Gönderen Konu: golf 1 almak istiyorum sizce bu nasıl?  (Okunma sayısı 27918 defa)

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
Ynt: golf 1 almak istiyorum sizce bu nasıl?
« Yanıtla #14 : 07 Nisan 2011, 22:47:57 »
turbolu olan tabiki :tamamdir
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı dogukan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 08 Nisan 2011, 00:40:38 »
hangisi turbolu olan

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
H.G WORKS

Çevrimdışı dogukan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Nisan 2011, 02:08:52 »
turbo sonradan atılmış herhalde,4 liraya iyi bir seçenek herhalde ???

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #18 : 08 Nisan 2011, 10:42:21 »
1.6 GTI lere bak dostum sen almışken gti al forumdan bir arkadaş satıyor çift yatık karbüratörlü bir incele derim ;)

Hacılarda incek var Umre nerde. :) Ben şuan GTI arıyorum Erci ama hepsi Umrede bulursan haberim olsun.
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2011, 10:43:23 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Han

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 08 Nisan 2011, 13:00:55 »
geçen vardı sakaryada kaçırdık abi muhteşem tertemizdi 4.750 liraydı 100 küsür binde samanlıkta kalmış gibi bir izlenim yaratmıştı.

Çevrimdışı dogukan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 08 Nisan 2011, 13:35:20 »
çok seçenek var insanın kafası karışıyor. :o

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #21 : 08 Nisan 2011, 16:31:02 »
geçen vardı sakaryada kaçırdık abi muhteşem tertemizdi 4.750 liraydı 100 küsür binde samanlıkta kalmış gibi bir izlenim yaratmıştı.

Baktırdım ona ben çok fena çürüktü özellikle ön direklerin şasi ile birleştiği nokta. Araç ellenmemiş ama fazla rutubentte yatırılmış. Hatları düzgündü. Düzgün bir kaporta masrafı hesapladım 2000 TL yicekti o..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #22 : 08 Nisan 2011, 18:56:29 »
fotoğraftan internetten bakarak araç üzerinde çok ama çok genel bir izlenim elde edilebilir. ama araç hendeğe alınıp altına bakılmadıktan sonra, çıplak gözle yakından bakılmadıktan sonra etrafında 360 derece dönmeden, motor çalıştırılıp yürütülmeden, kaput kaldırılmadan,  isterse 3 yaşında araç olsun mevcut kusurlar hakkında fikir edinilemez.(ki burada 30 ve üzeri yaşında araçlardan bahsediyoruz)  internet ilanlarına bak satılık bütün araçlar muayyer, motor yenilendikten sonra azami 50-60 bin km yapmış. hepsinde sıfır lastik var. hepsi otoban faresi. hepsi masrafsız. hepsi çok rahat 180-190 yapıyor. 140-150 lira harcadıktan sonra hepsinde mükemmel ses sistemi var. hepsi kazasız.

araç almayı düşünüyorsan yerinde bakabilecek bir güvendiğin insana baktır. gidebiliyorsan mutlaka sen de git. gitmeden önce sahibiyle telefonda görüş. muayene durumunu sor. özellikle şasinin durumunu sor. "bak kardeşim ben bu araca bakmak için filanca yerden oraya kadar geleceğim. boşuna getirtme beni. sorunları masrafı varsa şimdiden söyle de ben de hesabımı ona göre yapayım. kaportaysa kaporta motorsa motor şanzumansa şanzuman masrafını üstüne ekleyeyim hesabımı yapayım." de. insafsız bir insan değilse seni o kadar yol yaptırmaz sorunları varsa dökülür. motor yeni kaporta boya yeni denilen araçta bir de bakarsın ki şanzuman ve aktarmada ön takımlarda balatalar akslar değişmesi lazımdır. bunları satıcının ağzından çıkartmaya çalış.

dizel ya da benzinli turbosuz ya da turbolu. alacağın araç tamamen senin kullanım amacına yönelik. bütçen nedir? hobi aracı mı aile aracı mı? yakıt ekonomisini mi performansı mı ön planda tutuyorsun? turbolu araç iyi güzel de, evden işe işten eve gitmek için kullanacaksan, motor ısınana kadar turbo yakıt tüketimini arttırıcı bir faktör. (motor ısınana kadar). ama şehirlerarası yol ağırlıklı kullanacaksan turbo keyif verir.

sizce hangi araç diye sormak yerine bence bu alternatifleri yerinde görme şansı bulan ya da bakabilecek olan var mı diye sormanda fayda var. kimse fotoğraflara bakarak doğru yönlendirme yapamaz. yapıp da hataya düşer, sorunlu bir araç alırsan da bunun manevi ağırlığını hisseder üzerinde. sonuçta sen de üzülürsün.

