Gönderen Konu: ÇOK ACİLL ARABA HIZLANMIYOR(lambda sorunu)  (Okunma sayısı 5759 defa)

Çevrimdışı FIRTINA92

• Profili Görüntüle
ÇOK ACİLL ARABA HIZLANMIYOR(lambda sorunu)
« : 17 Nisan 2011, 17:16:06 »
s.a arkadaşlar aracımı bılıyorsunuz 6n polo hb 1.6//1 hafta önce aracımın motora giren ön boru var çatal şeklınde manıfolda gıren.bunu değiştırecektım.benımkı sağ müşürlü imiş.bızde bulamadık.sonra sol müşürlü taktık.müşür vıtes demırlerıne denk geldıgı için tıpa taktık.arac 100 den sonra hızlanmıyor.ne kadar gaz verırsen ver .tepki vermıyor.sonra gerı gıttım.eski ön borunun müşürlü tarafı kesildi,yenı olan borununda müşürlü tarafı kesildi.eski borudan alınan parça yenı boruya kaynatıldı.müşür takıldı.usta bılgısayara taktı aracı lambda sorunu (müşür sorunu) yazdı yıne....ama müşür takıldı.yınede sorun verıyor.sonra aracı test ettım hızı yükselecek mi die yıne yükselmedi aynı degışen bışe olmadı araç yıne 100-110 un üstüne çıkmıyor..şimdi ne yapmalıyım arkadaşlar acıllll
not: araçta ön boru değişmeden önce hızlanmasında hiçbir sıkıntı yoktu.bu olaydan sonra oldu....

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Polo 6n- Audi A3 8v
Ynt: ÇOK ACİLL ARABA HIZLANMIYOR(lambda sorunu)
« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2011, 19:39:08 »
Benim de zamanında lambda sondam bozulmuştu değiştirdik düzeldi. Ayrıca bunlar neyin müşürü? Ve lambda sondası müşür değil diye biliyorum ama... ???
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı mehmet.nazlii

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Nisan 2011, 01:23:05 »
çözüm AKSA bakarlar arızayı bulurlar sorarlar sana yapalımmı dıye yap dersen yaparlar yapma dersen yapmazlar ole yani ama tavsıy ederım cok arıza çözdüler aracımda daha hiç bir sorun yasamadım gozum arkada kalmaz aracı bırakır gıderım hazır olunca alo derler gelır alırım kendılerı test ederler senın keyfıne bırakmazlar zaten :) arızanın cozuldugu kanatıne varırlarsa o sekılde teslım ederler aracını

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Nisan 2011, 09:19:56 »
çözüm AKSA bakarlar arızayı bulurlar sorarlar sana yapalımmı dıye yap dersen yaparlar yapma dersen yapmazlar ole yani ama tavsıy ederım cok arıza çözdüler aracımda daha hiç bir sorun yasamadım gozum arkada kalmaz aracı bırakır gıderım hazır olunca alo derler gelır alırım kendılerı test ederler senın keyfıne bırakmazlar zaten :) arızanın cozuldugu kanatıne varırlarsa o sekılde teslım ederler aracını

Bu aksa dediin firmanın bilgilerini paylaşabilirmisin? En azından çoğumuz yaşadığımız enteresan problemlerde,problemin ne olduğunu bulabileceğinden emin olduğumuz bir tamirciyi tanımış oluruz.
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı uAlper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Nisan 2011, 09:41:50 »
aksayı bende merak ettim şimdi nokta atış yapan usta tanımıma tam uyuyor :) nerde acaba bu aksanın yeri?
İnsanlar alemde hayal ettikleri müddetçe yaşar...
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı mehmet.nazlii

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Nisan 2011, 15:31:10 »
arkadaşlar aksa nın tam yeri şöyle kayseri boğazköprü tarafndan girilince yol üzerinde yeni sanayi köprüsünün tam altında zaten tabelasını filan görürsünüz. ustanın biri almanya Volkswagen servisinden buraya gelmiş ve burada devam ediyor aracınıza kesınlıkle çıkraklar ve kalfalar mudahale etmiyor mükemmel bir anlasma var aralarında arızalı bir araç geldiği zaman tum ustalar işini bırakıp gelen araca yoğunlaşıp arıza tespiti yaptıktan sonra ustanın biri teslim alıyor aracı onarmak uzere en son aracım beyaz duman atıyordu yanılmıyorsam aracımın başında 6 tane usta vardı ve herbiri fikrini söylerek istişare ettiler olayı ve sonuca en kısa yoldan nasıl ulasacaklarını buldular ve tamir süresi çok çok kısaldı. yani genel nitelikleri bu şekilde

Çevrimdışı mehmet.nazlii

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Nisan 2011, 22:35:19 »
siz sordunuz bende soledım varmı kabahatim :D

Çevrimdışı kocer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Haziran 2011, 20:18:15 »
Aynı sorun bende de var arabamdan soğudum bu sebeple 100 kmye kadar hızlanma yavaş. 100 den sonra 120 yi geçmiyor... zaten 120ye de çok yavaş çıkıyor.. yakıt da fazla..
bilgisayara baglyınca lambda arızası da vermıyor.. hersey sorunsuz gözukuyor 1,5 yıldır böyle  sadece bu sebepten aractan soğudum eger düzeltilemezse satıp vw almam bi daha :))

çözum için yardımlrınızı bekliyorum :)

Çevrimdışı kocer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Haziran 2011, 21:55:27 »
fırtına92 arkadaşım
 aracın sorunu çözuldüyse lütfen beni bilgilendirirmisin

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Temmuz 2011, 14:40:07 »
SLM , LPGLİ ARAÇLARDA SENSÖRLER SORUN ÇIKARABİLİYOR BENDE EKSOZ SENSÖRÜ DEVRE DIŞI GÖZÜKÜYORDU MUHTEMELEN LAMBDA SENSÖRÜDE DENİYOR, ARACIN BEYNİNİ KOMPLE RESETLEDILER VE TEKRAR ADAPTASYON YAPTILAR SORUN ÇÖZÜLDĞÜ SENSÖR 160-180 TL ARASIYDI 30 TL YE HALLOLDU...
RedMercury