Gönderen Konu: Merkezi kilit beyni ile başlayan macera =))  (Okunma sayısı 10504 defa)

Çevrimdışı iko

• Profili Görüntüle
Merkezi kilit beyni ile başlayan macera =))
« : 09 Mayıs 2011, 09:22:20 »
Herkese selam,

Geçen hafta perşembe günü akşam arabayla biyere gidicektim neyse kapıyı açıcam açılmıyor diğer arabadan başıma geldiğinden anladım sıkıntıyı zorlamadım hic söktüm beyini anahtarla açıp kapıları bir baktım ıslaklık olmadığı halde için nem ve küf olmuş neyse sote bir yere park ettim ve sadece kapıları kilitledim bagaj ve depo açık kaldı asıl macera cuma başladı sabah 10 civarı arabayı dayım aldı dedim bir göster elektrikçiye ne diyecek neyse birkaç yere gitmiş demişler anlamayız bozmayalım daha çok bunlardan birtanesi birisine göndermiş sözde elektrikçi başında bende olmadığımdan kontrolüm dışında gelişiyor bunlar.Neyse adam sökmüş beyini temizlemiş falan bir süre uğraşmış sonra bu bozuk değişmesi lazım demiş sordular değiştirin dedim neyseki elinde varmış beyin komedi başlıyor şimdi :D :D takmış elindeki beyni bakmış çalışıyor sıkıntı yok ama alarm devre dışı kalmış  :o sökmek lazım demiş alarm kısa devre yaptırıyor tamam dedim söksün sağlamını taktırırım düşüncesiyle..Alarm sökülmüş tamam demiş sorun yok.. dayımda aracı alıcak eve dönecek marşa basmış araç çalışmıyor  :o adam demiş alarmın motor blokesi var heralde ne yaptıysa kabloları kurcalamış düzelmiş dayım basmış marşa çalışmış istop etmiş aracı ustaya ücreti verecek silecekler kendi kendine çalışmaya başlamış  :o :o  hepten içine etmiş anlayacağınız neyse kurcalamış biraz daha   :t   bunlardan haberim sonradan oluyor benim bu arada.. :-\

artık nasıl yapıp ne ettiyse onuda düzeltmiş bu seferde camlar açılmıyor..burdan sonra haberim var hatta sağolsun alper abiyi aradım hemen dedim böyle böyle aldığım cevap ' abim kurtar arabanı onun elinden '  ;D ;D dayıma dedim bostancıya git   (babamda tamirci ona sordum napcaz diye) ATAK oto diye bir yer varmış ben gitmediğim için bilmiyorum.Neyse Bİnlerce kez teşekkürler Allah razı olsun adam işinin ehli zaten sadece vw yapıyormuş.Hemen bakmış araca max.15dk içinde sorunu halletmiş ama elektriğin elden geçmesi gerektiğini söylemiş.Böylece kurtarmış olduk katilin elinden GT!'ı..   >:D

Uygun bi zamanda tekrar götürüp bırakacağım bütün elektrik tesisatını baştan düzenleyecel usta.. eline koluna sağlık... ::) ::) ::)
Demekki herkese bırakmamak lazım tavsiye bile olsa trajikomik bir şekilde anlamış oldum.. :-[

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: Merkezi kilit beyni ile başlayan macera =))
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2011, 09:51:23 »
hafta sonu aynı iş benimde basıma geldi :)

fren lambaları yanmıyordu aksam farkettim kendi elektrikçime gittim dedi abim yapmam gereken araba var yarın gel yapalım dedi tamam dedim aksamda bir yere gitmem gerekiyordu eski elektirikçiye gttim tamam abi yaparız dedi baktı baktı fren müşürüne akım gelmiyor dedi bi kablo çekti gideceğimiz yere gittik stop edicem kontagı kapatıyorum çalısıyor ne yapsam yok alperi aradım gülme krizinden sonra cevap verdi pompanın elektriğini çektim hala çalısıyor sonra vitese alıp stop ettirdim elemanın taktıgı kabloyu kestim eski haline geldi araba fren lambasıda çalısmaya başladı :)

geçmiş olsun tekrardan
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı iko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2011, 10:00:35 »
 :) Sağol  abi sana da çok geçmiş olsun.. Başımız dertte bu tamircilerle  :-\ 

