Gönderen Konu: bora fazla yakıt gösteriyor  (Okunma sayısı 9738 defa)

Çevrimdışı tarihcifss

• BORA 1.6 COMFORTLİNE....
    • Profili Görüntüle
Ynt: bora fazla yakıt gösteriyor
« Yanıtla #14 : 29 Mayıs 2011, 21:45:39 »
eklemeyi unutmuşum 110 km/h ile 7-8 litre arasında değişiyor
(arabam otomatik)
kardeş böyle bir yüklemeyi nereden yaptırabiliriz..yetkili servisler mi?
BEŞKAZALI tarihcifss

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #15 : 29 Mayıs 2011, 22:43:37 »
R-line arkadaşım doğru söylüyor, LPG litre bakımından benzinden daha fazla yakıyor ama aradaki fiyat farkı dengeliyor.

bende de otomatik bora var benim de yakıt oldukça artmıştı 1-2 yere gittim ayar yaptırdım eskisi gibi olmadı,
geçen yaz LPG 1.80 civarındayken benim araba şehiriçi 17-19 kr, şehirdışı 14-15 yakıyordu, zam geldi ayar kaçtı derken
şehir içi 25-29 şehir dışı 21-23 kr olmuştu,
geçen hafta nevşehirde bir ustaya götürdüm sorunsuz bir arabanın ayarlarını yüklediler 1 depoyu her koşulda test ettim  
LPG fiyatı 2.43 TL'den 90 km/h ile rampa niniş çıkış karışık şehir dışı 6.5 litreye düştü (15-16 kr)
şehir içi de 8.5-9 Litre civarına düştü (20-21 kr)
şu an çok memnunum hiç bu kadar az ve bu kadar performanslı olmamıştı arabam
size tavsiyem ayar yaptırmayın, ayarları sorunsuz olan (tercihen abgas werkstadt arızası vermeyen) araçların ayarlarını
kendi arabanıza yükletin

litre olarak 2.5-3 litre düşüş oldu

(bu arada yol bilgisayarı lpg tüketimini aşağı yukarı doğru gösteriyor, her depoyu fulleyerek deniyorum 42 litrede 1-1.5 lirelik hata payı oluyor)

keyifli sürüşler

uzunda değerler çok parlak ben 7.0 Lt nin altına düşemedim Golf le yol bilgisayarında rampaya ragmen karma 6.5 çok iyi ortalama kaç km ile gittiniz? benim araçta otomatik

şimdi arkadaşın Bora ile izmit e gidip geldik ben kullandım ortalama 70-80 hızla gittim 7.9 un altına düşmedi oda otomatik ama benim araçtan bi 0.3 0.5 fazla yakıyo gibi geldi
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2011, 22:44:18 Gönderen: rene »

Çevrimdışı beyazbora

• SELAMLAR...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: WV BORA
« Yanıtla #16 : 31 Mayıs 2011, 00:51:00 »

:tamamdir
BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR...

Çevrimdışı fatih_et

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 31 Mayıs 2011, 19:32:19 »

tam olarak yükleme değil aslında, lpg ustasına ayar yaptırıyoruz ya gaza bastırıyo falan filan işte onu yapmadan
önceden yapılmış ayarlara getiriyorlar,
ben nevşehirde yaptırdım çok memnunum (faal otomotivde; zavoli bayii)
benim arabaya yüklediği ayarlar başka bir boranın ayarları
ama ayarları aldığımız arabanın egzoz uyarısı çıkmamış, sorunsuz bir arabaymış,
ustanıza rica ederseniz yükler herhalde

keyifli sürüşler

Çevrimdışı fatih_et

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 05 Haziran 2011, 21:18:42 »
uzunda değerler çok parlak ben 7.0 Lt nin altına düşemedim Golf le yol bilgisayarında rampaya ragmen karma 6.5 çok iyi ortalama kaç km ile gittiniz? benim araçta otomatik

şimdi arkadaşın Bora ile izmit e gidip geldik ben kullandım ortalama 70-80 hızla gittim 7.9 un altına düşmedi oda otomatik ama benim araçtan bi 0.3 0.5 fazla yakıyo gibi geldi
70-80'e göre 7.9 fazla yakmış, ben 110'la giderken 7-8 arası gidip geliyor düz yolda,

ben 6.5 ortalamayı tek şeritte 90'la duble yolda 100-110 ile yaptım,
ayarlarınızı kontrol ettirin,
bir de benim arabam da otomatik yazmışsınız bişey paylaşayım, ben genelde çok hızlanıp (120'ya kadar) yavaş yavaş hızı azaltıp
sabitliyorum, araba daha az yakıyor gerçekten öyle ki 70-80'e düşünce 4.7 litreye kadar düştü,
dün merkeze gidip geldim acelem vardı rampada düz yolda bastım 110-120 gittim şehir içine falan da girdim
bütün ortalama 7.8 di eve geldiğimde