Gönderen Konu: POLO CLASSİC ARAÇIMA TAKTIĞIM KOLÇAK  (Okunma sayısı 7330 defa)

Çevrimdışı mehmetgumus86

• Profili Görüntüle
POLO CLASSİC ARAÇIMA TAKTIĞIM KOLÇAK
« : 16 Mayıs 2011, 20:34:32 »
 ;D
Öncelikle bu konuyu açma sebebim polo classiclere kolçak olmuyor denmesidir ama zorda olsa ben araçıma bir kolçak taktırdım bu konu hakkında bilgi almak istiyen arkadaşlar için açıklamak istedi. Aracın el freni biraz geride olduğu için inip kalkan bir kolçak aradım çeşitli kolçakları denedim hatta bir denememde fotolarda gördüğünüz gibi el freninin üstüne zarar verdik daha sonra 20 tl değerinde bir kolçak satın aldım bu kolçak 3 parçadan oluşuyor döşemeye vidalanan kısım, ara kısım ve kolçak. Arkadaşlar ben satın aldığım aksesuarcıdan döşemeye vidalana plastik ayağın saç ayakla değişmesini istedim sonra saç ayağı el freni arkası ve yalarına gelecek şekinde eğerek şekil verdim ve kolçağı taktım takma işlemi koltuk tam geriye alınarak ve yatırılarak gerçekleşti oluşan tek sorun arka paspasın yerleşmesindeki sıkıntıydı ve paspasım adi olduğu için fotolarda görüldüğü gibi kestim el frenide büyük bir sorun çıkarmadı ve hatta ben kolçağı en yükssek ayarda değil 2. ayar bölmesinden vidaladım boyum uzun olduğundan rahat bir ergonami sağladım ama orta boylular için 3.ayar bölmesine tekmaları bile el frenine zarar vermez koltuk sırt ayar bölümü ve emliyet kemeri takıp çıkarmasıda inanın hiç sorun olmuyor aldığım üniversal kolçakğın üst kısmı ileri geri haraket ettiği için kolçak bana göre hiçde geride değil ama siz daha ileride olmasını istiyorsanız benden size bir tavsiye el freni özerindeki kolçağın plastik parçasını bir demir testeresi yardımı ile u şeklinde bir kesit çıkartarak isteğiniz şekilde yerleştirirsiniz unutmayın oto döşemecileri bu parçanın takılmasından çok para alamadıkları için genelde uğraşmıyor ve bu araça kolçak olmuyor diyorlar bence bir 10-11 anahtar ve yıldız tornavida ile siz yapmaya deneyin emin olun basit tek sıkıntı saç kısmı döşemeye göre eğmek.

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
Ynt: POLO CLASSİC ARAÇIMA TAKTIĞIM KOLÇAK
« Yanıtla #1 : 17 Mayıs 2011, 05:56:30 »
 Hayırlı olsun, güle güle kullan. Yalnız koltuklar yeni kolçağın arka planında çok yıpranmış duruyor. Hoş bir kılıfla daha güzel görünür bence  :tamamdir
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2011, 07:34:26 Gönderen: BARRACUDAY »

Çevrimdışı mehmetgumus86

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Mayıs 2011, 10:39:55 »
evet haklısın güzel bir kılıf almak niyetindeyim

Çevrimdışı onderdeli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Mayıs 2011, 14:18:27 »
çok şık olmuş

Çevrimdışı ziranbola