Gönderen Konu: golfıv alıyorum.acil yardım  (Okunma sayısı 7638 defa)

Çevrimdışı mirzaturk

• Profili Görüntüle
Ynt: golfıv alıyorum.acil yardım
« Yanıtla #14 : 12 Şubat 2011, 13:13:05 »
ilk arabam opel astra 2004 hb di 52.000 km de aldım sordurmadığım yer kalmadı,her taraf bana kilometrenin orjinal olduğunu söylediler.
şans eseri araçta bulduğum bir servis formundan yola çıkarak aracın 168.00 de özel serviste bakım yapıldığını öğrendim.
almadan öncede dediğim gibi ne beyincisi kaldı,ne yetkili servisi kaldı,nede motor ustası kaldı.
yani kilometre oynama konusunda allaha kaldık.

Çevrimdışı hakkut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 12 Şubat 2011, 13:20:09 »
Km si ni düşürüp te orjinal diye satan şerefsizler 3 kuruş için haram para yiyenler sizden nefret ediyorum.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 12 Şubat 2011, 13:26:22 »
Ben onu bilir onu söylerim, markası modeli ne olursa olsun bir kullanıcı   aracını çok seviyosa çok ta kullanır, kullanmak için bahane arar, dolayısıyla aracın kmsı kısa sürede yükselir,  ben 2001 model golf4 ümü 2006 yılında 70 bin km de aldım, 3 ay önce 155 bin km de sattım, 4 yılda 80 bin km dolaştım anlayacağınız, o satılık aracın 10 yaşında ama 35 bin km de olması çok düşündürücü, eğer 2. araç olarak kullanıldıysa başka ama nasıl bir golf4 kullanıcısı 10 yılda sadece 35 bin km yapar ben anlamadım doğrusu, anlayan varsa bir adım beri gelsin :)

aracını çok seven çok gezer kısmına kesinlikle katılmıyorum,
bende çok seviyorum ama çok gezmiyorum  :)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 12 Şubat 2011, 13:59:13 »
yetkili servise en son ne zaman bakıma girmiş,
oradan hesaplayarak km doğrumu değil mi anlaşılır.
birde 35bin km deki bir aracın içi her açıdan kendini belli eder.
ha az ama çok hor kullanıldıysa 35bin km de olması bişey ifade etmez zaten bu durumda.  ;)

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 12 Şubat 2011, 14:04:45 »
bak guzel kardesim 35binde bir golfun içine girince kabak gibi belli edecektir gercekten 35binde oldugunu ve hertarafından belli edecektir aslında. benim tavsiyem senin onu almadan once en az 5 taane golf görmendir.sonra aradaki farkı hemen anlayabilirsin ama ilk defa gorecem alıcı gozuyle diyeceksen biraz sakıncalı ve servis kayıtlarını iste servis gecmisini bakım faturalarını.21 normal bence eger 35bin ise ama 20 makul.tridentline ise 19.5 bu iş biter
Pioneer 5250sd teyibimi değiştirip Clarion aldım ve tesisatı hic ellemeden sadece teyp'i değiştirince anladım ki bugune kadar muzik değil HİKAYE dinliyormuşum.Sokaga atacak parası olmayanlara duyur

Çevrimdışı ArIsToCrAd

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 13 Şubat 2011, 00:35:54 »
Km si ni düşürüp te orjinal diye satan şerefsizler 3 kuruş için haram para yiyenler sizden nefret ediyorum.
:tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir
Mecnun bilseydi vw sevgisini; sevmezdi Leyla zillisini...

Çevrimdışı Serhat4Motion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 13 Şubat 2011, 00:59:43 »
10 ya$inda araç 35bin KM hic normal degil.

eski araclar neyse ama artik arac alirken servis defteri doldurulmu$ arac almakta fayda var TR $artlarinda ve hic kalemle oynanmami$ olmali ayrica hersene muayenelerde senelik KM kontrolleri i$aretlenip bilgisayara gecmeli  yani yillik KM ortalama cikmali.alim satimdada ona gore hareket edilmeli ve illegal durumlar icin can yakici ceza uygulanmali.surekli VW servisine girmeli periyodik bakimlarda ve harici her yag degi$iminde vs... vw servisi yoksa en gecerli  özel servis vs, buarada BOSCH serviside VW'nin destekledigi servislerdendir eger var ise yakinlarda....bunlar bilgisayara i$lenilmeli...

yani vw servis defteri km i$lenmi$se ona bakilir senelik muayenelerde ortaya cikan kmye bakilir ve seviste bilgisayara i$lenen kontrole bakilir hepsini kar$ila$tirirsiniz icinize yatarsa dogru ise her$ey alirsiniz aracinizi...

buarada VW servisi aracin kac kmde oldugunu anlayamaz eger gerekli i$lemler yapilmami$sa... ama benim bildigim BMW  yeni nesil araclarinda bunu artik cözebiliyor not alinmasa bile . yani anlayabilmesi icin ustte dedigim gibi surekli servise girmeli o arac yag bakimlarinda deftere yazilmali resmi ka$esini uzerine vurmali ki sizde aaa $u kilometrede bakima girmi$ sene bilmem kac sonraki sene $u vs derken anla$ilir .alt yapi lazim bunun icin. oyle hemen olmuyor muayene istasyonlarini degi$tirmekle. neyse.ama o arabayi alma derim.
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2011, 01:06:50 Gönderen: Serhat4Motion »

Çevrimdışı enerji

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 14 Şubat 2011, 05:20:11 »
Kilometre normal bence. Araca baktırmak lazım. Ben de yılda 3-4 bin kilometre yapıyorum en fazla. Her yere arabayla gitmeyen birisidir veya fazladan dizel bir aracı daha olabilir.