Gönderen Konu: Golf 3 Sportline maksimum hız  (Okunma sayısı 40530 defa)

Çevrimdışı SNCKTR

• Nekmiye Babo Jiv...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Golf 3 Sportline maksimum hız
« Yanıtla #42 : 12 Mayıs 2011, 15:39:29 »
fiorino ve 180? allahalla bende de var şirketin aracı daha 15 binde götünü yırttım 160 ı geçmiyo? fiat ın arabalarına araba diye binmem valla.... gaza basıyon hiiiç arabanın umrunda değil. makasa kalmak istemiyosan en az 300 metre önünü görecen ki sollamaya çıkasın... kendi ve diğer birçok arkadaşlarımın görüşü tabiki bu...
birdaha yapınca fotosunu cekerım  :)
http://i44.tinypic.com/akescz.gif
       http://golfmk1ciyiz.biz/Smileys/default/tapinin.gif  
http://50.tinypic.com/15f33o.gif

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
« Yanıtla #43 : 12 Mayıs 2011, 16:15:09 »
birdaha yapınca fotosunu cekerım  :)
yanlış anladın kardeşim ben yapmaz demiyorum.. sadece ben yaptıramadım dedim. her ne kadar e sınıfı ehliyetim olsada soförlüğün zayıf napiim :D  kanıtlayacam diye o teneke kutunun içinde zaahi olmanı istemem hiç gereği yok ben sana inanıyorum canım kardeşim :)

Çevrimdışı SNCKTR

• Nekmiye Babo Jiv...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 12 Mayıs 2011, 20:03:14 »
yanlış anladın kardeşim ben yapmaz demiyorum.. sadece ben yaptıramadım dedim. her ne kadar e sınıfı ehliyetim olsada soförlüğün zayıf napiim :D  kanıtlayacam diye o teneke kutunun içinde zaahi olmanı istemem hiç gereği yok ben sana inanıyorum canım kardeşim :)
ne yanlıs anlaması abıcım sadece soledım  :D
http://i44.tinypic.com/akescz.gif
       http://golfmk1ciyiz.biz/Smileys/default/tapinin.gif  
http://50.tinypic.com/15f33o.gif

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 12 Mayıs 2011, 21:14:55 »
Bu arada palio 1.3 70 hp nin videosu tarafımda mevcuttur :)

Çevrimdışı danniel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 12 Mayıs 2011, 21:49:41 »
ADEMÜÇÜNCÜ arkadas slm ama palıo cıdden araba degıl yapar yapamaz bılmıyorum ama bır arabanın ne yaptıgından daha onemlı nasıl yaptıgı  ve ne kadar surede yaptıgı daha onemlı dıye dusunuyorum.kolay gelsın :-[
07 VW

Çevrimdışı infinity3455

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 13 Mayıs 2011, 00:06:36 »
vw tsi ozaman 

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 14 Mayıs 2011, 22:32:55 »
ADEMÜÇÜNCÜ arkadas slm ama palıo cıdden araba degıl yapar yapamaz bılmıyorum ama bır arabanın ne yaptıgından daha onemlı nasıl yaptıgı  ve ne kadar surede yaptıgı daha onemlı dıye dusunuyorum.kolay gelsın :-[

Ben de VW kullanıyorum. Ama eski çalıştığım şirketin araçları, Palio, Clio gibi araçlardı. Hem benzinlilerini hem de dizellerini kullandım. Dediğiniz gibi palio vasat bir araç. Malzeme kalitesi, süspansiyon pek iyi değil. Bu araçların en iyi tarafı ise motorları. Emin olun 180'i çok çabuk dolduruyor. Sabah 5'de boş bir otoban da denemiştim videosu mevcuttur. 160-165 km'ye anında çıkıyor. Ama düz de 180 km hızı zorlanmadan görüyor. Rampa aşağı sanırım 190'ı görür. Tabi 4-5 km kadran fazla gösteriyor tüm fiat'lar da olduğu gibi. Ama kadran verilerine göre düz de 180'i garantili bir şekilde görüyor diyebilirim. Rampa aşağıda 190'ı görür kanaatindeyim. 70 hp olmasına bakmayın torku yüksek 200 nm.Bir de hafif araç.

Bu aracın bir de benzinlisi var. Ben 1.3 multijet palio ile 0-100 km'yi 13 sn de tamamladım. Benzinli 1,2 80 hp 16 valf Palio ile de 0-100 km'yi 11 sn'de tamamladım. Benzinli Palio'nun kalkışları harika  3.vites 135 km'yi görüyor. Dizelini fazla zorlamadım ama o da 120 yapıyor 3. vites. Tabi 120'nin üstüne en fazla 3 km daha yapar ya da yapmaz sanırım.

