Gönderen Konu: Golf 3 Abs beyni ve bir kaç soru  (Okunma sayısı 24477 defa)

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
Golf 3 Abs beyni ve bir kaç soru
« : 07 Mart 2011, 15:50:42 »
Öncelikle merhaba yeni kayıt oldum gördüğünüz üzre:)..

Bi kaç konuda beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

Öncelikle 1997 model golf 3 üm var ama araç ruhsatta 1,6 cl yazıyor trafik sigortasında da 1,6 sport yazıyor.Aft motor Abs klima ön camlar otomatik spor koltuklar ve kadranlar beyaz bide orjinal güzel bi jant var üzerinde. tam olarak modeli nedir.

bir başka konuda yakıt tüketimiyle alakalı lpg yi ilk taktırdığımda ( tam hacmini bilmiorum ama bagajda küçük bişey simit değil ama ) bi depoyla 220-250km gidiyordu şimdi 160-170km anca gidiyor filtreleri değişti ayarları da yapıldı. Brc marka.

ve en kallavi konuya geldim abs beyni yanmış yerine çıkma bi beyin arıyorum ama çok uçuk fiyatlardan bahsediyorlar bu konuda yardımcı olabilcek biri varsa gerçekten çok memnun olurum.

Son olarakda ilginç bi problem var mesela işten çıkıyorum bi 20 dk kullanıyorum motor fln ideal sıcaklığına ulaşıyo sora markete girmek için durduğumda bazen araba tekrar çalıştırırken zorlanıyo. marş basıyo ama motor çalışmıyo bu nedendir.

şimdiden çok teşekkürler ilgilenenler için
« Son Düzenleme: 07 Mart 2011, 16:00:14 Gönderen: Onamdar »
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı nicolaiso

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 3 Abs beyni ve bir kaç soru
« Yanıtla #1 : 07 Mart 2011, 16:02:10 »
abs için cevap vereyim  :D pekte önemli bi konu deil bence abs benimkide arızalı ama yaptırmak istemiyorum cunku ufak bişeyde arac abs ye giriyo fren mesafesi azalıyo boşa para harcama derim ....filitreler degişti diyosun ben de gazla alakalı 1 2 parça degiştirmiştim enjektor mu ne temizlendi ilk 1 2 depo da fazla yakar demişti sonradan düzelir demişti aynen dedigi gibi cıktı ...

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Mart 2011, 16:09:03 »
abs için cevap vereyim  :D pekte önemli bi konu deil bence abs benimkide arızalı ama yaptırmak istemiyorum cunku ufak bişeyde arac abs ye giriyo fren mesafesi azalıyo boşa para harcama derim ....filitreler degişti diyosun ben de gazla alakalı 1 2 parça degiştirmiştim enjektor mu ne temizlendi ilk 1 2 depo da fazla yakar demişti sonradan düzelir demişti aynen dedigi gibi cıktı ...

Valla bende yaptırmamayı düşünüyodumda bi kaza atlattım o gün karar verdim yaptırmaya önümdeki ani araç fren yaptı biri atlamış yola (son model bi volvo) haliyle bende asıldım ama tekerlekler kilitlendi bi kaç santimle kurtardım o an karar verdim yaptırmaya.:)

enjektörlerede baktırayım en kısa zamanda çok saol :)

Çevrimdışı nicolaiso

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Mart 2011, 17:23:49 »
ani frende abs olunca araban durmaz ki fren mesafen cok uzayacak !!! heleki lastiklerin kötüyse hiç durduramazsın arabayı !!!

