Gönderen Konu: sonunda aldim :)  (Okunma sayısı 27913 defa)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: sonunda aldim :)
« Yanıtla #28 : 25 Mart 2011, 15:40:39 »
Erdem gözümün önüne komedi filmlerindeki yarış sahneleri geldi. (veya çizgi filmlerde). yarışırken hilebaz yarışçı arkadakileri yoldan çıkarmak için bir düğmeye basar yola yağ döker. arkadakiler döne döne yoldan çıkar. sen işi benzinle hallediyorsun.  ;D ;D

şakası bir yana verilmiş sadakan varmış. Allah korusun egsozun yanında olması sebebiyle sen, (gerçi kış olması nedeniyle buhar çıkışı az olacaktır), yola dökülen benzin sebebiyle de arkadan gelen araçlar tehlikedeymiş. geçmiş olsun. depo tamir edilecekse komple sök 1-2 gün kapak açık güneşte kalsın içeride buharı kalmasın. içinde buhar olan depoya da kaynak yapmaya çalışan bir akıllı çıkabilir. sonra aya çıkan ilk Türk astronotu olmasın.
« Son Düzenleme: 25 Mart 2011, 15:49:28 Gönderen: TEYOLOGY »
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 25 Mart 2011, 17:45:42 »
tüp ayarının fazla olması gizli harerete sebep olabiliyor bazı araçlarda vw lerde öylemi bilmiyorum ama sonuç olarak conta yanıyor :( gaz ayarınıda bilgisayarda yaptıktan sonra elle ince ayar yapılması en ideali oluyor benim deneyimlerime göre :melek:

Çevrimdışı Kingpin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 26 Mart 2011, 18:07:47 »
İlk önce hayırlı olsun.

Hayırlı olsun benimki de GF plaka :)
İlk sunroof'un rüzgar panelini tak yoksa sesten açamazsın.

Hiç dikkat etmemiştim ya, doğru söylüyorsun kardeşim o açıldı mı fena ses yapar. Hava nereden çıkacağını bilemez. ;D
« Son Düzenleme: 26 Mart 2011, 18:08:35 Gönderen: Kingpin »

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #31 : 26 Mart 2011, 19:31:33 »
tüp ayarının fazla olması gizli harerete sebep olabiliyor bazı araçlarda vw lerde öylemi bilmiyorum ama sonuç olarak conta yanıyor

gizli hararet tam olarak ne demek? benim ilk defa duyduğum bir tabir de...

sonuç olarak yakıt yanar, ortaya bir sıcaklık çıkar. bu sıcaklık, soğutma suyuna aktarılır. soğutma suyu radyatörde uoğur ve bu devr-i daim sürer. yakıt fazla giderse yakılamadan egsozdan atılır. bu da performansa hiç bir etkisi olmadan yakıt sarfiyatının artmasına sebep olur.

ortada hararet varsa orada başka bir sorun vardır.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 26 Mart 2011, 23:53:01 »
renaultlarda duyduğum bi sıkıntıydı gazı çok açıldığında hararet artmadan sadece yanma odasının çok ısınmasına sebep olduğunu söylemişti usta

Çevrimdışı Jerewure

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: vw-Golf2, Audi-A3
« Yanıtla #33 : 27 Mart 2011, 01:24:44 »
Allah hayırlı uğurlu etsin kazasız yolculuklar nasip etsin. ama ya bu araba 1,8 ya benimki 1,6 çünkü motor aynı :) benimkiside ruhsatta 1,8 olarak gözüküyor.

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 28 Mart 2011, 23:19:27 »
Allah hayırlı uğurlu etsin kazasız yolculuklar nasip etsin. ama ya bu araba 1,8 ya benimki 1,6 çünkü motor aynı :) benimkiside ruhsatta 1,8 olarak gözüküyor.

tesekkur ediyorum..
bende araci 1.6 diye aldim ama siz boyle soyleyince bende emin olamadim simdi :D
bu konu nasil aciga cikarki nerden anlayabilirim acaba 1.6 mi 1.8 mi oldugunu?
kafaya takildi simdi :D :D

Çevrimdışı cnr_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 29 Mart 2011, 00:49:37 »
hocam benm ruhsatta da aynı sorun var aracımın motor kodu EZ yani 1600 karbüratörlü olarak görünüyor...fakat ruhsatta silindir hacmi 1800 cc olarak yazılmış.sonuc itibariyle araçlarımız 1600 motor emin olabildiğim kadarıyla.sanırım ya ruhsat çıkartırken hatalı yazılmış yada 1800 cc bizim araçlar :) daha deneyimli abilerim konuya el atacaktır illaki...

-bu arada erdem325 kardeşim hayırlı uğurlu olsun bir vw daha asığını buldu diyelim...kazasız belasız günlerde inş.

EZ motor kodu ve verileri:

Uploaded with ImageShack.us
« Son Düzenleme: 29 Mart 2011, 17:22:42 Gönderen: cnr_mk1 »

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 29 Mart 2011, 09:48:37 »
1,8 gözüküyor vergiyi fazla veririsiniz sadece :D benim dizelde 1,8 gözüküyor düzelttirmem lazım
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 29 Mart 2011, 16:53:46 »
benimki ruhsatta 1.6 gozukuyor..
benim motor numarasi daha onceki mesajlarda belirttigim uzere 34m diye basliyor..
bu nedenle emin olamadim..

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #38 : 29 Mart 2011, 16:59:50 »
 Kötü haber vereyimmi :D  Aracınız üzerinde 1800cc makina var.. Silindir kapağınız 1800cc kapağı o aracın 1600cc olması imkansız..  :tamamdir :tamamdir  Birde üst kapağa giren su girişinde termotime switch var ve buda bu motorun daha önce K-Jetronik li olduğunu gösteriyor. Bi zamanlar GTI mış mı desek :)
« Son Düzenleme: 29 Mart 2011, 17:04:31 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı cnr_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 29 Mart 2011, 17:04:34 »
1,8 gözüküyor vergiyi fazla veririsiniz sadece :D benim dizelde 1,8 gözüküyor düzelttirmem lazım

nizam abi az yaksında 6ayda bir vergiyi 20-30 lira fazla versek bişey olmaz  benm skntm yakıt valla

erşan abi hepimizin mi 1800cc anlayamadım   :)  fotoğraftakide benm motor abi erdem325le aynı motor sanırım

« Son Düzenleme: 29 Mart 2011, 17:29:55 Gönderen: cnr_mk1 »

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 29 Mart 2011, 17:49:36 »
Kötü haber vereyimmi :D  Aracınız üzerinde 1800cc makina var.. Silindir kapağınız 1800cc kapağı o aracın 1600cc olması imkansız..  :tamamdir :tamamdir  Birde üst kapağa giren su girişinde termotime switch var ve buda bu motorun daha önce K-Jetronik li olduğunu gösteriyor. Bi zamanlar GTI mış mı desek :)

ahahahahhaha :D
hayatimda duydugum en guzel kotu haber :D :D
bende diyorum bu makine neden bu kadar iyi gidiyor diye :D
cok iyi ya acayip sevindim simdi  :sevgi: :sevgi: :sevgi:

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 29 Mart 2011, 17:59:19 »
nizam abi az yaksında 6ayda bir vergiyi 20-30 lira fazla versek bişey olmaz  benm skntm yakıt valla

40 lira kârın olur yılda arabanın ateşlemelerini filtrelerini kontrol ettir abdullah abinin arabada 1.6 gözüken 1.8 di o gayet memnundu yakıttan
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)