Gönderen Konu: dizel passat yakıt tüketimi inceleme (ne kadar yakıyor)  (Okunma sayısı 68193 defa)

Çevrimdışı ali34

• Profili Görüntüle
Ynt: dizel passat yakıt tüketimi inceleme (ne kadar yakıyor)
« Yanıtla #28 : 18 Haziran 2012, 01:44:43 »
Bende bundan 1.5 ay 2000 model 1.9 Tdi Passat aldım. Araç aldığımda 10  gün falan İstanbul trafiğinde ort 8 litreyi aşağı düşmedi hatta 10 litreye kadar çıktığı oldu. sonra würt enjektör temizleyici koydum fayda görmedim.  Daha sonra bostancıda bosch çiçek kardeşlere götürüp enjektör bakımını yaptırayım dedim.  enjektörleri kontrol ettirdiğimde memelerinin değişmesi gerektiğini söylediler. orjinaliyle değiştirdik. ve yakıt şu an  bir  ort 4.4 yakıt tüketiyorum bazen 4 litereye kadar düştüğü de oluyor basarsan en fazla 5.5 kadar çıkıyor ama genelde sakin kullanan biriyim. demem  o ki eğer aracınızı muhakkak bosch veya güvendiğiniz bir pompacıya enjektörlerinizi kontrol ettirin turboyu turbonun hortuımlarını  mazot pompasını vs  Eminim 5 litreyi yukarı geçmez. sabah bostancı kadıköy trafiğine önceden 8-9 litreyi görürken şimdi 4.5 litre  civarı gösteriyor bilgisayar ben bile inanamıyorum

Çevrimdışı dgnecz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 20 Haziran 2012, 11:06:52 »
60 lt 1100 km

Çevrimdışı dgnecz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 21 Haziran 2012, 20:04:26 »
ben 62 lıtre ıle uzun yol 1150 km gordum eurodıesel 3,72 tl....1.9 tdi

Çevrimdışı Gurbetseli

• Yanlizca VW
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 25 Haziran 2012, 15:37:30 »
Bende 2003 2,5 TDI V6 4Motion var sehir ici 10 LT düsmüyor.
PAssat gibi arabami var yav.. Ben yakitindanda menmunum gidisindende tek sikayetim... otomatik sevmiyorum...:)
uzun yola cikmak nasip olmadi yaklasik 20 km gittikden sonra depoyu fulledim yolbilgisayarinda 700 KM yaziyordu.. Benim tahminim 800 felan götürür depom 80 veya 85 litre
Web Siten
[/font]

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #32 : 26 Haziran 2012, 01:26:16 »
yeni Dizel 2.0lar çığır açacak.

Audi A4 2.0 177HP
0-100 7,9sn
Ş.içi!!! 6,0lt/100km Ş.dışı 4,4Lt/100km

BMW 3.20d 184HP
0-100 7,6sn
Şiçi 5,7lt/100km Ş.dışı 4,4lt/100km
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı KARA_SEYTAN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 19 Ağustos 2012, 20:20:04 »
merhaba arkadaşlar ben yenı 2000 model 1.9 tdi tek kırmızı pasat aldım yol bılgısayarında ıkaz verıp kar( * ) işaretı cıkıyor ve  -1c cıkıp yukselıyor işte 17c 22c dıye bu aracı bılmedıgımden soruyorum ....

Çevrimdışı serhan61

• Yolu bilmekle yolda yürümek farklı şeylerdir...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 23 Ağustos 2012, 19:19:30 »
merhaba arkadaşlar ben yenı 2000 model 1.9 tdi tek kırmızı pasat aldım yol bılgısayarında ıkaz verıp kar( * ) işaretı cıkıyor ve  -1c cıkıp yukselıyor işte 17c 22c dıye bu aracı bılmedıgımden soruyorum ....
hava sıcaklığı belli derecenin altına indiğinde çıkar ekrana o ikaz işareti...

