Gönderen Konu: Titreme Ve Stop Etme Sorunu Acil...  (Okunma sayısı 7062 defa)

Çevrimdışı golf4ank

• Profili Görüntüle
Titreme Ve Stop Etme Sorunu Acil...
« : 17 Nisan 2011, 14:00:56 »
merhaba arkadaslar aracım 2000 model 1.6 confrlne dır aracıma yenı brc marka sıralı sıstem takıldıktan yaklasık 1 ay sonra fılan aracta tıtreme ve stop etme sorunu basladı aracı calıstıyorum sorunsuz bırsekılde bıkac sanıye sonra kendılıgınden devır saatı yukselıyo ve ınıyo bazen bı hırlama sesı gelıyo sonra da hafıften kendım gaz verdıgımde stop ediyo ve tekrar calıstırmaya calıstıgım zamanda cok gec mars alıyor ısıklarda beklıyorum yesıl yanıyor gaza dokunuyorum stop edıyo bunun sorunu nedır szce gaz kelebeği dedi bi arkadas ama fazla bılgım ve teecrubem olmadıgı ıcın sızlere sormak ıstedım arac 136.500 km de yardımlarınız ıcın sımdıden tsk ler

Çevrimdışı horoz155

• horoz
    • Profili Görüntüle
Ynt: Titreme Ve Stop Etme Sorunu Acil...
« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2011, 15:47:36 »
dostum gaz kelebeği ıvızr zıvır şeyler hikaye... lpg taktırdım brc 2 sene oldu agız tadıyla daha binemedim bu konuda cok dertliyim cok >:( en son brc markasıyla ilgili ağzıma gelen bütün hakaret küfür ve bilfiil herşeyi saydırdım içimden değil bizzat yüzlerine maddi olarak benzinden amorti edelim diye taktırdıgım lpg basıma acmadıgı dert kalmadı. bogaz kelebeği belki 5 kere temizlendi. rolanti titreme araba viteste  yada boşta ayagınız derbriyajda oldugu halde durduk yere stop etme direksiyonu tam sag yada sol yapınca oldugu yerde stop edip kalma ilk kalkıslarda tekleme araba ısınıncaya kadar bagırma yekinme daha sayayım mı arabamı benzinlii sürmemiş olsam bu benim arabam değil dicem ama malesef bu lpg böle bişey allah rahmet eylesin çok sinirliyim çokkk  >:(
efsaneye binenlerde efsanedir...

Çevrimdışı escala

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2011, 20:25:51 »
yapmayın arkadaşlar ben de uzun zamanda amorti ederim gerek yok diye taktırmadığım 5 ay önce aldığım golf 4 üme brc falan takmayı düşünüyordum. vaz mı geçmeliyim?

Çevrimdışı sinahoca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2011, 22:05:52 »
yahu ne alakası var?? çok saçma yorumlar çıkıyor aradan.bakın siz önce o benzın deposunu yarımın ustune kadar doldurun. ( yuzde 90 sıkıntı oradan ) depoyu yarıya kadar doldurdunuz hala bu calısmama stop etme sorunu var benzın pompası var. sıkıntı onunla alakalıdır.başka bir sıkıntı olamaz. saygılar.

Çevrimdışı mehmetcevahir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2011, 22:21:08 »
bu sorunların lpg sistemi ile ilgisi olduğunu sanmıyorum. A ya da B marka çok önemli değil bu anlamda. arabada lpg takılmadan önce benzer sorunlar varsa lpg takıldıktan sonra bu sorunlar katlanarak karşınıza çıkar. çünkü benzin araçlardaki pek çok sorunu abzorve eder ancak lpg böyle değil. daha hassas dengelerde çalışır. benzinde hissedilmeyen küçük bir ateşleme sorunu lpg de aracın stop etmesine dahi neden olabiliyor. tabi bunun yanına kötü bir işçilik de eklenince insanı arabasından bile soğutuyor.

Çevrimdışı horoz155

• horoz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Nisan 2011, 00:09:29 »
bu konuyla ilgili yanlıs yönlendirme yapmak istemiyorum. taktırın aracınız benzinliyse  bir de lpg li kullanıp ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. maddiyatla ilgili olarak sonucta benzin 4.20 lpg 2.25-2.28 arasında fark baya bi var.lpg sistemi çok ince işcilik gerektiren bir sistemdir. araçta performans düşmesi yaşamıyorum diyen hertürlü sallıyodur. performans düşmemesi ancak performans beklenmeyen kuş cinsi araçlar için geçerlidir. aracınızı benzinli kullanıyorsanız ve arkasından lpg sistemi taktıysanız aradan geçen en iyi işçilikde bile 1-2 ay içinde aracınızın sizin aracınız olmadıgını anlamak cok uzun sürmeyecektir.bundan sonra çıkan sorunların arkasında lpg sisteminin çıkması muhtemeldir.soguk sabahlarda geç çalısma motor ısınana kadar tekleme arabayı sanki bi yere bağlamıssınızda çekmiyomus zorluyomus gibi motorda bagırma vs.
efsaneye binenlerde efsanedir...

Çevrimdışı golf4ank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Nisan 2011, 21:06:17 »
bugun aracımın sorunu duzeldı sanırım ustama gıttım olası ıhtımallerı goz onune alarak baktı fılan gaz kelebegnı temzledı ve bıkac ayar attı fılan derken sonrada gazcıma gıttım ve konustum lpg ayarı yaptı ve duzeldı arkadaslar yarım depoyla fılan alakası yokk bunun depom full kende bu sıkıntı oldu :) tüp taktırın ama duzgun bırıne bence yada benzınlı  surmeye maddı durumunuz el verıyorsa benzınlı aracı surmenın tadı bı baska bana sorarsanız