Gönderen Konu: Göstergeler Kilitli iken araç çalışıyor neden ?  (Okunma sayısı 2742 defa)

Çevrimdışı SoKaKSaNaTi

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben sırf aküm bitti diye elektrikçiye ve tamircime aracı verdim 1 hafta uğraştılar tabi lafta sözde bunlar, aracı yatırırlar bi kenarda son gün bakarlar. Neyse yedek akü vardı araçta akü servisine ait akü ile gitti benim araç tamircime, sordum neyse yaptık aküde sorun yok denildi. Aracı teslim alırken 1 lpg tankı full parası verdim 1 depo lpg +50 tl benzin kullanmışlar benim cepten gitti ne hikmetse, sen arayaba bu kadar aldığın  benzini lpg yi aküyü denemek için durmadan binersen be kardeşim o akü bitermi zaten haksızmıyım arkadaşlar. Neyse aracı aldım servisten orjinal akümü aldım taktım araca sabah kontağı vurdum zor zoruna aldı şimdi yeşil yanmıyor aküde neyse akşama kadar bindim bu gün eve girecem kontağı kapattım kitledim aracı ve arabada bişey unuttum kapıyı açtım göstergeler hala km saati ve saat çalışıyor hala kapıyı kapattım kitledim üzerime kontak takılı değil hala aracın göstergeleri çalışıyor bunu tamirci nasıl görmüyor bide yaptık diye teslim ediyor. Sizce aküm bundan dolayımı bitiyor acaba veya bu sorunu nasıl halledebilirim. Benzin göstergemdede bir arıza var gibi zor yükseliyor benzin alınca.

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
Ynt: Göstergeler Kilitli iken araç çalışıyor neden ?
« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2011, 12:21:27 »
km saati ve zaman saati hep çalışıyor zaten garip olanı çözemedim

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2011, 12:31:43 »
km saati derken tiripmetreyi kastetmişsin galiba ve saat göstergesi. Eğer bunlar sende daha önceden çalışmıyorsa o zaman bir problem varmış.. şimdi o problem çözülmüş normal gibi herşey:)
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Nisan 2011, 17:20:35 »
Arkadaşım geçmiş olsun.Öncelikle kontak anahtarını çıkardıktan sonra göstergelerinin yanmaması gerekir.Sen hala çalışıyor diyorsun.Yani bundan kastın gösterge lambaları mı yanıyor? Eğer öyleyse km göstergen bir yerden şase alıyordur.Ya soketten ya göstergenin içinde ki elektronik plaketten.Ya da kontak soketinden olabilir.Eğer kontak soketinde bir problem varsa şase yapabilir.

Akünde kaçak varsa zaten anlaşılır.Onun da testi çok basit.Akünün bozuk olduğunu gösteren sağlam bir cihaz var ve genelde yiğit,mutlu akü gibi ana bayi olanlarda var.Akün bozuksa anında gösteriyor. Ama anlattıklarına bakılırsa senin sorunun kaçak.Akünü boşaltan şey de bu.