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 23 Ağustos 2012, 19:31:41 »
ben audi 2.5 v6 tdi ile 30 krş yakıyorum sizin 1.9 tdi ile yaktığınızın aynısı  :melek: (şehir içi) uzun yolda 22 krş  :sevgi:
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı lancelot

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 25 Ağustos 2012, 02:42:37 »
Arkadaşlar Ankara şehir içi ve Ankara  Bodrum turgutreis arası totalde 150 tl lik Lpg ile 900 km yol yaptım. Buda 16.6 kuruş yapıyor.  Bagaj ful dolu, aracın icinde 5 yetiskin 1 çocuk. Benzin deposu ful dolu lpg tankıda full dolu idi daha ne kadar az yaktırırım bilemiyorum  :melek: :) dizeller illaki az yakıyor ama lpgnın fiyatı ucuz olduğu için uzun yolda pek fark yok gibi :)
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2012, 03:31:58 Gönderen: lancelot »

Çevrimdışı salvador

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 04 Mart 2014, 19:12:20 »
Alıntı
]Bende bundan 1.5 ay 2000 model 1.9 Tdi Passat aldım. Araç aldığımda 10  gün falan İstanbul trafiğinde ort 8 litreyi aşağı düşmedi hatta 10 litreye kadar çıktığı oldu. sonra würt enjektör temizleyici koydum fayda görmedim.  Daha sonra bostancıda bosch çiçek kardeşlere götürüp enjektör bakımını yaptırayım dedim.  enjektörleri kontrol ettirdiğimde memelerinin değişmesi gerektiğini söylediler. orjinaliyle değiştirdik. ve yakıt şu an  bir  ort 4.4 yakıt tüketiyorum bazen 4 litereye kadar düştüğü de oluyor basarsan en fazla 5.5 kadar çıkıyor ama genelde sakin kullanan biriyim. demem  o ki eğer aracınızı muhakkak bosch veya güvendiğiniz bir pompacıya enjektörlerinizi kontrol ettirin turboyu turbonun hortuımlarını  mazot pompasını vs  Eminim 5 litreyi yukarı geçmez. sabah bostancı kadıköy trafiğine önceden 8-9 litreyi görürken şimdi 4.5 litre  civarı gösteriyor bilgisayar ben bile inanamıyorum
[/quote slm yaklasık bır ay oldu 2000 model 1.9 tdi passat sahıbıyım .sayın ali34 beyin gönderisinin hemen hemen aynısı da başıma geldi aracımı severek ve hayranlıkla kullanıyorum yanlız yakıt olayı morelımı bozmaya başladı. bunun üzerine ali 34 beyin tavsiyesi üzerine vanda aracımı bosch care service ne götürdüm aracı cıhaza bagladılar ve 3 tane enjektorun ekside oldugunu soledıler söküp pompacıya gonderdiler pompacı temızleyıp ayar verdi fakat ondan sonra gözle görünür bir yakıt azalması görmedım yada cok az oldu farkına varmadım  sizden ricam başka aracı çok yaktıracak sebepler neler olabilir  yada her şey normalde benim kullanımım mı yanlış (vites değiştirme devri filan gibi .aracımı  ılk calıstırmada anlık deger yolbılgısayarında yer yer 14-15 hatta 16 ları da buldugu oluyor bu normal mi yoksa her araçta (2000 1.9 tdi passatlarda) oluyormu bilgisi olan arkadaşlara selam eder ve bilgileri için rica ederim :D .ayrıca 25 litre eurodizelle yaklaşık 320 km yol yaptım aracımla  bu araç için bu değer  çok mu az mı normali bumu  anlamadım. sizinkiler ne kadar yakıyor acaba konuda bilgi sahibi olan üstadlardan acill yardım bekliyorum saygılar...