Herkese iyi haftalar bu arada  ;)

Çevrimdışı SpeedyTR

• WeLoveToRide!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2011, 10:46:33 »
ikinize de geçmiş olsun arkadaşlar  :) Allah arabalarımızı böyle cellatlardan korusun  :D

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Mayıs 2011, 11:49:52 »
ıkınızede gecmıs olsun toz koparan yol yardımı yapacam nıkımı yakında:D:D:D::D kurcalatmayın herkese su arabaları ıko ozellıkle sen gtı o araba tesısatı felan gercekten anlıosan ellettır maceraya yelken acmayalım sonra amana allah korusun nızam senıde ayrı sewıorum kanka hatta su an msn den yazıosun su yazı bıtsın donecem ben sana datlum :D :D :D :D :D

Çevrimdışı iko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Mayıs 2011, 12:00:40 »
 ;D valla haklısın abi ne bileyim işte başında değildim yoksa tamiri bırak dokundurmam bile ama senle telefonda da konuştuk basit bi olay yani sadece soketi takacak diğer arabanın ben değiştirmiştim bunuda öyle düşündüm ama adam tesisatı elden geçiriyordu az daha  :t  bakalım araç komple bakıma girecek elektrik tesisatını baştan yaptırıcam eksik gedik ne var ne yok tamamlanıcak herşeyi 1 hafta 10gün falan yatıcak GT!..  ustayla pazarlık aşamasındayız  :D

Çevrimdışı HecctoR

• Referee
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Mayıs 2011, 12:15:45 »
Az daha kalsa o elektirkçide araba, ön tekerler ileri arkalar geri gidebilirmiş   >:D
Referee

Çevrimdışı iko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Mayıs 2011, 12:44:50 »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D  valla yaa dua etsin benim bunların hiçbirinden haberim yok.. hersey olup bitince anlattılar bana yoksa yerler işi gücü çıkar giderim arabam söz konusu ise gerisi teferruattır.. :saygılar  sıkardım gırtlağını yeminle..  >:(

Çevrimdışı sweetboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Mayıs 2011, 15:00:38 »
üstad sorunun kaynağı neymiş peki tam olarak aynı sorun dün gece benimde başıma geldi alarm devre dışı kaldı alarmı aküden çıkardık susturduk ondan sonra camlar açılmamaya başladı dörtlüler yanmaya fln başladı bugün bıraktık elektrikçiye bilmiyorum ne çıkıcak seninkine benzer bi durum gibi ondan merak ettim üstad

Çevrimdışı iko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Mayıs 2011, 15:14:03 »
dostum benim sorun tamamen elektrikçinin beceriksizliğinden alarmı sökerken başka kabloları da yerinden çıkarmış.. Allahtan bostancıdaki usta sadece elektrik ve sadece vw yapıyormuşta kurtardık zaten 15 dk falan sürdü en fazla..Ama sende dikkat et sağlam bi ustaya bırak derim ben.. ben ucuz atlattım sizin başınız yanmasın sonra  ;)

Çevrimdışı sweetboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Mayıs 2011, 15:28:22 »
sürekli elektrik işlerimi yapan bi abim var cevizlibağda vw lerden anlıyo allahtan bugün bıraktım akşam babam alıcak öğrencez bakalım nereye ne yapmışız =) geçmiş olsun sanada

Çevrimdışı iko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Mayıs 2011, 16:16:27 »
saolasın dostum sanada geçmiş olsun bundan sonra nolursa olsun bostancıya giderim artık.. :)

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Mayıs 2011, 17:07:47 »
geçmiş olsun  :)
VW Sakarya Facebook Sayfası

Çevrimdışı iko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 09 Mayıs 2011, 19:43:01 »
sağolasın  ;)