Gönderen Konu: Golf 4 Neden Efsane Kasa Olmuştur?  (Okunma sayısı 68073 defa)

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Golf 4 Neden Efsane Kasa Olmuştur?
« Yanıtla #14 : 02 Mayıs 2011, 00:09:58 »
Bence modeline göre bayağı donanımlı olmasından kaynaklanıyor ama bana göre efsane kasa MK1  :sevgi:
:tavkiss:
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 02 Mayıs 2011, 00:10:33 »
Bence modeline göre bayağı donanımlı olmasından kaynaklanıyor ama bana göre efsane kasa MK1  :sevgi:
  dedeye saygı 8)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 02 Mayıs 2011, 00:27:14 »
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı uAlper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 02 Mayıs 2011, 00:30:11 »
Tabiki de anlatılmaz yaşanır olmasından dolayı =)
+golf4gti :)
İnsanlar alemde hayal ettikleri müddetçe yaşar...
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
« Yanıtla #18 : 02 Mayıs 2011, 00:38:42 »
koltuğuna oturduğunda kendini felipe massa hissettiğinden :D

Çevrimdışı Han

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 02 Mayıs 2011, 00:44:02 »
   dedeye saygı 8)
süper laf süper söz sabahtan beri bunu bekliyordum süpersin Serhat ya aynı kafadanız Dedeye saygı  :tamamdir :sevgi: :tavkiss:

Çevrimdışı Yükselgfb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 02 Mayıs 2011, 04:43:27 »
Mk1 de efsanedir ona bir şey dediğimiz yok ama mk 4 daha bir efsanedir bence.  >:D
Bence en önemli sebebi aracın dışardan çok yakışıklı gözükmesi.İç tasarım da fena değil ama daha iyi olabilirdi.
Bunun haricinde aracın hatları da değişik.Özellikle aracın sol ve sağ arka çamurluklarına tek başına yandan bir bakın çok farklı bir çizgisi var çok hoşuma gidiyor.  :sevgi:

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 02 Mayıs 2011, 05:25:41 »
2-4-6 dan başkası yalan bana göre

Mk2 Mk1 üzerine kuruludur,Mk4 Mk3 üzerine kurulu,Mk6 ise Mk5 üzerine kurulu. Yani senin söylediklerinin hepsi bir önceki kasanın bir nevi makyajlısı. Şimdi herkes bana kızıp bir laf söyleyecek ama Karga'ya yavrusu Kuzgun görünürmüş :) Türkiye'deki en çok satış rakamına sahip seri Mk4 serisidir efsane denmesinin sebebide budur zaten. Yoksa Mk3 çıktığı yıllarda üstüste btün ödülleri toplamış bir kasadır. Yine de buna rağmen Golf Fan'larının en çok saygı duyduğu ve efsane olarak gösterilen kasa Mk2'dir. Almanya'da taştan yapılan heykeli çoğunuz görmüşsünüzdür. Efsane olsaydı o heykel Mk4 olurdu ama maalesef Mk2...

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #22 : 02 Mayıs 2011, 06:53:29 »
2-4-6 dan başkası yalan bana göre

1>4>6>2>3>5

plus ise tasnif dışı bana göre. zevkler ve renkler tartışılmaz herkesin zevki kendine. ama gerisi yalan demek biraz fazla iddialı olmuş.

Mk2 Mk1 üzerine kuruludur,Mk4 Mk3 üzerine kurulu,Mk6 ise Mk5 üzerine kurulu. Yani senin söylediklerinin hepsi bir önceki kasanın bir nevi makyajlısı. Şimdi herkes bana kızıp bir laf söyleyecek ama Karga'ya yavrusu Kuzgun görünürmüş :) Türkiye'deki en çok satış rakamına sahip seri Mk4 serisidir efsane denmesinin sebebide budur zaten. Yoksa Mk3 çıktığı yıllarda üstüste btün ödülleri toplamış bir kasadır. Yine de buna rağmen Golf Fan'larının en çok saygı duyduğu ve efsane olarak gösterilen kasa Mk2'dir. Almanya'da taştan yapılan heykeli çoğunuz görmüşsünüzdür. Efsane olsaydı o heykel Mk4 olurdu ama maalesef Mk2...