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #4 : 08 Mart 2011, 20:58:51 »
arkadaşlar bence abs harika birşey..  sert fren yaptığınız halde aracın kontrolü tamamen sizde..  abs olmasaydı aracınız kaymaya başladığı anda direk savrul ve istemediğiniz bir yöne doğru giderdi..
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2011, 09:45:47 »
ya evet hızlıyken ani fren yapıldığında tekerlekler kilitlenince direksiyon hakimiyetide ciddi azalıyor ve savrulur araç ister istemez.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #6 : 09 Mart 2011, 10:02:59 »
arkadaşlar bence abs harika birşey..  sert fren yaptığınız halde aracın kontrolü tamamen sizde..  abs olmasaydı aracınız kaymaya başladığı anda direk savrul ve istemediğiniz bir yöne doğru giderdi..
ya evet hızlıyken ani fren yapıldığında tekerlekler kilitlenince direksiyon hakimiyetide ciddi azalıyor ve savrulur araç ister istemez.

evet bencede.. Aracı kontrol etmemizi kolaylaştırıyor. özellikle hızlı bir viraja girdiğimizde tekerleklerin kilitlenip yol dışına savrulmamızı ve kaygan zeminde daha kısa mesafede durmamızı sağlıyor.. Dün Yine çok kar yağdı Bolu'ya bende sakin bir yolda denedim ama dikkat etmemiz gereken husus şu; fren pedalından ayağımızı çekmememiz gerekiyor eğer kararlı bir duruş-kontrol istiyorsak.. Diğer türlü düz frenlerdeki gibi pompala çek yaparsak işe yaramıyor ABS..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı bandareee

• en iyi araba senin olandır...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Mart 2011, 10:54:40 »
abs beyni arızalılar için ankarada bir yer varmış parçayı gönderince 250 liraya tamir edip gönderiyorlarmış yada 400 civarları çıkma parçalar var çorumdaki serviste 1 600 lira parça fiyatı söylediler fiyatlar böyle yani bilginize aynı arıza ben dede var
Sırtlanları geçmişti beşer yırtıcılıkta Dişsiz mi bir insan onu kardeşleri yerdi
Fevza bütün afakını sarmıştı zeminin Salgındı bugün Şark'ı yıkan tefrika derdi
asım

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Mart 2011, 11:13:17 »
150 liraya izmirde sorunu çözeceğini idda eden bi arkadaş var ona gidecem uygun bir zamanda

Çevrimdışı olcaytuna

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Mart 2011, 11:19:22 »
hiç uğraşma fahiş fiyat veren tamirci ve parçacılarla. heleki ellerinde olmadığı halde çok yüksek fiyat çeken parçacı ve servislerle.ebay de bulursun, modül üzerindeki vw stock parça numarasından aratabilirsin. geçen yaz yedek olsun diye golfII'me almıştım 20 eur' ya tertemiz ve sağlam abs modülünü. almanya genelde türkiye ye göndermiyor ama orada yaşayan arkadaşın veya akraban varsa kargo işi kolay olur.
mkII GT syncro

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Mart 2011, 21:58:47 »
150 liraya izmirde sorunu çözeceğini idda eden bi arkadaş var ona gidecem uygun bir zamanda

Bende izmirdeyim eğerki çözülebiliyosa o şekilde banada haber verirsen çok sevinirim.
Yada nerededir bu adam haftasonu bi götüreyim bende.

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Mart 2011, 22:08:35 »
hiç uğraşma fahiş fiyat veren tamirci ve parçacılarla. heleki ellerinde olmadığı halde çok yüksek fiyat çeken parçacı ve servislerle.ebay de bulursun, modül üzerindeki vw stock parça numarasından aratabilirsin. geçen yaz yedek olsun diye golfII'me almıştım 20 eur' ya tertemiz ve sağlam abs modülünü. almanya genelde türkiye ye göndermiyor ama orada yaşayan arkadaşın veya akraban varsa kargo işi kolay olur.

ebaydeki ürünleri inceledimde kargo işi sıkıntı olmazmı.

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Mart 2011, 22:43:39 »

Bende izmirdeyim eğerki çözülebiliyosa o şekilde banada haber verirsen çok sevinirim.
Yada nerededir bu adam haftasonu bi götüreyim bende.

0232 282 03 67 telefon numarası kardeşim

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Mart 2011, 12:01:39 »
0232 282 03 67 telefon numarası kardeşim

Çok sağol ben bu hafta sonu götürebilirsen sanada haber veririm son durumu.