Gönderen Konu: 2000 model otomatik golf 4 1.6 -Vites D de iken hırlama sorunu.  (Okunma sayısı 5281 defa)

Çevrimdışı sinahoca

• Profili Görüntüle
arkadaşlar öncelikle herkese selam.aracım 2000 model sunrooflu otomatik vitesli versiyonu. 2 gundur aracımda bir sorun var,sanayiye götürdüm buradakiler bu arabadan anlamadığı içi saçma sapan şeyler söylediler...
     Sorun şu aracımı çalıştırıp Dye getirip hareket etmek istediğim zaman aracımda bır hırlama bır tırlama gibi tuhaf bir ses var.ama araç 1.vitesden 2 e geçtiğimde bu sesler kayboluyor.R ye atıp geri gelmek istediğimde ise böyle bir ses yok.( yaşadıgım yer tozdan topraktan bolca nasibini alan bir yer.) bir kaç sözde ustaya götürdüm bana saçma sapan şeyler söylediler.bu son 2 gune kadar böyle bir sorunum yoktu. şimdi bu işten anlayan arkadaşlarım bana sorunum ne oldugunu ve nasıl çözceğim konusunda yardımcı olursanız cok mutlu olurum.  :)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: 2000 model otomatik golf 4 1.6 -Vites D de iken hırlama sorunu.
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2011, 20:45:59 »
Araç soğukkenmi yapıyor, sıcakkenmi? Eğer soğukken birşey yok ve şanzuman ısındıktan sonra yapmaya başlamışsa 1. vitesteki contalarda yağ kaçağı var0 dolayısıyla tam doldurmama yapıyordur.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı sinahoca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2011, 21:49:50 »
sıcakken yapıyor hocam. bu ciddi bir sorun mu ? kısa bir süre sonra 1500 km gibi bir yol yapmayı ve aracımı servise götürmeyi planlıyorum. bir engel teşkil eder mi hocam?yada başka bir sorun söz konusu olabilir mi?

Çevrimdışı cecelay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2011, 16:02:02 »
iyi günler benzer sorun bendede oldu D ye alınca sürtme sesi gibi bir uğultu geliyo geride ve boşa laınca heen ses kesiliyo sorununuz çözüldümü acaba  bana yardımcı olabilirmisiniz...

Çevrimdışı Sesizlik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Kasım 2011, 17:39:59 »
Peki Hasan böyle kullanmaya devam edince eğer dedin sorun ise araca ve şanzımana zararı ne boyutda oluyor.???
Rica etsem bilgilendirirmisin.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #5 : 23 Kasım 2011, 21:46:39 »
Viraj demir lastiği..