Gönderen Konu: rolantide titreme problemi yaşayanlar  (Okunma sayısı 73717 defa)

Çevrimdışı zinarnet

• Profili Görüntüle
Ynt: rolantide titreme problemi yaşayanlar
« Yanıtla #42 : 08 Aralık 2011, 15:32:33 »
Yahu bu sibobp mevzusunu ortaya atanlar nerede çıldırıcam

Çevrimdışı mgg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 09 Aralık 2011, 18:42:48 »
arkadaşlar sorununuzu çözdünüzmü bilniyorum ama yınede yazıyım dedım.aracımı mart ayında aldım sabah calıstırdıgımda motor kopacak gıbı tıtrıodu ve ısınana kadarda devam edıodu.ısındıktan sonrada ara ara tıtreme yapıodu ayrıca vıtes degıstırmelerde gaza bastıgım anda vuruntu yapıodu.gebzede derdımı kımse care olmadı artık arabayı satmyı bıle dusundum her neyse.1 hafta once memlketım konyaya geldım.ustaya gıttım herseyı anlattım.hemen bobın ve bujı kablolarını sokup yenısını aldık taktık vuruntuyu bundan yapar dedı.tıtremeyı sordum hala tıtrıo motor lpg cıye gıt ayar yaptır gel dedı.lpg ci herseyı ayarladı baktı motor duzgun calısmıor deyıp elındekı spreyı motor şüphelendı yerlere sıkmaya basladı manıfold kısmının ustune sıktıgında tıtreme bırden kesıldı.oda tekrar ustaya gonderdı.oda manıfoldun lastıklerını degıstırdı eskımıs motor burdan hava alıo dedı.
cok uzatmıs olabılırım ozur dılıorum ama benım sorunum bobın bujı kabloları ve manıfoldun lastıklerı(dört tane ufak lastıkler)degısınce sorunum kalmadı arabamda tıtreme dıe bısy kalmadı ve vıtes degıstırınce arabadakı vuruntu da gıttı.şuan hersey cok sukur sorunsuz

Çevrimdışı adige_60

• mk4 unutulmazımsın.. mk6 yeni heyecanım :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf 6- 1.6-Trendline-Siyah (2009)
« Yanıtla #44 : 09 Aralık 2011, 21:03:50 »
  değişik petrollerden alınan gazın da etkisi varmıdır peki.  geçenlerde M-oil  diye bi yerden aldım. bitsin diye   bol bol gezdim. Po dan alınca sorunsuz.. alakası varmıdır ?

Çevrimdışı zinarnet

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 09 Aralık 2011, 23:16:05 »
arkadaşlar sorununuzu çözdünüzmü bilniyorum ama yınede yazıyım dedım.aracımı mart ayında aldım sabah calıstırdıgımda motor kopacak gıbı tıtrıodu ve ısınana kadarda devam edıodu.ısındıktan sonrada ara ara tıtreme yapıodu ayrıca vıtes degıstırmelerde gaza bastıgım anda vuruntu yapıodu.gebzede derdımı kımse care olmadı artık arabayı satmyı bıle dusundum her neyse.1 hafta once memlketım konyaya geldım.ustaya gıttım herseyı anlattım.hemen bobın ve bujı kablolarını sokup yenısını aldık taktık vuruntuyu bundan yapar dedı.tıtremeyı sordum hala tıtrıo motor lpg cıye gıt ayar yaptır gel dedı.lpg ci herseyı ayarladı baktı motor duzgun calısmıor deyıp elındekı spreyı motor şüphelendı yerlere sıkmaya basladı manıfold kısmının ustune sıktıgında tıtreme bırden kesıldı.oda tekrar ustaya gonderdı.oda manıfoldun lastıklerını degıstırdı eskımıs motor burdan hava alıo dedı.
cok uzatmıs olabılırım ozur dılıorum ama benım sorunum bobın bujı kabloları ve manıfoldun lastıklerı(dört tane ufak lastıkler)degısınce sorunum kalmadı arabamda tıtreme dıe bısy kalmadı ve vıtes degıstırınce arabadakı vuruntu da gıttı.şuan hersey cok sukur sorunsuz
Merhaba bu bahsettiğiniz işlem ne kadara maal oldu . Motorunuz yukarıdakimesajımda alıntı yaptığım resimdeki motor mu acaba .
Ayrıca usta hangi spreyi denedi bu konuda bilgi verirmisiniz.

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 09 Aralık 2011, 23:47:44 »

Arkadaşlar manifold şu resimdeki yer mi acaba?
http://www.vwtr.net/forum/golf-iv/hareket-halindeyken-rolantiye-dusunce-stop-etme-sorunu-ve-cozumu-t22538.0.html

Çevrimdışı zinarnet

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 10 Aralık 2011, 01:13:48 »
Hayır değil.
Manifold üst koruma kapağını (siyah logolu plastik) söktüğünüzde altındaki şekilli kanallı kımın komplesi.
 bu bahsettiğim Golf için böyle.