özet: bence düşündüğün aracı yerinde gör. ya da yerinde göster.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı Han

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 08 Nisan 2011, 19:14:55 »
burada ilk ön elemeyi yapıyoruz sonra tabiki gidip kontrol edilip alınacaktır bakkaldan sigara alır gibi alınmazki araba bu D: :tamamdir

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #24 : 08 Nisan 2011, 19:28:53 »
Yok Ercihan. ben kimseye eleştiri getirmek istemedim. aman kimse üzerine alınmasın. söylediğine katılıyorum. elenecek araçlar belli edecektir kendisini zaten. ama herhangi bir araç diğerlerine göre bir adım öne çıkmayacaktır. 10 alternatif varsa 2sini elersin. geriye kalır 8 alternatif. ama bunlardan da biri 2500 liradır biri 6500 liradır. (etiket fiyatları) :P şimdi arkadaş ben dökük ama toplamaya değer bir araç bulkup kendim toplayacağım mi diyecek, yoksa 3-4 sene benzinini/mazotunu koyup masraf etmeden binmek mi isteyecek. bu noktada tercih kendisinin. bakkaldan sigara alacak olana dahi sert sigara mı hafif sigara mı dersin. uzun mu kısa mı dersin. kaç liralık sigara alayım dersin. dediğim gibi ben kimseye eleştiri getirmedim. arkadaşın beklentilerine ve bütçesine dair biraz daha fazla bilgi vermesini istedim sadece.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı Han

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 08 Nisan 2011, 23:33:55 »
Yok Ercihan. ben kimseye eleştiri getirmek istemedim. aman kimse üzerine alınmasın. söylediğine katılıyorum. elenecek araçlar belli edecektir kendisini zaten. ama herhangi bir araç diğerlerine göre bir adım öne çıkmayacaktır. 10 alternatif varsa 2sini elersin. geriye kalır 8 alternatif. ama bunlardan da biri 2500 liradır biri 6500 liradır. (etiket fiyatları) :P şimdi arkadaş ben dökük ama toplamaya değer bir araç bulkup kendim toplayacağım mi diyecek, yoksa 3-4 sene benzinini/mazotunu koyup masraf etmeden binmek mi isteyecek. bu noktada tercih kendisinin. bakkaldan sigara alacak olana dahi sert sigara mı hafif sigara mı dersin. uzun mu kısa mı dersin. kaç liralık sigara alayım dersin. dediğim gibi ben kimseye eleştiri getirmedim. arkadaşın beklentilerine ve bütçesine dair biraz daha fazla bilgi vermesini istedim sadece.
aynen uğraşmayı ve para harcamayı seviyorsa oynanmamış tofplanmamışp  bir mk1 güzelce toplamak makbuludür ama ne beyin bırakır ne nakit nede kafa kalır şuan benim durumuma gelirsiniz :D tercihler işte yönelip bir kaç seçeneğide ona göre yakından bakarak incelemek dediğin gibi güzel olur :D

Çevrimdışı dogukan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 09 Nisan 2011, 18:13:22 »
dediklerinize aynen katılıyorum.İlk arabam olmayacak sonuçda fakat sizler bu araçları kullananlar olarak görüşleriniz önemli diyerek bazı örnek ilanlar gösterdim.Kimse malum aracına masraflı demiyor.daha sonra çıkacak sorunlarda insanın canını sıkıyor.ben dizel turbosuz kara dizel diye tabir edilen bir araç bakıyorum aslında.

malum doğudayım ve mazot dışrarıdan geldiği için ucuz sayılır.Aracıda bu yüzden tercih ediyorum.Aracın yakıt değerleride güzel.gerçi bu konu da da her kullanıcı ayrı bir değer veriyor.bakalım ince eleyip sık dokuyacağım.5-6 arası fiyatlar ama benim gönlüm 5 den yana.Başda erşan hocam,görüş bildiren tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Çevrimdışı midbar

• KIRMIZIM MK1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 10 Nisan 2011, 02:00:43 »
dediklerinize aynen katılıyorum.İlk arabam olmayacak sonuçda fakat sizler bu araçları kullananlar olarak görüşleriniz önemli diyerek bazı örnek ilanlar gösterdim.Kimse malum aracına masraflı demiyor.daha sonra çıkacak sorunlarda insanın canını sıkıyor.ben dizel turbosuz kara dizel diye tabir edilen bir araç bakıyorum aslında.

malum doğudayım ve mazot dışrarıdan geldiği için ucuz sayılır.Aracıda bu yüzden tercih ediyorum.Aracın yakıt değerleride güzel.gerçi bu konu da da her kullanıcı ayrı bir değer veriyor.bakalım ince eleyip sık dokuyacağım.5-6 arası fiyatlar ama benim gönlüm 5 den yana.Başda erşan hocam,görüş bildiren tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

AYDINDA 82 MODEL DİZEL VAR 4 KAPILI BEYAZ BİR ARAÇ İSTERSEN NUMARASINI VERİRİM SANA. FOTOLARINIDA ÇEKTİM ONLARDA VAR GÖRMEK İSTERSEN.ONLARIDA ATARIM SANA. FİYAT OLARAK SENİN DEDİĞİN RAKAM GİBİYDİ.
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2011, 02:02:17 Gönderen: midbar »