Gönderen Konu: mk3 kapı panzotlarından ses geliyor  (Okunma sayısı 25766 defa)

Çevrimdışı zaykoo

• Profili Görüntüle
mk3 kapı panzotlarından ses geliyor
« : 08 Mayıs 2011, 05:07:39 »
arkadaşlar kapı panzotlarından kuru ve ğüneşli havalarda ses geliyor ama yağmurlu havalarda ses falan kesiliyor bu konu hakkında yardımcı olacak mk3 hastası varmı  ;)

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
Ynt: mk3 kapı panzotlarından ses geliyor
« Yanıtla #1 : 08 Mayıs 2011, 10:37:47 »
bugünlerde benimde sağ kapıdan geliyor o sesler  :-[

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Mayıs 2011, 14:02:46 »
bendede var sag  kapı pandizotta  citirtilar:) ikisinide sököp izelasyon yapıcam müsait oldugumda:)  bu tip sesler normall ama giderilelbir :)
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2011, 14:03:57 Gönderen: 5ani5 mk2 »
Exclusive Garage

Çevrimdışı HecctoR

• Referee
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Mayıs 2011, 17:02:27 »
bendede sol kapıda ses var. boyanırken sökülüp takıldı gitmedi. başka bişey denemek lazım..
Referee

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #4 : 09 Mayıs 2011, 09:49:22 »
Ne denemek lazım acaba. benim en çok sinir olduğum şey şu kapılardan gelen gıcırtılar. Söküyorum bakıyorum döşemeyi felan alman milimetrik yapmış çoğu şeyi ama yinede ses geliyor..Birde kapı kilit çubuklarıda gereksiz ses yapıyor onada bir çözüm bulmak lazım. fikirlerimizi burada paylaşalım çözüme ulaşalım bu ciddi bir mesele bence..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #5 : 09 Mayıs 2011, 10:46:01 »
sıcak havalarda benim araçta aynısı... sol kapı içinden gıcırtılar geliyor... genelde taşlı yollarda ses daha yoğun  :(  bende biraz araştırma yapayım bakalım birşeyler bulabilecekmiyiz..
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı zaykoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Mayıs 2011, 05:16:49 »
arkadaşlar güzel bi konuya deyindim sanırım buna bi çare bulalım bence :)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Mayıs 2011, 10:00:38 »
Geçenlerde malumunuz cam halatı koptu aracın onu yaptırırken camcıya sordum kapılardan ses geliyor ne yapmamız lazım diye.. o da yapacak birşey yok dedi.. ne koyarsan koy ne yapıştırırsan yapıştır VW'ler bozuk yola gelmez ses yapar dedi. Ama gerçekten birşey dikkatimi çekiyor bizim arablarda uzun yolda otobanda veya e5 de hiç ses yok döşemelrden ama biraz taşlı bir yola gir inanılmaz ses geliyor heryerinden. Doğanlar ile kıyaslama yapmak istemiyorum ama onlar bile daha az ses yapıyor bozuk yollarda.
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Mayıs 2011, 10:10:12 »
bende günlük yaptığım km'nin %65i çevreyolu o zamanlarda tık yok ama gel gör şehir içine girince sağ taraf delirtecek durumda  :bekleriz:

kafam bozulursa içeriye köpük sıkarım diyorum :D

Çevrimdışı zaykoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Mayıs 2011, 21:54:37 »
valla arkadaşlar buna bi çözüm bulalım hep istiyom yağmur yağsın ses gelmesin :)

Çevrimdışı iko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Mayıs 2011, 22:38:41 »
izolasyon yapın bence.. :tamamdir benim araca benden önceki sahibi full izolasyon yapmıs hatta köpk skmış bazı yerlere ama dolu dolu duruyo blmiorm zararı var mı ama bnce iyi olmuş ses azalmş bi hayli..tavsiye ederimm.. ;) ;)

Çevrimdışı cengizhan_mk3

• Wir lieben Das Auto..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 29 Mayıs 2011, 15:17:59 »
Bi gün elime bir alacam o döşemeleri zaten ya olacak yada beter edecem zaten :)   ama ilk yapacağım iş kapı kilit çubuklarını kesecem çıkan yerlerine tıpa yapacağım sadece şoför kapısınınki duracak

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 29 Mayıs 2011, 17:26:31 »
Bi gün elime bir alacam o döşemeleri zaten ya olacak yada beter edecem zaten :)   ama ilk yapacağım iş kapı kilit çubuklarını kesecem çıkan yerlerine tıpa yapacağım sadece şoför kapısınınki duracak

evet:) Kapı çubukları dehşet ses yapıyor adamı gıcık ediyor.. yapmamışlar bora gibi , golf 4 gibi gömük..

Çevrimdışı cengizhan_mk3

• Wir lieben Das Auto..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 30 Mayıs 2011, 22:46:33 »
evet:) Kapı çubukları dehşet ses yapıyor adamı gıcık ediyor.. yapmamışlar bora gibi , golf 4 gibi gömük..
  aslında uydurulabilirmiki araştırmadımda genelde polo cllasicle benzer çok parça var ama bi parçaları alıp kıyaslamak lazım yada benim dediğim gibi tek çözüm kesmek :tamamdir