Gönderen Konu: ilk çalışma nında kendi kendine gaz verme sorunu  (Okunma sayısı 12324 defa)

Çevrimdışı mehmetgumus86

• Profili Görüntüle
 :-[öncelikle merhaba benimde bir 2000 model polo classic 1.6 alm motor bir aracım var bu araç çok nadirde olsa çalıştırırken hiç gaza basmadığım halde araç kendi kendine gaz veriyor ve devir 6000 e çıkıp iniyor ama kullanırken veya soğuk havalarda zor çalışma gibi bir sorunun olmadı araç brc marka lpg li ama motor ilk anda benzinle çalışıyor tabi bunu haricinde bir arkadaşımın ford escord clx marka bir araçını kullanırken aynı şeyi kırmızı ışıkta durduğumda vites boştayken yapıyordu fakat benim aracımda sadece ilk çalışma anında yapıyor acaba rolenti sensöründemi sorun var yoksa oksijen sensöründemi veya gaz kelebeğimi takılıyor çünkü meslek lisesinde otomotiv öğretmeni olan bir polo sahibi tanıdığım kafana takma gaz kelebeği bu arbalarda stop ettiğinde tam kapanmıyor ve ilk marş halinde açıklıktan dolayı araç kendine az verebilir belki dedi sizce neden olabilir..  :-[

Çevrimdışı sevko35

• Profili Görüntüle
.
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2011, 22:48:03 »
.
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2021, 19:07:29 Gönderen: sevko35 »
...

Çevrimdışı mehmetgumus86

• Profili Görüntüle
Ynt: ilk çalışma nında kendi kendine gaz verme sorunu
« Yanıtla #2 : 24 Nisan 2011, 00:58:11 »
teşekkürler

Çevrimdışı polosw

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2011, 19:52:47 »
benim poloda da atiker takılı bazen sabahları ilk çalıştırdıgımda gaza basmadığım halde devir yükselip düşüyor bunu üç beş sefer yapip eğer hafif gaz vermezsem stop ediyor.

Çevrimdışı sniper947

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2011, 18:57:28 »
Öncelikle İyigünler 2000 Model Polo Clasik 1,6 Otomatik Vites Arbam Mevcuttur. Kendim Afyonda Oturuyorum.
Arabam Lpg İdi. Lpg Varken Arabamda Stop Etme 2 Veya 3 Marşta Çalışıyordu. Arabımı Burada Serviste Götürdüm .Bana Lamda Sensörü Bozuk Gaz Kelebegi Bozuk Dendi. Afyonda Özel Bir Ustaya Götürdüm
Bilgisaya Baglayamadı. Arabanın Sol Tarafındaki Silecek Altındaki Beyin Veya Kontrol Ünitesi Neyse Onu Söktü Oranın Oksitlendigini Gördük Oraya Balata Spreyi İle Temizledi  Arabanın Sesi Falan Düzelti
Yalnız Ertesi Gün Araba Hiç Çalışmadı.
Bende Aracı Eskişehirdeki Özel Servise Götürdüm.Bilgisayarda Aynı Arızayı Verdi. Yeni Gaz Kelebegi Taktılar Ben Oradaa İken Fakat Adapdasyon Yapmadı.Bana Arabamı Bırakmamı Söylediler.ARABAMI BIRAKTIM
Arabanın Lamda Sensörü Sigorta Kutusu Harartet Müşürü Termostat Müşürü Degişti.Fakat Arabadaki Tüpün Ayarı Bozdugu Yeniden Tüp Tesisatı Kurulması Gerektigi Söylendi.
Arabaya 1 Ve 2 Ay Lpg Bindim  Titremeye Başladı 1 0002 Ayda Benzinde Bindim Yine Titreme Sabahaları Çalışmama Var  En Son Olorak Şuan Tüpü Söktürdüm Tamamen.
Arabanın Çalışması Güzel Stop Etmiyor benzinda Fakat P Ve N Aldıgımda Devir 3000 Kadar Kendi Kendine Bazen Çıkıyor Bazende Çıkmıyor. Bu arada Bujileri Degiştirdim .Eskiden Km De Benzin 3 650 000 İken 600 000 İle 650 000 Arsı yakıyordu Bujiden Sonra  Benzini 4 000 000 Alıyorum Km De 400 000 İle 450 000 Arası Yakıyor benzede binerken