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 10 Aralık 2011, 03:22:25 »
Anladığım kadarıyla LPGli araçlarda titreme problemi genellikle buji ve motor kulağından kaynaklanıyor. yani ikisi birlikte etken. lpg yakıtının uçuculuğu benzinden yüksek ama yanıcılığı benzin kadar iyi değil. o yüzden araç lpgde iken bujiler yakıtı yakmakta biraz zorlanıyor ve bu da motorda sarsıntıya neden oluyor eğer motor kulakları da çok sağlam durumda değilse bu sarsıntıyı size hissettiriyor. kısacası motor kulakları motoru sabitleyen parçalar olduğu için titremeyi sizin hissetmenizi önlüyor.
Ama tabi titreme sorununun daha bir çok sebebi var.
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2011, 03:23:15 Gönderen: yesilkrt »
MK-IV- Comfortline

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 10 Aralık 2011, 11:13:47 »
Hayır değil.
Manifold üst koruma kapağını (siyah logolu plastik) söktüğünüzde altındaki şekilli kanallı kımın komplesi.
 bu bahsettiğim Golf için böyle.
Çok teşekkürler. Bendeki titreme sadece ilk çalıştırmada oluyor. Motor biraz ısınınca saat gibi oluyor hiç titreme veya tekleme yok. Motor isininca lpgde olsun benzinde olsun gayet iyi  ama soğukken var. Ustalar bakıyor ediyor bulamıyor. Aynı durumu yaşayan bı arkadas yok mu acaba?
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2011, 16:11:39 Gönderen: ogretmen_ankara »

Çevrimdışı bmutlu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 10 Aralık 2011, 20:57:04 »
selamlar arkadaşlar benmde bugun bogaz kelebegim cıkma bitaneyle degişti 200 e rolantide devirde dalgalanma gecti ama bu seferde motorda titreme var rolantide ama devirde dalgalanma olmuyo ve yolda lpgde sadece aracı biri tutup bırakıyo gibi titriyo sıcakkende sogukkende oluyo ama kelebek degişince devirde bozulma stop etme veya marş basınca gaza basmama gerek kalma gibi olaylar kalktı ama motorun rolantide titremesini çözemediler aracın kalması lazım dediler ama hafta sonları geliyorum sadece ankaraya ak volkswagen servisine gittim herşey çözüldü gibi ama motor dururken sanki devir 600de gibi titreme yapıyo yolda benzinde yapmıyo sadece lpgde yapıyo yoldakini lpg ayarını yaptır dedi adaptasyon yaptıgımızdan sıfırlanmıştır yapılınca duzelir ama motordaki titremeyi anlayamadık aracın burda kalması lazım musait olunca bırak inş. onemli bişey yoktur dediler

Çevrimdışı zinarnet

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 10 Aralık 2011, 21:49:25 »
Çok teşekkürler. Bendeki titreme sadece ilk çalıştırmada oluyor. Motor biraz ısınınca saat gibi oluyor hiç titreme veya tekleme yok. Motor isininca lpgde olsun benzinde olsun gayet iyi  ama soğukken var. Ustalar bakıyor ediyor bulamıyor. Aynı durumu yaşayan bı arkadas yok mu acaba?
Benim yaptığım hatayı yapıp sakın motorunuzu kurcalattırmayın kimseye , Aracınızı yarım depo kadar sadece benzinde kullanın düzelme olacağını hissedeceksiniz sonrasında Lpg ayarını yeniden yaptırın.

Çevrimdışı zinarnet

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 10 Aralık 2011, 21:51:46 »
selamlar arkadaşlar benmde bugun bogaz kelebegim cıkma bitaneyle degişti 200 e rolantide devirde dalgalanma gecti ama bu seferde motorda titreme var rolantide ama devirde dalgalanma olmuyo ve yolda lpgde sadece aracı biri tutup bırakıyo gibi titriyo sıcakkende sogukkende oluyo ama kelebek degişince devirde bozulma stop etme veya marş basınca gaza basmama gerek kalma gibi olaylar kalktı ama motorun rolantide titremesini çözemediler aracın kalması lazım dediler ama hafta sonları geliyorum sadece ankaraya ak volkswagen servisine gittim herşey çözüldü gibi ama motor dururken sanki devir 600de gibi titreme yapıyo yolda benzinde yapmıyo sadece lpgde yapıyo yoldakini lpg ayarını yaptır dedi adaptasyon yaptıgımızdan sıfırlanmıştır yapılınca duzelir ama motordaki titremeyi anlayamadık aracın burda kalması lazım musait olunca bırak inş. onemli bişey yoktur dediler
Ateşleme sistemini kontrol etmeni öneririm . Buji, buji kablosu bunlar LPG nin yanıcılığı daha zor olduğu için lpg de daha da belirginleşir.

Çevrimdışı bmutlu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 10 Aralık 2011, 22:00:52 »
Ateşleme sistemini kontrol etmeni öneririm . Buji, buji kablosu bunlar LPG nin yanıcılığı daha zor olduğu için lpg de daha da belirginleşir.

Buji ve buji kablolarına baktı hiçbir sorun gorunmuyo dediler serviste lpg basınc ayarı subap ayarı ve gaz ayarını yaptır vuruntu gecer ama motorun rolantide titremesini anlamadık dedi vw ozel servisteki usta

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 10 Aralık 2011, 22:06:37 »
Benim yaptığım hatayı yapıp sakın motorunuzu kurcalattırmayın kimseye , Aracınızı yarım depo kadar sadece benzinde kullanın düzelme olacağını hissedeceksiniz sonrasında Lpg ayarını yeniden yaptırın.
Evet bir de öyle denesem iyi olacak. Sanırım beyin iyicene lpg ye alıştı, benzinle ilk çalıştırmada şaşkına dönüyor. Teşekkürler tekrardan.

Çevrimdışı bmutlu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 10 Aralık 2011, 23:06:54 »
ben her iki ayda bir falan bunu yapıyodum bir süre benzinle kullanmak iyi oluyo ama artık yapcak fırsat bulamıyorum sorundan başımı alamıyorum :D