olur. çünkü hurdaya ayrılmış bir araca hiçkimse 1000 liradan fazla para vermez. ama parçalarsan komple sattığın fiyatın 2 katını kazanırsın... en basit aracın üstündeki göğüs 300 lira devir saatli km kadranın varsa 150-200 bunun camı var koltuğu var kapısı var bagajı var... daha motor ve şanzumandan hiç bahsetmedim  bile...
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2011, 14:43:04 Gönderen: braveheart53 »