Türkiye'deki satış rakamlarına bakarak efsane demek doğru olmaz.Türkiye'de 70-80 li yıllarda ve 90'lı yılların yarısına kadar zaten yabancı marka yoktu (sanki kuş serileri ve R12 yerliymiş gibi) Toyota fabrika açtıktan sonra ardı ardına geldi yabancı araçlar. sermaye birikiminin olması, serbest piyasa ekonomisi dahilinde dah arekabetçi politikalar izlenmesi doğuş grubun daha aktif olması sayesinde mk4 en fazla satılandır. yoksa küresel satış rakamlarına bakıldığında mk1 hepsini katlar.

yanlış anlaşılma olmasın mk4 efsane değildir demiyorum. efsanedir. ama sebepleri saydıklarınız değildir. bana kalırsa sebepleri serhat beyin saydığı performans ile güvenliğin birleştiği zamanının en modern araç modeli olmasıdır.

şahsi kanaatim ise hepimizin gönlünde farklı modelleriyle yer alan (mk1-mk6) golf sevgisinin ortaya çıkmasını sağladığı için  tüm golflerin atası olan mk1'in asıl efsane olduğu yönünde. ama çoğunluk mk4 der o başka.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 02 Mayıs 2011, 08:01:37 »
Onur abinin dediği çok doğru bütün kasalar bir önceki kasa üzerine kurulu ama atası biz olduğumuz için belkide bu kadar model çıkabildi  8)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı Han

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 02 Mayıs 2011, 10:41:40 »
Prototip golf 1969 yılındaki golfün prototipi arkadaşlar bu şekildeymiş :D

1969   erster Prototyp "EA-276"
 März 1976            500.000 Golf
 Oktober 1976    1 Million Golf
 Juni 1978           2 Million Golf
September 1979   3 Million Golf
November 1980   4 Million Golf
Februar 1982      5 Million Golf
August 1983       6 Million Golf

Satış rakamlarına bakın kaç senesinde olduklarıyla yazıyor :D
Türkiyedeki satışlara bakarak değilde dünya genelindeki satışlara bakmalısınız bence arkadaşlar :D

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 02 Mayıs 2011, 11:48:22 »
Türkiye'deki satış rakamlarına bakarak efsane demek tabiki doğru olmaz.
çünkü üretim bandında olduğu sürece Avrupanın en çok satılan otomobili ünvanını ele geçirdi, halen bu rekor kırılamamıştır.
oysaki ülkemizde golf krize denk gelmiştir. 2001 sonrası golflere bakın kaç tane gti, highline veya comfortline satılmış ?

Golf IV ün efsane olmasının nedeni bana göre zamanın birazcık üzerinde bir araç olması.
bu yüzdende kendi sınıfında karşısında ciddi bir rakip bulamaması.
MK4 ten sonrası kötü mü ? tabi ki değil daha da iyi, ancak artık rakiplerde daha sıkı, kendilerini geliştirdi.

sonuç itibari ile;10 sene öncede golf isteklerimi karşılıyordu, şu anda da karşılıyor. gerek donanım, gerek güvenlik, gerek kasası.

MK1 inde benim gözümde yeri farklı.
hem golfün atası olması, hemde 9 sene kullandığım ilk aracım olması. ne zaman görsem peşine düşer takip eder izlerim.
bende sizler gibi mk1 in olmayan yada yakışmayan bir parça takıldığını görsem söylenir dururum.

ama efsane diyince, aklıma ilk mk4 gelir  :D

Çevrimdışı ozgurerbil

• www.erbil-bilgisayar.com otomotiv teknolojileri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 02 Mayıs 2011, 17:02:13 »
 Ben bir karşılaştırma yapayım bundan önceki arabam 2000 bravo 1.6 sx di araba roket gibi kalkıyordu fakat arabanın kasası çok hafif geliyor motora ve tedirginlik veriyor sürerken  şimdi 2001 golf comfortum var arabanın direksiyona geçince tranporter koltugunda oturuyomuş gibi his veriyor arabanın 1.2 tonluk kütlesini o an hissediyosun ben renaltta çalışıyorum renaultun araçlarında ancak laguna 2 ler böyle güvenli hissettiriyor aracın güvenli olması ve yıllar geçmesine ragmen eskimeyen tasarımı birde yaklaşık 30-35 yıldır üretilen seri olması efsaneleştirdi bu araçları. Bakın bu gün fluance megane 2 sedanın devamı olarak üretildi fakat kimse yanaşmak istemiyor ama aynı araç megane 3 ismi ile çıksaydı iyi yada kötü demeden alırdı millet

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #27 : 02 Mayıs 2011, 17:44:29 »
Hastasıyız dede..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline