Gönderen Konu: Golf 4 Neden Efsane Kasa Olmuştur?  (Okunma sayısı 68072 defa)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: Golf 4 Neden Efsane Kasa Olmuştur?
« Yanıtla #112 : 11 Mayıs 2011, 11:02:34 »
uzayacak mı konu
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 11 Mayıs 2011, 15:46:13 »
@Bahadır  :tamamdir
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2011, 16:20:40 Gönderen: odyseuss »
VW Sakarya Facebook Sayfası

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 11 Mayıs 2011, 23:05:56 »
arkadaşlar ne bu birbirinize karşı tutumunuz anlamadım .
Araç toplayınca ki hastası olarak toplarsanız eğer 1 tane bile toplasanız stabil bilgilerinizden daha çok bilgi kazanırsınız ama bu tutumlar yanlış.
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 12 Mayıs 2011, 00:55:44 »
TEYOLOGY----gurkanpeker----Yükselgfb---rbaydug----golfüçyüs

Yukarida yazdıgım arkadasları ayakta alkışlıyorum.Bende 3.5 aydır golf iv var ama hayallerimde,gonlumde,aklımda, 10 yıldır golf iv var en buyuk golfcu benim. Zamanında param yoktu essek gibi calıstım bedenen hemde ter dokerek fazla mesai kalarak aldım. hatta daha ust sınıfınıda alabilirdim ama hayellerime eslik eden aracı sectim vefasızlık olmasın diye.

Gani demiş ki sabır ister emek ister  - 10 yıldır sabrediyorum yasım 27.

Birol ile izmir bulusmamız var.Bende yardımcı olmaya calısıyorum kendisine sahibinden.com daki satılık vw araclara flanda yolluyorum bulusma linkini cunku  aracını satmadı ise gelme ihtimali olur diye, golf sahibi olan her adamda bu ruh vardır diye.3 gunluk eleman olarak.   

Bende amatör ruh var. Amatör ruh nedir bilirmisin heyecan,tutku,ozlem. Zor ulasılan herseyin guzel olması gibi.
Bu yukarıda saydıgım arkadaslarda ben bunu gordum.Hepsi benim tayfadan.
Aracı olmasa biri golf hayranıyım bigun almak isterim dese bile oda bizdendir arkadaslar.

Birol sen jantları yayları olanlara ve modifiye surecini tamamlamıs insanlara karsı daha bir seviyelisin ama yenilere karsı neden boyle tavır takınıyorsun? Herkes istedigini soyler. Sen bu işlemleri yaparken eskilere sormamıs akıl almamıs gibi davranıyorsun.
Eskiler saygı bekliyor ama herkes saygıyı kendi kazanır diye dusunuyorum.

Pioneer 5250sd teyibimi değiştirip Clarion aldım ve tesisatı hic ellemeden sadece teyp'i değiştirince anladım ki bugune kadar muzik değil HİKAYE dinliyormuşum.Sokaga atacak parası olmayanlara duyur

Çevrimdışı Gerge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 12 Mayıs 2011, 01:11:21 »
Forumdaki bir kaç kişi hariç (Koray gibi,Özgür gibi,Alper gibi...) diğer bütün Golf Mk4 sahiplerinin hiç biri efsane kasa olduğu için veya çok sevdiği için binmiyor Mk4'e kimse kimseyi kandırmasın arkadaşlar maddi gücü onu almaya yetmiş,elindeki parayla alabileceği en iyi araba o ara Mk4'müş almış.Ondan sonra bir fakir edebiyatı "Golf Mk4 efsane kasa o yüzden aldım"... Forumdaki herkese arabalarına harcamaları için 5'er milyar para versek forumun %98'i arabasını satar model yükseltir :) Aynı konuyu golfmk6.com da açsanız herkes size efsane kasa Mk6'dır der ne yazıkki öyle olmuyor o işler. Şimdi forumun mk4 sahipleri bana cephe alacaktır ama kusura bakmayın beyler dost acı söyler...

Dostum bizi teknik bilginle dovdun ve bilginin karsisinda saygiyla egiliriz ama senin fitilin kisa barutun fazla sanirim biraz? Su yukaridaki cumleler aracla ilgili bilgiler degil daha cok forumdaki insanlarla ilgili. Cok yakisikli olmamis. Bu forumda cokta alisik olmadigimiz bir tarz ve bu tarz konuyu sadece fenerbahce galatasaray muhabbetine cevirir.

Bu basliktakilerin anlayacagi sekilde soyleyeyim henuz 3 gunluk mazisi olanlardanim, teknik konulardan da zerre anlamam. Ben bu araci param buna yettigi icin degil yillarca bunu bekledigim icin aldim, 11 yil once ksk iskele onunde isiklarda onumden gecti, arka camurluktan tavana kadar cikan su depo kapaginin oldugu parca. Beyler ben bu parcaya bayildim  ;D yerim teknigini ve kac kasa oldugunu. Deselerki golfIV efsanemi Gerge? Evet efsane derim cunku o parca bu kasadadir.

Bu isler beyler gonul isidir.
Uzun uzun yukaridaki iddiali cumlelere cevap yazmayayim ama sunu bilinki bu baslik teknik degil daha cok mental bir basliktir.

Ben ve diger insanlar bu basligi arada acip okurlar cunku hissedip anlatamadiklari seylerin baskalari tarafindan iki cumleyle nasilda guzel dillendirildigini okurlar, sadece kendilerinin hissettiklerini zannederler ama ortak duygular oldugunu gorurler. Bu forumu iki sey olusturuyor zaten, ortak dertler ve ortak hazlar. Ben acik soyleleyim okuyup okuyup egomu tatmin ederim bu baslikta ve sabah arabaya binerken "vayyy beee sen neymis be oglum" derim. Biraz duz adamimdir evet.

Bu baslik bu amaca hizmet eder.

Bu yuzden daha sakin olun.

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 12 Mayıs 2011, 01:12:44 »
Birol arkadaşımıza haksızlık etmeyelim. Kendisi forumun en düzeyli üyelerindendir.

Bu araçları tercih etmemiz ekonomiye bağlı değildir. Bende yaklaşık 10 yıldır bu aracı almak için yanıp tutuştum. Araçlarımızın fiyatı diğer markalara göre yüksektir. Sevdalısı olmayan kimse kolay kolay tercih etmez. Aynı kasa sıfır çıksa düşünmeden alırım.
Borcunu bitirdiğimde Mk1 toplamayı düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2011, 02:38:25 Gönderen: odyseuss »

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #118 : 12 Mayıs 2011, 02:17:15 »
Dostum bizi teknik bilginle dovdun ve bilginin karsisinda saygiyla egiliriz ama senin fitilin kisa barutun fazla sanirim biraz? Su yukaridaki cumleler aracla ilgili bilgiler degil daha cok forumdaki insanlarla ilgili. Cok yakisikli olmamis. Bu forumda cokta alisik olmadigimiz bir tarz ve bu tarz konuyu sadece fenerbahce galatasaray muhabbetine cevirir.

Bu basliktakilerin anlayacagi sekilde soyleyeyim henuz 3 gunluk mazisi olanlardanim, teknik konulardan da zerre anlamam. Ben bu araci param buna yettigi icin degil yillarca bunu bekledigim icin aldim, 11 yil once ksk iskele onunde isiklarda onumden gecti, arka camurluktan tavana kadar cikan su depo kapaginin oldugu parca. Beyler ben bu parcaya bayildim  ;D yerim teknigini ve kac kasa oldugunu. Deselerki golfIV efsanemi Gerge? Evet efsane derim cunku o parca bu kasadadir.

Bu isler beyler gonul isidir.
Uzun uzun yukaridaki iddiali cumlelere cevap yazmayayim ama sunu bilinki bu baslik teknik degil daha cok mental bir basliktir.

Ben ve diger insanlar bu basligi arada acip okurlar cunku hissedip anlatamadiklari seylerin baskalari tarafindan iki cumleyle nasilda guzel dillendirildigini okurlar, sadece kendilerinin hissettiklerini zannederler ama ortak duygular oldugunu gorurler. Bu forumu iki sey olusturuyor zaten, ortak dertler ve ortak hazlar. Ben acik soyleleyim okuyup okuyup egomu tatmin ederim bu baslikta ve sabah arabaya binerken "vayyy beee sen neymis be oglum" derim. Biraz duz adamimdir evet.

Bu baslik bu amaca hizmet eder.

Bu yuzden daha sakin olun.

Katılıyorum.

Burada konu başlığından da görülebileceği gibi Mk4 kasaya efsane diyenlerin neden efsane dediklerini tartışıyoruz.

Diğer kasaların hangi yönleriyle Mk4'ten üstün olduğunu veya neden efsane olması gerektiğini veya mk4'ün neden efsane olmaması gerektiğini tartışmıyoruz.

Mk4'ün neden efsane kasa olduğuna yönelik yorumlarınız varsa paylaşın lütfen.
Burada futbol takımı savunur gibi diğer kasaları savunmak çok anlamsız oluyor çünkü.

Ben her zaman söylemişimdir.
Mk4'e TSI motoru koysunlar sıfır onu alırım.

Ama R serisi dışında yeni kasalar sadece değişiklik olsun diye makyaj yapılmış MKIV gözümde ve MKIV bu araçlardan daha yakışıklı.

İsteyen MK2 veya MK1 ve hatta MK3 neden Efsane Kasa olmuştur diye konu açabilir.

Lütfen MK4 dışındaki platformlara ait yorumlarınızı bu konu dışında tutun.
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2011, 02:19:01 Gönderen: OffLineR »
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 12 Mayıs 2011, 02:32:49 »
Katılıyorum.

Burada konu başlığından da görülebileceği gibi Mk4 kasaya efsane diyenlerin neden efsane dediklerini tartışıyoruz.

Diğer kasaların hangi yönleriyle Mk4'ten üstün olduğunu veya neden efsane olması gerektiğini veya mk4'ün neden efsane olmaması gerektiğini tartışmıyoruz.

Mk4'ün neden efsane kasa olduğuna yönelik yorumlarınız varsa paylaşın lütfen.
Burada futbol takımı savunur gibi diğer kasaları savunmak çok anlamsız oluyor çünkü.

Ben her zaman söylemişimdir.
Mk4'e TSI motoru koysunlar sıfır onu alırım.

Ama R serisi dışında yeni kasalar sadece değişiklik olsun diye makyaj yapılmış MKIV gözümde ve MKIV bu araçlardan daha yakışıklı.

İsteyen MK2 veya MK1 ve hatta MK3 neden Efsane Kasa olmuştur diye konu açabilir.

Lütfen MK4 dışındaki platformlara ait yorumlarınızı bu konu dışında tutun.

%100 katılıyorum.  :tamamdir

Çevrimdışı Yükselgfb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #120 : 12 Mayıs 2011, 02:36:48 »
Benim ilk aracım golf 4 dü.2 sene önce burda fotolarını paylaşmıştım.daha sonra şanzımanı dağılmıştı araçtan epey soğuyup satmıştım.2.aracım geçici olarak fiat palio. (kelekti ama iyi gidiyodu  :D ) 3.aracım vw polo 2007 goal.bu aracı da forumda bir çok arkadaş bilir.4. yani şu anki aracım yine golf 4.golf harici kullandığım araçlarda hep bir şey eksik kalıyor gibiydi.şu anki aracımı almadan önce 30 bin tlye kadar bir aracı çok rahat bir şekilde alabilirdim (ki bu da param yettiği için almadığımı kanıtlar aracımı) bir çok gel git yaşadım.forumda bir çok konu açmıştım honda civic nasıl,opel astra mı alsam falan diye.en son aracımı almadan önce kia pro ceed almak üzereydim (tek kapı çok güzel bir araç gerçekten) ama bir anda yine vazgeçtim ve yine golf 4 aldım.

Yakışıklılık konusunda Koray'a katılıyorum.mk 1,mk 2,mk 3 ve özellikle de mk 5 yakışıklılık konusunda kesinlikle golf 4 ile yarışamaz.golf 6 ise tartışılabilir.ön tarafı modern bir araç olduğu için çok sert duruyor ama arka tarafı vw touareg'den kopyala yapıştır yapılmış ve bence çok kötü.  :)  
Golf 4 ün sıfırı çıksa ben de kesinlikle alırım hem benim tsi motor şartım da yok motoru olsun yeter.  :)
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2011, 02:39:29 Gönderen: Yükselgfb »

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 12 Mayıs 2011, 02:39:01 »
  :D
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2011, 02:45:27 Gönderen: odyseuss »

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 12 Mayıs 2011, 08:16:20 »

Bir insan golf'e binip ''bunu almak icin ugras verdim'' derse mutlaka sıradısı diye nitelendiririm kendisini.Saygıdeger ve zevk sahibidir.
Pioneer 5250sd teyibimi değiştirip Clarion aldım ve tesisatı hic ellemeden sadece teyp'i değiştirince anladım ki bugune kadar muzik değil HİKAYE dinliyormuşum.Sokaga atacak parası olmayanlara duyur

Çevrimdışı rbaydug

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 12 Mayıs 2011, 08:21:18 »
ve işte bu insanları asla küçümsememek gerekir diye düşünüyorum!