Gönderen Konu: sonunda aldim :)  (Okunma sayısı 27918 defa)

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
Ynt: sonunda aldim :)
« Yanıtla #42 : 29 Mart 2011, 18:10:19 »
ersan abi kesin 1.8 demi simdi benim makine??
 :sevgi: :sevgi: :sevgi:

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #43 : 29 Mart 2011, 18:43:11 »
Maalesef her ikinizinkide 1800cc :D :D Şansınıza küsün :P Bitek nizam sevinsin onunki 1600cc dizel :D :D
« Son Düzenleme: 29 Mart 2011, 18:43:47 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 29 Mart 2011, 19:01:34 »
Maalesef her ikinizinkide 1800cc :D :D Şansınıza küsün :P Bitek nizam sevinsin onunki 1600cc dizel :D :D

super otesi oldu o zaman bu arac benim icin :D
hem temiz aldik, hem ucuz aldik hemde 1.6 gozuken 1.8 almis olduk ohhhh miss :D  :sevgi: :sevgi:
yaza injeksiyona ceviricem abi buyuk ihtimalle makineyi, megasquirt ile..
o zaman on numara olucak ins..
bu arada verdigin bilgilerden oturu tesekkur ediyorum abi..

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #45 : 29 Mart 2011, 19:29:39 »
Hey gözünü sevdiğim motorola 68k(16BİT) işlemcisine bak hala iş görüyor.. EFI sistemlere hala bunu kullanıyorlar..   

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 29 Mart 2011, 19:43:18 »
Hey gözünü sevdiğim motorola 68k(16BİT) işlemcisine bak hala iş görüyor.. EFI sistemlere hala bunu kullanıyorlar..   

abi basit ve ucuz..
hem duzgunde calisiyor :)
bircok sensorude kabul ediyor hazretleri :D
farkli alternatif secenekler var ise degerlendiririm abi..
zaten yazin anca baslarim bu ise, su an maddi olarak toparlanma asamasindayim..

Çevrimdışı cnr_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 29 Mart 2011, 21:08:29 »
40 lira kârın olur yılda arabanın ateşlemelerini filtrelerini kontrol ettir abdullah abinin arabada 1.6 gözüken 1.8 di o gayet memnundu yakıttan
abi bujileri,buji kabloları,distiribütör,tevzi makarası felan 3 ay önce değişmişti amcamdayken.şimdi yağ bakımı yaklaştı onları yaptırırken  hava filteresini değiştirsem mi sürekli gazda biniorum benzinde calısmıo bide benzin otomatiğim arzalı buarada,değişmeli.babam diodu yıllardır bu arabanın karbüratöründe dengesizlik var diye.karbüratörüm gazda bindiğimde yakıtımı etkiler mi acaba ?karbüratörü baktırsam mı?  kör topal ilerliyoruz valla suan.

abi valla bu habere ben sevinsem mi üzülsem mi bilemdim demek o yuzdn fena kaçıomus bizim düldül.o zaman ruhsatta bi değişiklik yapmayacaz.demekki 1.8miş :) ama motor kodu EZ olarak görünüo karıştı kafam acıkcası.peki bu bizim motorun kodu nedir abi gerçekte.buarada bilgiler ve yardımlar için cok sağolun.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 29 Mart 2011, 21:22:19 »
Bence karb.'nüze güzel bi ayar çekin arada düz yoldada benzinde kullanın sorunsuz gezersiniz  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 29 Mart 2011, 21:24:42 »
Erşan abi Caner'in eklediği fotoda hava filtresinin kutusunun ucundaki boru dikkatimi çekti ucu çamurluğun içine giriyor büyük ihtimal tam değil foto ama o karb. şapkasına 2 yerden hava giriyor biri ucundan soğuk hava için çamurluğun içine giriyor,diğeride altından egzoz manifoltuna bağlanıyor kışın sıcak hava için GTI'larda çamurluk içlerinde o boru için yer yok diye biliyorum ben  ???