Benzinli palio'nun rampa performansı dizelinkinden kötü. Dizel palio ile 4.vites çıktığınız yeri benzinlisi ile 3 le çıkabilirsiniz. Benzinli Palio'nun son sürati de dizelinki ile aynı ama son hıza ulaşmak benzinli de biraz zaman alıyor. Bu zamanı kısaltmak için 5.vites yrine 4'ü kullanmanız gerekecek. Benzinli palio'nun yol tutuş ise sıfır. Çok hafif bir araç, kuru zeminde bile patinaja düşebiliyor. Eğer bu araçların van olanlarını kullanıyorsanız sert frenlemelerde arka sağa doğru yatabiliyor. 4 kapılılarda bu problem yok. Yayların yüksekliğinden kaynaklanıyor.

Avea'da çalışan bir arkadaşda da Palio vardı, o 90 km'yi geçmiyordu araca güvenmediği için. Bir VW,OPEL,Ford olsun basarım diyordu. Gerçekten de 90'ı geçmiyordu araçta. Dizel Palio'nun frenleri çok iyi, arkalar kampana olmasına rağmen frene ne kadar sert bassanız bile kızaklama hiç olmuyor desem yeridir. Tabi Palio'dan Palio'ya fark var. Eğer alçak süspansiyonlusunu kullanıyorsanız, viraja iyi girer,iyi frenleme yapar,kaymazsınız. Ama van ve yüksek süspansiyonlu bir palio kullanıyorsanız o zaman durum kötü.

Son olarak Palio'lar yakıt konusunda çok cimri.Ama konfor ve işçilik konusunda vasat. Multijet motor ise hakkını veriyor.

Unutmadan 180 km hız diyince herkes çok şaşırıyor. Günümzde ki araçların nerdeyse tamamı bu hızı görüyor desem yeridir. Artık Kartal,Doğan çağında değiliniz. Elektronik enjeksiyonlu araçlar kullanıyoruz. Bu hızın da pek motor gücü ile alakası yok .Daha çok uzun tutulmuş 5.vites oranı ile alakalı.

Danniel nickli arkadaşımıza da katılıyorum. Seri bir araç başa bela gerçekten.Gaza bastığınızda gerçekten tork sizi şaha kaldırıyor ama eğer güvenliği ve karesörü kötü bir araç kullanıyorsanız  kaza yapma riskiniz çok daha fazla artıyor.
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2011, 22:35:59 Gönderen: ADEMÜÇÜNCÜ »

Çevrimdışı danniel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 15 Mayıs 2011, 12:18:40 »
slm;palıo 1.2 kullanmıstım evet serı bır arac. zaten sehır ıcı kullanımına uygun.bende ozel bır sırkette sırket aracı kullanıyorum ayda 3000-3500km rahat yaptıgım oluyo.kullandıgım arac hyundaı accent era crdı en ust teknolojı dızellerden bırısı turbo beslemelı eger duydugsanız arac yerınde durmuyo dıyebılırım 2.vıtesde ne tepkı verdıgse 5.vıtesde de aynı tepkıyı verıyo.torklu araclar.cogu aracıda tokatlıyorum dıyebılırım.palıo falan denk gelmeyın. :p :Danahtarınızı alırım demıcem cunku bu aracı sevmıyorum. ;)era 202km gordum 185 km cok hızlı sonra sagırlasıyor bıraz.2.vıtes 80km.kullanma fırsatınız olursa kullanın derım.yakıtı ıse cok cımrı o sekılde gıtmeye yakmıyo dıyebılırım.zaten arac bılıyosunuz 2009 yılının en cok saten aracı oldu.bu bır alternanıf.arkadasımda bır fıesta var ztec motorlu 1.2 3.vıtesde tupde 112km falan gordu bu bıraz surucu ve aracın cıgerıyle alakalı bır durum bence.kolay gelsın bızım araclar gene en ıyısı :tamamdir
07 VW

Çevrimdışı infinity3455

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 17 Mayıs 2011, 10:32:42 »
arkadaşlar   vw  fumdayız

Çevrimdışı cyber34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 17 Mayıs 2011, 10:42:44 »
 :tamamdir

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #52 : 17 Mayıs 2011, 11:01:59 »
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı infinity3455

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 26 Mayıs 2011, 01:57:30 »
arkadaşlar  gecende  aşka   geldim  tek  idim  aracda   tek  elimle  cektim  k  bakmayın biraz  düştüm km yi --- video  yada  resim  çekejek  arkadaş  bekliyorum  1.3 doblo  saygılar okan  yılmaz   .............
golf 3 1.8  220   km    ----   golf 3 gti  2.0   235    ----   vw sirocco 1.4 tsi  250   km    vw passat 1.6 fsi   230 ---- honda 1.6 ies 225 km   ----doblo 1.3  multijet 200 km   

Çevrimdışı infinity3455

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 26 Mayıs 2011, 01:57:58 »

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
« Yanıtla #55 : 26 Mayıs 2011, 01:59:52 »
sen kafayı yemişsin dostum doblo ve 200 aynı karede ;D ;D