Anket

Golf MK4 için Sizce En iyi Lastik Seçimi hangisi ???

Bridgestone Potenza Modelleri
5 (7.7%)
Michelin Pilot Sport Modelleri
37 (56.9%)
Kumho ECSTA Modelleri
1 (1.5%)
Dunlop SP Modelleri
6 (9.2%)
Continental Sport Contact Modelleri
10 (15.4%)
Good Year Eagle,Excellence Modelleri
0 (0%)
Diğer Markalar
6 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 65

Gönderen Konu: Lastik Seçimi  (Okunma sayısı 27260 defa)

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
Ynt: Lastik Seçimi
« Yanıtla #56 : 14 Aralık 2011, 11:13:41 »
ilk 1500km'den sonra bakmak lazım asıl.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı Bradley

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 16 Aralık 2011, 20:29:27 »
miçhelinn

Çevrimdışı berhan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 08 Ocak 2012, 14:17:42 »
Büyük markaların fabrika çıkışı araçlarına kullanması iyi bir yol gösterici bence, pirelli p7 cint'yu kullanın da sizden deneyimlerinizi dinleyelim. :)

cinturato p7 değilde cinturato p6 kullanıyorum  ben,15000 km oldu,son derece memnunum lastiklerden,ıslak zeminde son derece güven veriyor,virajlarda yol tutuşu bence çok çok iyi,en ufak bir korku tedirginlik yaratmıyor,daha önceki lastiğim michelin enerji idi,ona göre biraz daha sert,ama tatlı sert,michelin biraz daha sessiz olabilir,cinturato p7 ise bundan daha iyi olduğunu düşünüyorum,a4,a6,bmw 5.20,passat gibi araçların orjinal lastiği çünkü

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 08 Ocak 2012, 23:22:27 »
Arkadaşlar Aracı aldığımda 4 lastiği de sıfırdı. Starmax diye bir marka. Duymamıştım hiç, araştırdım petlasın ürünüymüş. Araç lastikler 1,5 yıldır takılı ve 100 binde 130 bine geldi araç. Dişlerde ne bir yıpranma ne de çatlama var, merak ettiğim michelin taktırsam şuan için ne farkeder, bariz bir yol sessizliği olur mu? Gerek var mı değiştirmeye ne dersiniz?
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2012, 23:22:59 Gönderen: ogretmen_ankara »

Çevrimdışı horoz155

• horoz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 22 Şubat 2012, 02:19:19 »
arkadaslar yeni konu açmak istemedim o yüzden fikirlerinizi bekliyorum.aracımı 2009 yılı temmuzda aldım.aldığımda üzerinde 195-65-15 Bridgestone turanza lastikler vardı.yılına bakmadım.ilk arabam olduğu için bu ayrıntıyı kaçırdrım.lastikler fazla uzun yol yapmadıgından ve araca binilmediğinden diş derinliği iyiydi.artık değişmesinin zamanı geldiğini düşünerek lastik fiyatlarını araştırmaya başladım.takım olarak değişecek.lastikçileri gezdiğimde lastiklerimin 2006 yılı oldugunu ve artık değiştirmem gerektiği gezdiğim tüm lastikçiler tarafından söylendi.öncelikle aldığım fiyatlar ve tecrübeleriniz bana yardımcı olacak.aracım 99 model comfort ve aldığımda 97000 civarındaydı.şu anki km si ise 123000 civarlarında ne kadar yol yaptım.aradaki fark belli.3 yıl içinde.lassa takım tane 150 TL H serisi ve toplamda 600 TL kredi kartına 6 taksit,michelin tane 220 TL civarında fakat bayinin söylediğine göre elinde kampanyadan alınmış lasitikler varmış,tane 185 TL den verecek enerj saver H serisi,bugün ise continentaldan fiyat aldım.oda 165 tl civarı toplamda 650 kredi kartına 5 takist H serisi,aslında lastiklerim eski olmasına rağmen rampada yokuş çıkarken patinaj çekme durumu ve abs nin hemen devreye girmesi haricinde bariz bi farkını ilk aracım olduğu için göremedim.fakat arka amortisörlerimin iyi olduğu.ön amortisörleriminde monreo markası ile değiştiğini söylemek gerekirse fiyat performans olarak sizce neyi tercih etmeliyim.Kış lastiğine gerek görmüyorum.kar yağmıyor çünkü.ayrıca söylediğim modellerin hepsinde 1 yıllık yol yardım mevcut.uzak doğu lastikleri araştırma durumum olmadı.fakat hemen hemen bu civardadır diye tahmin ediyorum.aracımda sessizlik ve konfor arıyorum.özelikle kasislerden gecerken ve yüksek hızlara cıkıldıgında içeriye ses almamasından.sizce tercih ne olmalı. aracımın orjinal stepneside conti bu arada.yardımlarınız için tşkler.
efsaneye binenlerde efsanedir...