Şimdi Sorum Şu
Aracımın Kontrol Ünitesimi Arızalı Yoksa Gaz Kelebegimi
İkincisi Disbiritor Kapagında Çatlak Gördüm Bugun Oda Arıza Yaparmı
  İlginize Şimdiden Teşekkür Ederim

Çevrimdışı mehmetgumus86

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Mayıs 2011, 16:06:33 »
Öncelikle İyigünler 2000 Model Polo Clasik 1,6 Otomatik Vites Arbam Mevcuttur. Kendim Afyonda Oturuyorum.
Arabam Lpg İdi. Lpg Varken Arabamda Stop Etme 2 Veya 3 Marşta Çalışıyordu. Arabımı Burada Serviste Götürdüm .Bana Lamda Sensörü Bozuk Gaz Kelebegi Bozuk Dendi. Afyonda Özel Bir Ustaya Götürdüm
Bilgisaya Baglayamadı. Arabanın Sol Tarafındaki Silecek Altındaki Beyin Veya Kontrol Ünitesi Neyse Onu Söktü Oranın Oksitlendigini Gördük Oraya Balata Spreyi İle Temizledi  Arabanın Sesi Falan Düzelti
Yalnız Ertesi Gün Araba Hiç Çalışmadı.
Bende Aracı Eskişehirdeki Özel Servise Götürdüm.Bilgisayarda Aynı Arızayı Verdi. Yeni Gaz Kelebegi Taktılar Ben Oradaa İken Fakat Adapdasyon Yapmadı.Bana Arabamı Bırakmamı Söylediler.ARABAMI BIRAKTIM
Arabanın Lamda Sensörü Sigorta Kutusu Harartet Müşürü Termostat Müşürü Degişti.Fakat Arabadaki Tüpün Ayarı Bozdugu Yeniden Tüp Tesisatı Kurulması Gerektigi Söylendi.
Arabaya 1 Ve 2 Ay Lpg Bindim  Titremeye Başladı 1 0002 Ayda Benzinde Bindim Yine Titreme Sabahaları Çalışmama Var  En Son Olorak Şuan Tüpü Söktürdüm Tamamen.
Arabanın Çalışması Güzel Stop Etmiyor benzinda Fakat P Ve N Aldıgımda Devir 3000 Kadar Kendi Kendine Bazen Çıkıyor Bazende Çıkmıyor. Bu arada Bujileri Degiştirdim .Eskiden Km De Benzin 3 650 000 İken 600 000 İle 650 000 Arsı yakıyordu Bujiden Sonra  Benzini 4 000 000 Alıyorum Km De 400 000 İle 450 000 Arası Yakıyor benzede binerken

Şimdi Sorum Şu
Aracımın Kontrol Ünitesimi Arızalı Yoksa Gaz Kelebegimi
İkincisi Disbiritor Kapagında Çatlak Gördüm Bugun Oda Arıza Yaparmı
  İlginize Şimdiden Teşekkür Ederim

[/quote                                                                                                                                                                                                                                        bak dostum aracının hava filtresini değiştirmek için açılan kapağı yıldız torna vida yardımı ile rahatlıkla açabilirsin daha sonra hava filtresini yerinden çıkart ve orada gördüğün delükte gaz kelebeğini göreceksin parmağınla bogaz kelebeğini aç ve içini parmağınla yokla eğer parmağındas is ve siyah bir sıvı birikintisi ile karşılaşırsan sorun boğaz kelebeğindendir değiştirmektense temizletmeni öneririm  takılan parçalar motor koduna uyuyorsa tanıtmaya gerek yok onun için motor kdouna uygun parça kullanman gerekiyor  aft alm aee akl gibi lpg sisteminede bir format attır sorun ortaya çıkar sanırım

Çevrimdışı sniper947

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Mayıs 2011, 20:15:09 »
sagol teşekkür ederim