Çevrimdışı salvador

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 04 Mart 2014, 19:22:03 »
Alıntı
Alıntı
]Bende bundan 1.5 ay 2000 model 1.9 Tdi Passat aldım. Araç aldığımda 10  gün falan İstanbul trafiğinde ort 8 litreyi aşağı düşmedi hatta 10 litreye kadar çıktığı oldu. sonra würt enjektör temizleyici koydum fayda görmedim.  Daha sonra bostancıda bosch çiçek kardeşlere götürüp enjektör bakımını yaptırayım dedim.  enjektörleri kontrol ettirdiğimde memelerinin değişmesi gerektiğini söylediler. orjinaliyle değiştirdik. ve yakıt şu an  bir  ort 4.4 yakıt tüketiyorum bazen 4 litereye kadar düştüğü de oluyor basarsan en fazla 5.5 kadar çıkıyor ama genelde sakin kullanan biriyim. demem  o ki eğer aracınızı muhakkak bosch veya güvendiğiniz bir pompacıya enjektörlerinizi kontrol ettirin turboyu turbonun hortuımlarını  mazot pomp
asını vs  Eminim 5 litreyi yukarı geçmez. sabah bostancı kadıköy trafiğine önceden 8-9 litreyi görürken şimdi 4.5 litre  civarı gösteriyor bilgisayar ben bile inanamıyorum                                                                                                                                  slm yaklasık bır ay oldu 2000 model 1.9 tdi passat sahıbıyım .sayın ali34 beyin gönderisinin hemen hemen aynısı da başıma geldi aracımı severek ve hayranlıkla kullanıyorum yanlız yakıt olayı morelımı bozmaya başladı. bunun üzerine ali 34 beyin tavsiyesi üzerine vanda aracımı bosch care service ne götürdüm aracı cıhaza bagladılar ve 3 tane enjektorun ekside oldugunu soledıler söküp pompacıya gonderdiler pompacı temızleyıp ayar verdi fakat ondan sonra gözle görünür bir yakıt azalması görmedım yada cok az oldu farkına varmadım  sizden ricam başka aracı çok yaktıracak sebepler neler olabilir  yada her şey normalde benim kullanımım mı yanlış (vites değiştirme devri filan gibi .aracımı  ılk calıstırmada anlık deger yolbılgısayarında yer yer 14-15 hatta 16 ları da buldugu oluyor bu normal mi yoksa her araçta (2000 1.9 tdi passatlarda) oluyormu bilgisi olan arkadaşlara selam eder ve bilgileri için rica ederim :D .ayrıca 25 litre eurodizelle yaklaşık 320 km yol yaptım aracımla  bu araç için bu değer  çok mu az mı normali bumu  anlamadım. sizinkiler ne kadar yakıyor acaba konuda bilgi sahibi olan üstadlardan acill yardım bekliyorum saygılar...

Çevrimdışı salvador

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 04 Mart 2014, 19:28:09 »
Alıntı
]Bende bundan 1.5 ay 2000 model 1.9 Tdi Passat aldım. Araç aldığımda 10  gün falan İstanbul trafiğinde ort 8 litreyi aşağı düşmedi hatta 10 litreye kadar çıktığı oldu. sonra würt enjektör temizleyici koydum fayda görmedim.  Daha sonra bostancıda bosch çiçek kardeşlere götürüp enjektör bakımını yaptırayım dedim.  enjektörleri kontrol ettirdiğimde memelerinin değişmesi gerektiğini söylediler. orjinaliyle değiştirdik. ve yakıt şu an  bir  ort 4.4 yakıt tüketiyorum bazen 4 litereye kadar düştüğü de oluyor basarsan en fazla 5.5 kadar çıkıyor ama genelde sakin kullanan biriyim. demem  o ki eğer aracınızı muhakkak bosch veya güvendiğiniz bir pompacıya enjektörlerinizi kontrol ettirin turboyu turbonun hortuımlarını  mazot pompasını vs  Eminim 5 litreyi yukarı geçmez. sabah bostancı kadıköy trafiğine önceden 8-9 litreyi görürken şimdi 4.5 litre  civarı gösteriyor bilgisayar ben bile inanamıyorum
[/quote slm yaklasık bır ay oldu 2000 model 1.9 tdi passat sahıbıyım .sayın ali34 beyin gönderisinin hemen hemen aynısı da başıma geldi aracımı severek ve hayranlıkla kullanıyorum yanlız yakıt olayı morelımı bozmaya başladı. bunun üzerine ali 34 beyin tavsiyesi üzerine vanda aracımı bosch care service ne götürdüm aracı cıhaza bagladılar ve 3 tane enjektorun ekside oldugunu soledıler söküp pompacıya gonderdiler pompacı temızleyıp ayar verdi fakat ondan sonra gözle görünür bir yakıt azalması görmedım yada cok az oldu farkına varmadım  sizden ricam başka aracı çok yaktıracak sebepler neler olabilir  yada her şey normalde benim kullanımım mı yanlış (vites değiştirme devri filan gibi .aracımı  ılk calıstırmada anlık deger yolbılgısayarında yer yer 14-15 hatta 16 ları da buldugu oluyor bu normal mi yoksa her araçta (2000 1.9 tdi passatlarda) oluyormu bilgisi olan arkadaşlara selam eder ve bilgileri için rica ederim :D .ayrıca 25 litre eurodizelle yaklaşık 320 km yol yaptım aracımla  bu araç için bu değer  çok mu az mı normali bumu  anlamadım. sizinkiler ne kadar yakıyor acaba konuda bilgi sahibi olan üstadlardan acill yardım bekliyorum saygılar...alıntı yanlış olmuş saygılar.