Gönderen Konu: Motor içi su basıncı göstergesi ???  (Okunma sayısı 3299 defa)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
Motor içi su basıncı göstergesi ???
« : 10 Mayıs 2011, 16:44:15 »
arkadaşlar aracın içinde devir daim edilen suyun basıncını, yada varlığını yokluğunu algılayan bi müşür var mı? çalışma mantığı nedir? yoksa da yapılabilitesi ne olabilir ? bunu sormamdaki amaç, su kabına bakmadan, hareket halinde aracın içindeki suyun azalıp azalmadığını, hararet göstergesindeki hararetin arttığını görene kadar geçen süreyi azaltmak, yada çeşitli durumlarda oluşabilecek termostat/fan açmama durumlarını engellemenin mümkün olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: Motor içi su basıncı göstergesi ???
« Yanıtla #1 : 10 Mayıs 2011, 21:05:49 »
Usatanı bulup garantili iş yaptırmak daha mantıklı değilmi ilker.. Ama illa güvende olmak istiyorsan rektifiye edilen dizel motora uygulanan termostat iptali ve 2. bir hararet göstergesi taktırabilirisin.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Motor içi su basıncı göstergesi ???
« Yanıtla #2 : 11 Mayıs 2011, 00:01:37 »
Usatanı bulup garantili iş yaptırmak daha mantıklı değilmi ilker.. Ama illa güvende olmak istiyorsan rektifiye edilen dizel motora uygulanan termostat iptali ve 2. bir hararet göstergesi taktırabilirisin.
ben sadece takoya ekstra bir uyarı ışığı koymak için öğrenmek istedim, o bakımdan.