Gönderen Konu: Giderken Hararet Işığı Yanması???  (Okunma sayısı 28807 defa)

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
Ynt: Giderken Hararet Işığı Yanması???
« Yanıtla #14 : 07 Haziran 2011, 17:12:04 »
arkadaşlar o ışık hararet ışığı değil su seviye ışığıdır. aracın suyunu kontrol edin azalmış olabilir. o ışık doğrudan su kabındaki kapağa bağlı benim araçta. kapağı kapatınca içindeki devre su ile temas ediyor bu da ışığın yanmasını önlüyor. su seviyesi düşük olunca ışık yanıyor. 1988 model golf ıı cl modeli aracım var.

benim geçen kapak düşmüş ama yanma olmadı  ???

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 07 Haziran 2011, 17:19:18 »
benim fren hidrolik kabında kablo yok su kabında soket var kablo yok ucu boşta bi kablo var ama ne işe yarıyor bilmiyorum
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #16 : 07 Haziran 2011, 17:20:09 »
 İptal edilmiştir  :saygılar
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 07 Haziran 2011, 17:24:49 »
İptal edilmiştir  :saygılar

bende ondan süpheleniyorum bakalım zaten sürekli kontrol ediyorum
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı djtiko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 07 Haziran 2011, 17:28:27 »
evet benim aracta da yanma oluyor bazen sönüyor kafasına göre takılıyor.belli ki bir c ok sebebi var  bu ısıgın yanmasının. onun için sorun yok demektir araba gidiyorsa. çünkü artık yaşını almıs araclar yani olsun o kadar da
OLD SCHOOL  MK2 ....

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #19 : 07 Haziran 2011, 17:56:00 »
 Güzel bir özellik aslında.. Ben kışın o ışığın sayesinde motorumu sağlıklı kullanıyorum.. Motor belirli bir ısıya gelene kadar uyarı veriyor sonra sönüyor.. Eğer vermese soğuk motoru yüklenip kapak çatlatması bedava :D :D

GTI dada çalışıyordu o sistem (ben toparladıktan sonra) Tapa patlatmıştım bana 10 kere hızlı bir şekilde ikaz verip ana elektriği kapatmıştı onun sayesinde blok çatlatmadım mesala :)
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı oktaygedikli

• OttO VW MK1 Rabbit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 07 Haziran 2011, 22:21:22 »
1984 model 1.3 cl 1989 model 1.9 gtd ve 1988 model 1.6 cl aracımda olmak ve bu araçlarla ilgi yapmış olduğum bilgiye dayanarak  1984 ve 1989 model aracımın su kabında muşurler mevcuttu ve su eksik oldugu takdirde aracın ikaz lambası yanıyordu şimdiki 1.6 cl aracımda baktığımda ise devir dayımdan cıkan su hortumu üzerinde baglı olan müşür' ile bağlantılı mantıklı düşündüğümüzde hararet seviyesi normal ve ikaz lambası yanıyor ise arac motor ve radyatör  içinde dolaşan su da hava olması ne deni ile muşür ile temassızlık sağlayıp ikaz ışığının yanma olasılığı yüksek gibi geliyor  :saygılar bu arada arkadaşlar muşürün (ORJİNAL) ise soketini çıkarınca ikaz lambası yanmak yerine devre dışı kalır. :saygılar

Çevrimdışı djtiko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 09 Haziran 2011, 09:22:15 »
arabanım triger ini yagını sarj kayışını baskı balatasını değiştirdim dün. değiştirdigimden beri ışık yanmıyor.
OLD SCHOOL  MK2 ....

Çevrimdışı serhaty

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 09 Haziran 2011, 14:15:11 »

Bende de bir dönem şarj ikaz ışığı ile birlikte uyarı sesi verdi, müşür değiştirdik tekrar yaptı sonra kabloda temassızlıktan yaptığını farkettik.
Bu arada uyarı sesi olduğunu bilmiyordum bu araçlarda.

Çevrimdışı djtiko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 09 Haziran 2011, 15:40:03 »
ben hiç uyarı sesi duymadım.
OLD SCHOOL  MK2 ....

Çevrimdışı mehmet yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 11 Ağustos 2011, 22:58:23 »
aracın devir saatli ise eğer ışığı hala yanıyor ise şarj dinamosunun kömürleri bitiyor veya şarj dinamosunun rotorunda kanal gibi derin çizikler oluşmuştur tornacıda temizletmen gerekir.şarj dinamosu ile yağ ışığının ne alakası var diyeceksin ama sen dediğimi yap.yoksa yakında akü ışı da yanar yolda kalırsın