Çevrimdışı Apaydin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 22 Şubat 2012, 16:26:26 »
arkadaslar yeni konu açmak istemedim o yüzden fikirlerinizi bekliyorum.aracımı 2009 yılı temmuzda aldım.aldığımda üzerinde 195-65-15 Bridgestone turanza lastikler vardı.yılına bakmadım.ilk arabam olduğu için bu ayrıntıyı kaçırdrım.lastikler fazla uzun yol yapmadıgından ve araca binilmediğinden diş derinliği iyiydi.artık değişmesinin zamanı geldiğini düşünerek lastik fiyatlarını araştırmaya başladım.takım olarak değişecek.lastikçileri gezdiğimde lastiklerimin 2006 yılı oldugunu ve artık değiştirmem gerektiği gezdiğim tüm lastikçiler tarafından söylendi.öncelikle aldığım fiyatlar ve tecrübeleriniz bana yardımcı olacak.aracım 99 model comfort ve aldığımda 97000 civarındaydı.şu anki km si ise 123000 civarlarında ne kadar yol yaptım.aradaki fark belli.3 yıl içinde.lassa takım tane 150 TL H serisi ve toplamda 600 TL kredi kartına 6 taksit,michelin tane 220 TL civarında fakat bayinin söylediğine göre elinde kampanyadan alınmış lasitikler varmış,tane 185 TL den verecek enerj saver H serisi,bugün ise continentaldan fiyat aldım.oda 165 tl civarı toplamda 650 kredi kartına 5 takist H serisi,aslında lastiklerim eski olmasına rağmen rampada yokuş çıkarken patinaj çekme durumu ve abs nin hemen devreye girmesi haricinde bariz bi farkını ilk aracım olduğu için göremedim.fakat arka amortisörlerimin iyi olduğu.ön amortisörleriminde monreo markası ile değiştiğini söylemek gerekirse fiyat performans olarak sizce neyi tercih etmeliyim.Kış lastiğine gerek görmüyorum.kar yağmıyor çünkü.ayrıca söylediğim modellerin hepsinde 1 yıllık yol yardım mevcut.uzak doğu lastikleri araştırma durumum olmadı.fakat hemen hemen bu civardadır diye tahmin ediyorum.aracımda sessizlik ve konfor arıyorum.özelikle kasislerden gecerken ve yüksek hızlara cıkıldıgında içeriye ses almamasından.sizce tercih ne olmalı. aracımın orjinal stepneside conti bu arada.yardımlarınız için tşkler.
Fiyatlarını sormuşsun sen eyisi conti al fazla araştırma içinden çıkamazsın, Maddi durumun iyi ise michelin al o zaman ama eneryi saverin yerine yeni bir lastiği var hatta bu ismini bilmediğim yenisinin yeni versiyonuda nisan ayında bayilerde olacak. Primacy olabilir enerji saverin yerine geçen.
http://img703.imageshack.us/img703/5855/27062010094r.th.jpg
VW GOLF KADAR ZEVK VERSEYDİN, VİTES YERİNE ELİNİ TUTARDIM

Çevrimdışı fat34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 22 Şubat 2012, 23:20:10 »
Pilot Sport 3 al yüksek performans.

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 22 Şubat 2012, 23:26:25 »
Petlas al geç maddi sıkıntın varsa, beklediğinden çok daha iyi olduğunu göreceksin. Biraz yol sesi alır o kadar. Zaten golf deki motor sesi ile karışıp gidiyor...benim 30 bin km oldu ortalama 1.5 yıldır, araç patinaja düşmüyor hala...Michelin ben de düşündüm alsam mı diye ama sonradan hiç gerek olmadığını düşündüm...

Çevrimdışı horoz155

• horoz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 23 Şubat 2012, 00:21:57 »
arkadaşlar fikirler için tşkler.yalnız şöyle bir durumda var.aracımı aldığımda üzerinde bristone turanza vardı.artık sesine alıştım.yani aracımın üzerinde bundan başka lastik deneyimi de olmadı.aracı normalde sakin kulllanırım sadece 180-210 aralığına tabiri caizce motor sağır olması diye çıkarım.yakıtı da düşünür uzun yolda acelem yoksa 100 bile nadir gecerim.forumdaki arkadaslar michelini hamuru yumuşak ve sesi azaltığından  dolayı övmüşler.o yüzden kararsızlık içindeyim.kısaca başka deneyim olmadığı için. yoksa alır petlas gecerim,ya da diğer markalar ne de olsa petlas yolda bırakmaz. sadece lassa,michelin enerj saver ve continental premium contack hakkındaki kulanıcı yorumları ve mümkünse bu lastikleri deneyip test edenler daha fazla yardımcı olacaktır.tşler
efsaneye binenlerde efsanedir...

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 23 Şubat 2012, 10:47:59 »
2011 mayısta 4 adet 195 65 15 michelin aldım lastik yumuşak ve çok sessiz yaklaşık 14.000 km oldu hala stabilitesini koruyor çok memnunum
benim istikametim sürekli otoban veya şehirlerarası yol olduğu için tercih ettim sürüş sırasında lastik sesi yok bariz araba yumuşadı o yüzden
tavsiye ederim eğer kullandığınız istikamet bozuk yollardan oluşuyorsa lassa veya petlası tercih edin derim continental  düşünüyorsan bence bütçeyi
artırıp michelin energy h serisi al daha iyidir :) birde v serisi lastiklerin yanakları biraz sert o yüzden ne alırsan al  h serisini tercih et 
golf 4 1,8 Highline