Gönderen Konu: Bir lastik modeli hakkında bilgi?  (Okunma sayısı 3252 defa)

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
Bir lastik modeli hakkında bilgi?
« : 08 Nisan 2011, 17:19:13 »
Arkadaşlar hankook optimo k415 marka lastiği ve başka bir marka lastiği kullanıp,bu modelleri karşılaştırma şansı olan ya da hankook optimo k415 modeli hakkında deneyimi olan var mı acaba?

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
Ynt: Bir lastik modeli hakkında bilgi?
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2011, 09:25:23 »
arkadaşım bende k406 XL(195/65/15) var. caddyden çıkma 3 aylık bir jant lastik takımı denk gelmişti ve golfüme almıştım. lastikler aslında caddy ve connectler için. yani +200 kg için. ben jantı beyenip, lastikçi ve siteden de bir kaç bilgi sahibi arkadaşa danıştıktan sonra lastikle beraber almıştım. 1 seneye yakındır, 10000 km oldu kullanıyorum. sert gelir diye çok içime sinmeden almıştım aslında jantı kaçırmamak için ama gerçekten süspansiyonu çok iyi bir lastik. özellikle ıslak zeminde kullandığım lastikler içinde en iyisi ama kuru zeminde (yazın) ABS erken devreye giriyor. bu kullanımı lastiğin araca göre sert oluşunu da göze alarak ve lastik desenlerini de karşılaştırarark bakın. ses seviyesi olarakta fena değil.
Hankook Abdulkadir Özcan K415
Hankook Abdulkadir Özcan K406

üstteki sizin alttaki benim lastiğin linki.  benim kullandığımın XL olduğunu da düşünerek, inceleyin. umarım bir fikir vermiştir. özellikle şunu unutmamanızı tavsiye ederim, lastik alırken tarihine bakın. en fazla 3-4 aylık olsun.

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
Ynt: Bir lastik modeli hakkında bilgi?
« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2011, 09:45:01 »
Yardımınız için teşekkürler, lastik alırken tarihine bakmak ilk yapılacak iş haklısınız yalnız bu lastikler araç sıfır oluğundan üzerinde geldi zaten  :)  İlginç, sabah işe gelirken hava 9 derece, yerler yağmur sonrası ıslaktı, ne ses ne bişey? Zaten testlerinde de yazıyo ıslak zeminde çok iyi diye, demekki kuru zemine gitmiyo.. Sanırım daha önceki lastiklerim bunlardan daha kaliteliydi, beklentim de o yönde oldu, çitayı yükselttik yani.. Neyse artık 2-3 yıl kullanıp sonra daha iyisini alacağız.