Gönderen Konu: Golf 4 Sislere POWER LED Uygulaması (Yeni Uygulamanın Resimleri Eklendi)  (Okunma sayısı 32181 defa)

Çevrimdışı Yükselgfb

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba.yeni aldığım golf için sislere far yerine başka bir şey yapmayı düşündüm.biz sakarya'da elektrik,elektronik ve led işiyle uğraşıyoruz.(Oto aksesuar olarak değil taahhüt işleri bina elektriği bina aydınlatma vb....)
Bir kaç arkadaşın sis farı yerine araçlarına şerit led döşediğini gördüm.görüntü olarak fena olmasa da özellikle ŞERİT LED olayının hepten ayağa düşmesi ve bütün kuş serilerinde far,tampon,sis,plaka aydınlatması vb. şekilde uygulandığını gördüğüm için işin şerit led kısmından vazgeçtim.

Led işinden anladığımız için bu konuda daha farklı ne yapabiliriz diye düşündük ve sislere şerit led yerine siyah bir armatür içine POWER LED koyalım dedik ve arkasına power led çok ışık yapıp çok ısınacağı için soğutucu koymayı düşündük.
Ürünü hazırladık ve bu akşam öylesine aküden kablo çekip nası durcak diye bi deneyelim dedik.sis ızgaralarının üstüne led armatürümüzü gelişi güzel koyduk ve resimlerini çektik.İlk izlenimim olumlu yönde oldu bir çok araca uygulanan şerit ledten çok daha iyi ışık veriyor ve kullandığımız armatürün lensi power ledlere uygun olduğu için daha şık bir görüntü oluştu.
Aşada yaptığımız bu denemenin resimlerini görebilirsiniz.
Önemle belirtmek isterim ki bu yapacağımız işlemin son hali değildir yarın bu uygulamayı son haline getirip resimlerini çekip tekrar burdan paylaşıcam sizlerle.
İşlemi son haline getirdiğimizde ledi golf 4'ün sis ızgarasının arasındaki boşluğa tamamen gömücez ve ürün dışardan apaçık bir şekilde gözükmeyecek.hem görüntü kirliliği olmayacak  hem de piyasadaki basit led uygulamalarından daha kaliteli olacak diye
düşünüyorum.      

Bu konuda size sormak istediğim bir şey var.ledleri siz ızgarasının neresine yerleştirmeliyim.dış taraflara mı iç taraflara mı yoksa tam ortaya mı?
Bu çalışmamla ilgili olumlu ve olumsuz görüşlerinizi bekliyorum.  :)
Bu akşam sadece deneme amaçlı uygulama yaptığımız için ledler biraz yamuk duruyor.Son halinde çok daha iyi olacak  8)
İşte resimler.

Fabrika çıkışı Audi'den ne farkı var be  ;D :D
« Son Düzenleme: 25 Mart 2011, 23:57:00 Gönderen: Yükselgfb »

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
    • Profili Görüntüle
Ynt: Golf 4 Sislere (POWER LED) Uygulaması
« Yanıtla #1 : 12 Mart 2011, 00:15:11 »
İçten yerleştirmeni öneririm ki daha derli toplu bir görüntü olur ;)
quattro

Çevrimdışı deli_kan57

• golf müpdelası :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Mart 2011, 11:59:07 »

Uploaded with ImageShack.us

buna bi bakmanı isterim..  bence   :tamamdir
farkettiysen 5 li kullanılmış.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2011, 12:48:06 Gönderen: deli_kan57 »

Çevrimdışı deli_kan57

• golf müpdelası :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Mart 2011, 12:10:47 »
sis farları nereden açılıyor bilgin vardır herhalde.  sonra yanlış bi hataya düşmeyesin diye söylüyorum. yanlış anlama lütfen..!  ;)

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Mart 2011, 14:30:33 »
Guzel dusunulmus bir olay bencede herkrz bunlardan takmaya basladi o yuzden farkli dusunmek daha iyi bencede
ADK

Çevrimdışı LF636 YENİDEN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Mart 2011, 14:58:41 »
kardeş tamda kaç zamandır düşündüğüm şeyi uygulamışsın güzel durmuş.bende bu fikre yeni mersedeslerden kapılmıştım.yapacaktım ama bulunduğum yerde malzemeyi tedarik edemedim

Çevrimdışı serhan61

• Yolu bilmekle yolda yürümek farklı şeylerdir...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Mart 2011, 15:13:54 »
bende çok beğeniyorum bu ledleri ama beğendiğim türleri bulamadım hep şerit ledler var .şu örnekteki beyaz golfte olan ledi nerden temin edebiliriz?