Çevrimdışı cnr_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 29 Mart 2011, 21:32:50 »
gökhan en yakın zamanda karbüratöre baktırıcam bide benzin otomatığını değiştrcem zaten.arada benzinde gezerim ozaman.buarada hava filtresi çamurluğa bağlı dediğin gibi.fakat ben bnm moıtoru cozemedim gtı dan bozma mı eskiden k-jet limiydi ?   :-[

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 29 Mart 2011, 21:43:45 »
gökhan en yakın zamanda karbüratöre baktırıcam bide benzin otomatığını değiştrcem zaten.arada benzinde gezerim ozaman.buarada hava filtresi çamurluğa bağlı dediğin gibi.fakat ben bnm moıtoru cozemedim gtı dan bozma mı eskiden k-jet limiydi ?   :-[
Erşan abinin dediği gibi motor GTI'dan bozma bencede ama kasa düz GL-CL kasadır çünki termotime switch var Erşan abi söyledi ama benim aklım başka bi yere kaydı şimdi dikkatimi çekti büyük ihtimalle motor sonradan koyma ve K-Jetten bozma  :tamamdir K-Jet bozulmuş bile olsa seridir sonuçta şanzımanın GTI şanzımanı olma ihtimalide var gerçi Erşan abi daha iyi bilir o bizim hocamız bizde onun çekirgeleriyiz  ;D

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 29 Mart 2011, 21:47:10 »
valla benim makinenin sonradan kondugu kesin :)
motor numaram 34m falan diye basliyor cunki..
sanirim gti motorunu karburatore cevirip 1.6 diye koymuslar araca..
yalniz carb dahi olsa arac seri baya..
ben beklemiyordum bu kadar seri olacagini, tabi ben lan bu nasi carb lu 1.6 hayvan gibi gidiyor diyordum kendi kendime ama gercekler ortaya cikti :D

Çevrimdışı cnr_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 29 Mart 2011, 21:49:01 »
Erşan abinin dediği gibi motor GTI'dan bozma bencede ama kasa düz GL-CL kasadır çünki termotime switch var Erşan abi söyledi ama benim aklım başka bi yere kaydı şimdi dikkatimi çekti büyük ihtimalle motor sonradan koyma ve K-Jetten bozma  :tamamdir K-Jet bozulmuş bile olsa seridir sonuçta şanzımanın GTI şanzımanı olma ihtimalide var gerçi Erşan abi daha iyi bilir o bizim hocamız bizde onun çekirgeleriyiz  ;D

evet dediğin gibi erşan abi sorunları çözdü zaten.bende valla 1.8 görünümlü 1.6 olarak biliodum ama babam diodu motorun gövdesinde 1.8 yazısı var die 1.8 die ama ben ruhsattakı motor koduna inanıodum 1.6 75 hp olarak düşünüodum.babam haklı çıktı ozaman...neden ruhsata EZ yazılmış ama sonradan atma olsa farklı bi kod yazılıo die biliyorum.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 29 Mart 2011, 21:50:00 »
evet dediğin gibi erşan abi sorunları çözdü zaten.bende valla 1.8 görünümlü 1.6 olarak biliodum ama babam diodu motorun gövdesinde 1.8 yazısı var die 1.8 die ama ben ruhsattakı motor koduna inanıodum 1.6 75 hp olarak düşünüodum.babam haklı çıktı ozaman...neden ruhsata EZ yazılmış ama sonradan atma olsa farklı bi kod yazılıo die biliyorum.
Olm TR burası adamlar Cabrio arabaya HEÇBEK yazıyolar  :D

Çevrimdışı cnr_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 29 Mart 2011, 21:52:58 »
valla benim makinenin sonradan kondugu kesin :)
motor numaram 34m falan diye basliyor cunki..
sanirim gti motorunu karburatore cevirip 1.6 diye koymuslar araca..
yalniz carb dahi olsa arac seri baya..
ben beklemiyordum bu kadar seri olacagini, tabi ben lan bu nasi carb lu 1.6 hayvan gibi gidiyor diyordum kendi kendime ama gercekler ortaya cikti :D

benm motor kodu da EZ valla sonradan atma motorda olamaz herhalde.çözemedim hala şu motoru :) ama gerçekten asırı gidiyo benmkide.
buarada erdem kardeş senin konuyuda baya dağıttık kusura bakma   ???