Gönderen Konu: yakıt tasarruf cihazları  (Okunma sayısı 12968 defa)

Çevrimdışı gokhan146

• Profili Görüntüle
yakıt tasarruf cihazları
« : 19 Mayıs 2011, 14:19:03 »
arkadaşlar hep araçların çok yaktığından şikayet ediyoruz peki yakıt tasarruf cihazı kulanan var mı? bizim buralarda araçlara efs yakıt tasarruf cihazı takan bir bayi var dün çalıştığım okulda tanıtımını yaptılar en az %20 ile %40 arasında tasarruf sağlayacaklarını ve araçta %30 yakın performans artışı olacağını iddia edip durdular. hatta bu dedikleri olmazsa para iadesi yapacaklarını vs.. kafamı karıştırdılar haftaya uygulama yerlerine gidip uygulama yaptıkları araç sahipleriyle görüşecem. bide eko66 vs. gibi cihazlar var. sizce mantıklı mı bu dedikleri... Yakıt azalacak performans artacak  :t :t bide bakım azalacak mışşş

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: yakıt tasarruf cihazları
« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2011, 14:44:41 »
Yok öyle birşey arkadaşım.. Hemde %30 performans artışı hemde %40 yakıt tasarrufu icat edilmedi daha kafan rahat olsun. SAKIN TAKTIRMA..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2011, 14:48:56 »
hepsi para tuzağı sakın taktırayım deme

Çevrimdışı gokhan146

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Mayıs 2011, 14:53:27 »
ya bende pek inandırıca bulmadım öyle bir şey olsa fabrika çıkışlı böyle olurdu. ama yinede merak ettim  özellikle bizim burdaki dolmuşçular bu ürünü kullanıyorlar. yakıtın daha iyi yanmasını sağlıyormuş diye birşeyler gevelediler kurum yapmasını engelliyormuşta  sıcak havayı soğutuyormuş pek anlamadım ama gidip göresim var :) bide en çok kafa karıştıran nokta eger dediklerimiz olmzsa para iade garantisi var... ne kaybeder insan dedikleri gibiyse inanın lpg taktırmaktan iyi işletmesi vs. 1500 ü buluyor(atiker..:))

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Mayıs 2011, 15:25:35 »
zaten adamlar 30 gün içinde değiştiririz diyorlar sen ilk kullanmaya başladığında pisikolojik olarak vay be diyorsun. Sonrasında yakıt için denemelerde bulunuyor bu süre dolunca zaten çıkarmıyorlar sende ne işe yaradığı belli olmayan bu aleti aracına takmış oluyorsun

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Mayıs 2011, 15:48:49 »
ya bende pek inandırıca bulmadım öyle bir şey olsa fabrika çıkışlı böyle olurdu. ama yinede merak ettim  özellikle bizim burdaki dolmuşçular bu ürünü kullanıyorlar. yakıtın daha iyi yanmasını sağlıyormuş diye birşeyler gevelediler kurum yapmasını engelliyormuşta  sıcak havayı soğutuyormuş pek anlamadım ama gidip göresim var :) bide en çok kafa karıştıran nokta eger dediklerimiz olmzsa para iade garantisi var... ne kaybeder insan dedikleri gibiyse inanın lpg taktırmaktan iyi işletmesi vs. 1500 ü buluyor(atiker..:))

O satışı yapılmaya çalışılan aletin içerisini açıp baktığında filitre ve ufak bir borudan başka birşey olmadığını göreceksin. Pazarlamanın en büyük sihiri burada işte.. İnsanlarda merak uyandırmak. Yok patenti bizde, yok çok özel bir sistem.. Başka bir forumdan bu tuzağa düşüpte, Kendini tuzağa düşürenlerin maskesini düşüren bir abimiz paylaştığı resimleri paylaşıyorum..

Gördüğünüz üzere tam bir teknoloji harikası değilmi ;D ;D ;D
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Mayıs 2011, 15:53:41 »
Çok km yapıyorsan hiç riske girme lpg taktır. En az yüzde 30-40 lık bir tasarruf sağlıyor. Ben brc taktırdım 1 yıl olmak üzere hiç bir problem olmadı. Performans olarak en fazla yüzde 10 luk bir düşüş oluyor ama benim kullanımıma göre 6-7 ayda tüp kendi maliyetini çıkardı:)
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Mayıs 2011, 16:02:43 »

şu FIRÇA yı 40 liraya satıyorlar adıda maximum power :D karbüratörlü araçlarda %30 tasarruf diyor. İşe yaramadığını bildiğim halde eski aracıma aldım karbüratörü söktürüp altında emme manifoldu girişine taktım.

Bırak %30u %1 bile değişim olmadı :D

Çevrimdışı Ayberk01

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Mayıs 2011, 16:09:35 »
Eko66 içinde mi durum aynıdır? bir çok üniversitede test edilmiş bir çok araca uygulanmış bu cihazda mı fiyasko? kullanan var mı aramızda? EKO66 - Yakit Tasarruf Cihazi
2011 Polo 1.4 Manuel Comfortline  '666'

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 19 Mayıs 2011, 16:25:12 »
Eko66 içinde mi durum aynıdır? bir çok üniversitede test edilmiş bir çok araca uygulanmış bu cihazda mı fiyasko? kullanan var mı aramızda? EKO66 - Yakit Tasarruf Cihazi

Siteyi biraz inceledim de baya bi uygulama yapmışlar. Kullanan biriyle yüzyüze görüşmek lazım. Baya bi iddialılar.
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 19 Mayıs 2011, 17:31:44 »

Bu aralar Altın çilek moda biliyorsunuz. Zayıflamak için alıyorsun kapsülünü; kutusunun üzerinde bakanlık onaylıdır diye yazıyor. Bakanlık Bu onayı Altın çileğin zayıflatma özelliği olduğu için vermiyor sadece sağlığa bir zararı olmadığı için bu onayı veriyor. Bu yakıt tasarruf cihazları içinde böyle "Araca takılabilir" onayı veriyorlar. Az yakıt yakıp yakmaması önemli değil onlar için.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 19 Mayıs 2011, 17:34:34 »
Çok km yapıyorsan hiç riske girme lpg taktır. En az yüzde 30-40 lık bir tasarruf sağlıyor. Ben brc taktırdım 1 yıl olmak üzere hiç bir problem olmadı. Performans olarak en fazla yüzde 10 luk bir düşüş oluyor ama benim kullanımıma göre 6-7 ayda tüp kendi maliyetini çıkardı:)

Bencede.. En mantıklısı tabiki LPG.. İnternetten LPG maliyet hesaplama programları var.. Yılda yapacağın tahmini KM'yi yazıyorsun.. Uygulanacak LPG kitinin fiyatını yazıyorsun program hesaplıyor şu kadar karın var bu kadar zararın var diye yılda 3-5 bin arası km yapıyorsan zaten LPG'ye ihtiyacın yok ama 10 bin kmlerde geziniyorsan LPG şart..

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 19 Mayıs 2011, 18:06:41 »
arabayı alalı 5,5 ay oldu 7000 kmyi devirdim şimdi lpg olmasa ne olurdu ? :D

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 19 Mayıs 2011, 18:08:39 »
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2011, 18:12:38 Gönderen: barut »