Çevrimdışı LF636 YENİDEN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Mart 2011, 18:26:50 »
po9ver led de bildiğim kadarıyla soğutma çok önemli.bence resimdeki beyaz golfteki gibi yerleştirmelisin yüksel kardeş bide bize maliyet hesabı çıkarırsan sevinirim.

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Mart 2011, 18:28:29 »
çok bişi tutmaz bunlar tahminim
ADK

Çevrimdışı mogunaydin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 12 Mart 2011, 19:57:02 »
Bence  R  da oldugu gibi  en ust izgaraya da yerlestirilebilir.Bencede 5 li olmali
« Son Düzenleme: 12 Mart 2011, 19:58:25 Gönderen: mogunaydin »

Çevrimdışı serhan61

• Yolu bilmekle yolda yürümek farklı şeylerdir...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Mart 2011, 20:46:23 »
bu resimdekide fena olmamış.uygulamayı düşünen arkadaşlara örnek teşkil edebilir...
« Son Düzenleme: 12 Mart 2011, 20:46:48 Gönderen: serhan61 »

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 12 Mart 2011, 21:39:29 »
sis ızgarasının ortasına yada en altına takarsan daha şık durabilir bu en üstte pek güzel olmamış ama dediğim gibi yaparsan daha güzel duracaktır ;)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Mart 2011, 23:22:00 »
kendi orjinal sis farı  sizde hak verirsiniz ki kat kat daha sık daha guzel daha orjinal duruyor once bunu kabul edelim.  farzedelim ki bu power led uygulaması golf iv te orjinalinde var ve piyasaya o yuvarlak sisler yeni cıktı,kim bakardı bu power led modeline:D 
Pioneer 5250sd teyibimi değiştirip Clarion aldım ve tesisatı hic ellemeden sadece teyp'i değiştirince anladım ki bugune kadar muzik değil HİKAYE dinliyormuşum.Sokaga atacak parası olmayanlara duyur

Çevrimdışı Yükselgfb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 13 Mart 2011, 01:45:02 »
Arkadaşlar değerli fikirleriniz için teşekürler.Resimleri paylaşayım.bugün işlemi tamamladık.ledi sis ızgarasına yerleştirme işlemi tahmin ettiğimden çok daha zor oldu.ızgarayı söktüğümüzde arkada hiç mesafe yoktu.daha sonra sis ızgarasının en üst kısmını kestik ledi içine vidalayarak yerleştirdik.led için gaz pedalının oralara gizli bir de tuş koyduk böylece farlardan bağmsız hatta araç kapalıyken bile tuş sayesinde sisleri açıp kapatabiliyorum.
Led'i olabildiğince ızgaranın içine gömmeye çalıştık bunda da tam istediğim kadar olmasa da yine olabildiğince başarılı olduk.ledin lensleri ve kasası siyah olduğu için gündüz dışardan bakıldığında ve led yanmadığında çok kolay gözükmüyor.(Ki bu uygulamada en önemli şey bence bu.led yanmadığında gündüz ürünün çok rahat gözükmemesi) ledin içine yerleştirdiğimiz kasa ve soğutucu enine biraz geniş olduğu için biraz zorluk çıkardı.

Benim için en önemli kıstas piyasada gördüğümüz şerit ledlerden farklı bir hava yaratmaktı ve aracı basit göstermemekti.bunda da başarılı olduğumu düşünüyorum.
Aracı gören kişiler şu ana kadar çok beğendi.henüz olumsuz bir tepki almadım.Ayrıca ledler Power Led ve mercek olduğu için gündüz de gayet iyi bir şekilde ışık vermektedir
.

Özellikle yukarda the_golf arkadaşımızın paylaştığı beyaz golf 4 e uygulanmış ledin ben photoshop olduğunu düşünüyorum.ya da çok profesyonel kişiler tarafından uygulanmış.çünkü gerçekten kusursuz duruyor.
serhan61 arkadaşımızın paylaştığı gri golfte de yine piyasada çok sık gördüğümüz şerit led uygulaması yapılmış.ışığın zayıflığından ve merceksizliğinden çok rahat anlaşılıyor.

İşte resimler eleştirilerinizi bekliyorum.  :D (İlk 3 resim ürünün montaja hazır en son halidir)

« Son Düzenleme: 13 Mart 2011, 02:20:11 Gönderen: Yükselgfb »