Gönderen Konu: mk2 amerikan jetta yorumlarınızı bekliyorum  (Okunma sayısı 15717 defa)

Çevrimdışı musa

• Profili Görüntüle
Ynt: mk2 amerikan jetta yorumlarınızı bekliyorum
« Yanıtla #14 : 25 Mart 2011, 13:24:07 »
 :tamamdir :tamamdir :tamamdir

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 25 Mart 2011, 20:24:50 »
başarılı mehmet, kolay gele :saygılar

Çevrimdışı trajedi06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 26 Mart 2011, 19:07:43 »
arkadaşlar döşeme işlemi bitti içine 1.5 cm lik sünger koydum tüm  düşemelerin daha şişkin ve güzel durdu son halinin resimleride bunlar

Yukleresim.com

Yukleresim.com

Yukleresim.com

Yukleresim.com

Yukleresim.com

Yukleresim.com

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 26 Mart 2011, 19:33:37 »
hacı ayrıntılı olarak işlem basamaklarını anlatsana :)

bu arada koltuklarımız aynı :P bizde kırmızı beyaz var :D

Çevrimdışı evreka09

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 26 Mart 2011, 21:27:09 »
aracın çok güzel hayırlı olsun . makinada yıkaman iyi olmuş en azından hijyenik olarak arınmış.

Çevrimdışı trajedi06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 27 Mart 2011, 03:34:14 »
erol kardeş allah razı olsun maaşallah senin aracında güzel..

Çevrimdışı trajedi06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 27 Mart 2011, 03:55:39 »
arkadaşlar
1)önce koltukları  yerlerinden çıkartıyoruz  ön ve arka koltuklar  hepsini (ön koltukları yerlerinden sökebilmek için koltuğun ön kısmında alyan anahtarıyla açılan bir vida var onu çıkarmanız gerekiyor)
2)çıkardığımız koltukların özerinde kılıf vs bişi varsa sonradan takılmış  çıkarıp direk çöpe atıyoruz :)
3)orjinal döşemeyi sökerken dikkat edeceğimiz hususlardan en önemlisi  döşemenin iç kısmı telli telleri çıkarırken dikkatli çıkaralım ki  döşemeye zarar vermeyelim
4)arka koltukların döşemeleri çabuk ve kolay çıkıyor  içe doğru kıvrumlı plastik  malzemeyi  kıvırarak dışa cektiğimizde  döşeme kolayca sökülecektir
5)içindeki telleri bir pense yardımıyla  döşemeye zarar vermeden sökelim
6) ön koltukların taban halısıyla birleştiği noktalarda  koltuğun kolay hareketini sağlayacak plastik parçalar var onları dikkatli bir şekilde sökelim ki  döşeme işlemi  sırasında plastik aksamları kırmayalım yada kaybetmeyelim
7)ön koltuğun sırt dayamasıyla oturumunu birbirine bağlayan sıvı yapıştırıcı sıkılmış bir vida var geniş  bir vida tornavidayla açmayı demeneyin  yuvasını bozarsınız tornavida tutmaz ayarlı pense ile  sıkıştırım açmayı deneyin
8) vidalar çıktıktan sonra döşemenin sırt dayama  kısmında alt tarafında 4 adet sivri  tırnak  var onları  pense yardımyla bükün ve döşemeyi hafif gerdirerek çıkartın yukarı doğru çektiğinizde  içinde bir adet  tel göreceksiniz yine pense yardımyla onuda sökün ve döşemeyi çıkartın 4 adet tırnaın bulunduğu yerde  2 adet tel daha var onlarıda sökmeyi ihmal etmeyin
9)ön koltukların oturum kısımlarında bir tel vasıtrasıyla gerdğildiğini göreceksiniz  o teli  yerinden çıkartın ve ön kısımda bulunan 2 adet plastik çiviyi sökün  daha sonra yukarıya çektiğinizde  3 adet tel göreceksiniz onlarda  pense yardımı ile sökün
10)döşemelerin içinde bulunan süngerlere ulaşacaksınız  söngerler büyük ihtimalle  deforme olmuşdur  döşemeciden yada  en yakın malzemeciden 1,5 cm kalınlığında yetecek miktarda  sünger  ve 1 adet bali alın
11)söngerlerin üzerine aldığınız  süngeri  aynı oranda kesip yapıştırın
12)döşeme işlemini  aynı söktüğünüz şekilde  uyğulayın tellerini bir bir takmayı unutmayın
13)arkadaşlar  du konuda eğer bilgi sahibi değilseniz yada  gerçekten yetenekli değilseniz  döşemeyi sakın sökmeyin  toplayamaya bilirsiniz  bir döşemeciye gitmenizi tavsiye ederim....

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 27 Mart 2011, 11:30:24 »
valla denicem. cok sagol yazdıkların için. benimkiler de kirliler baya. sen bu konuda oldukca bilgili gorunuyosun :D

Çevrimdışı trajedi06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 27 Mart 2011, 17:15:02 »
ilker kardeş  eğer  döşemeyi sökemem diyorsan sana  tavsiyem döşeme temizleyici köpükler var onları deneyebilirsin

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 27 Mart 2011, 18:06:54 »
ilker kardeş  eğer  döşemeyi sökemem diyorsan sana  tavsiyem döşeme temizleyici köpükler var onları deneyebilirsin
nası bişi onlar, nerden buluruz ? iyi temizleme yapıyolar mı?

Çevrimdışı trajedi06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 28 Mart 2011, 00:05:50 »
kardeşbüyük marketlerin oto aksesuar ve temizlik bölümlerinde traş köpüğüne benzeyen  temizleyiçiler var  sıkıyorsun döşemenin üzerine 5 dakika bekliyorsun kendiliğinden  köpürüyor  düşemeyi sonra hafifi nemli bir bezle siliyorsun  kiri çıkarıyor  derinlemesine temizlemez ama ama  güzel bir çözüm...

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 28 Mart 2011, 00:22:17 »
nası bişi onlar, nerden buluruz ? iyi temizleme yapıyolar mı?
ilker Temizliyor ama Abinin yaptıgı kadar güzel olmuyor ben golf un döşemeleri için aldım memnun kaldıgım soylenemez :-\

Çevrimdışı hbyrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 30 Mart 2011, 17:09:20 »
Dostum gule gule kullan artik
Biz kiymetini bilemedik sen kullan artik
Ben artik opelci oldum biliyosun :)))
opel forumlarina takilacagim artik  ;D
Saygilar
« Son Düzenleme: 30 Mart 2011, 17:11:44 Gönderen: hbyrm »
--Das Auto--

Çevrimdışı trajedi06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 31 Mart 2011, 03:02:25 »
saol kardeşim allah razı olsun ... senin arabanda çok güzel bu arada sende güle güle bin allah kaza bela vermesin ... emin ol arabana gözüm gibi bakıcam  gözün arkada kalmasın...