Gönderen Konu: AKARYAKIT zamları hakkındaki düşünceleriniz (küfür etmek yasak)  (Okunma sayısı 37244 defa)

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
bir grup olarak burada bulunuyoruz amaçta belli eleştirme hakkımız oldugu kadar eleştirilme hakkımız ve bunların sınırı aşılmasında başka haklar doğacak bunu anlamak yeter. aba altından sopa  göstermek oluyor bu yapılan.

Bizim doğacak haklardan yana bir sıkıntımız yok nizam kardeş.Biz kimseye küfür etmedik hakaret etmedik.Hergün insanların sokakta söylediklerinin yanında bizim düşüncelerimiz inan çok ama çok kibar kalır.Benzinin litresi olmuş 4.07 TL.Kusura bakılmasın ama bende bunu eleştiririm.Burası yeridir değildir tartışılır.Ki adı üzerinde FORUM burası.Kaldıki bu konunun açılmasının sebebi birşeyler yapıp zamlara karşı tepki koyarak sesimizi duyurmak.Yoksa kimseye aba altından sopa gösterdiğimiz yada birilerini itham ettiğimiz yok.Kimseye hadi gidip meclisi basalım demedik.Sen bu konuya katılıp katılmamakta herkes gibi tamamen özgürsün tabi.
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
Tükoder'in sayfasına girin. Ana sayfada duyuru var zaten. Link bende açılıyor ama duyuruyu aşağıya kopyaladım.

Akaryakıt zamlarını protesto etmek için 05.02.2011 Cumartesi günü saat 11.00 de Galatasaray Lisesi önündeyiz.

DEĞERLİ TÜKETİCİLER

Ülkemiz tüketicilerinin tamamını ilgilendiren akaryakıt zamlarıyla ilgili kitlesel bir basın açıklaması yapmak üzere  5 ŞUBAT.2011  CUMARTESİ GÜNÜ SAAT: 11.00 ‘ de GALATASARAY LİSESİ’ nin önünde olacağız.

Açıklamayı yaptıktan sonra Taksim’e kadar yürüyerek bildiri dağıtacağız. Tüketicilerimizin gerekli duyarlılığı göstererek destek vermelerini ve bizlerle birlikte olmalarını bekliyoruz.

Saygılarımızla.

TÜKODER
Tüketiciyi Koruma Derneği
Genel Merkez Yönetim Kurulu

NİZAM KARDEŞ BAHSETTİĞİM ŞEY BU İŞTE.KALKIP MİLİTANLIK YAPALIM DEMEDİKKİ KİMSEYE  ;D GERİLMENİN ALEMİ YOK BENCE...
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
istanbul buna başlamış bide ankarada böyle bişey olsa izmirde bursada sesimizi duyuracak bişeyler yapsak sadece istanbul ile olacak birşey değil bu

Çevrimdışı ArIsToCrAd

• Profili Görüntüle
Ve son olarak eylem adına da NE GEREKİYORSA YAPMAYA BEN ŞAHSIM ADINA HAZIRIM !!! YER MEKAN ZAMAN BELİRLEYİP SESİMİZİ DUYURALIM DERİM
bi yer belirleyip protosto edelim yoksa bunların düşeceği falan yok hem orda onken 100 oluruz çünkü millet bıktı usandı artık... ankara olabilir mesela bu iş için...
Mecnun bilseydi vw sevgisini; sevmezdi Leyla zillisini...

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
bi yer belirleyip protosto edelim yoksa bunların düşeceği falan yok hem orda onken 100 oluruz çünkü millet bıktı usandı artık... ankara olabilir mesela bu iş için...

işte bu işin o kadar kolay olacağını zannetmiyorum izin almadan eylem yapmaya pek sıcak bakıcaklarını sanmıyorum sonra polisle çatışmaya falan girmeyelimde :D
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2011, 16:02:46 Gönderen: dj_burak »

Çevrimdışı ArIsToCrAd

• Profili Görüntüle
işte bu işin o kadar kolay olacağını zannetmiyorum izin almadan eylem yapmaya pek sıcak bakıcaklarını sanmıyorum sonra polisle çatışmaya falan girmeyelimde :D
polisle çatışma gibi bişi olursa şayet sesimizi daha çok duyan olur diye düşünüyorum medyada daha çok yer edersin yoksa sen günlerce bekle orda bi tane bakan duymaz donar ölürüz soğuktan... :D

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
NİZAM KARDEŞ BAHSETTİĞİM ŞEY BU İŞTE.KALKIP MİLİTANLIK YAPALIM DEMEDİKKİ KİMSEYE  ;D GERİLMENİN ALEMİ YOK BENCE...

gerilen yok ki gergin olan sensin biraz sakin, benim de canım sıkılıyor bunun tek hal çaresi kontak kapatmak o zaman bir yerlere in içine kadar gider sesimiz ama suda kimse alacagından vazgeçmediğinden yukarı yukarı çıkıyor bu fiyatlar.
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
polisle çatışma gibi bişi olursa şayet sesimizi daha çok duyan olur diye düşünüyorum medyada daha çok yer edersin yoksa sen günlerce bekle orda bi tane bakan duymaz donar ölürüz soğuktan... :D

Biber gazını gözüne yiyince bu düşüncenin değişeceğini düşünüyorum  ;D ;D ;D

Çevrimdışı ArIsToCrAd

• Profili Görüntüle
biber gazını çok yedim arkadaşım gözü bırak yanmayan yer kalmadı... :D rahat ol limonun kilosu benzinden ucuz... limonlar benden..

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
biber gazını çok yedim arkadaşım gözü bırak yanmayan yer kalmadı... :D rahat ol limonun kilosu benzinden ucuz... limonlar benden..

Tamam işte bak çözümü buldu adam  ;D Eee ne zaman gidiyoz   :D

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
harbi süper çözüm benimde aklıma yattı hem acıktık mı limon yeriz suyunu içeriz sonra kaldığımız yerden devam bi kasa liomnuda ben alim hadi :D

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
O zaman TÜDER'in eyleminde görüşmek üzere arkadaşlar.Unutmayın.Sustukça güdülürsünüz...Bizler insanız.Koyun değil !!!

Çevrimdışı ilkarabam6n

• Profili Görüntüle
ülkemizde çıkan herşey nedense kimseler görmeden bilmeden üstleri kapatılıo. almayalım kardeşim o zaman yurtdışından hiçbirşey bütün kaynaklarımızı biz kullanalım nie olmuo çünkü biz mahkum edilmişiz zamlara vergilere kazandığımızı ağız tadıyla yiyemez olduk ailece tek zevkimiz var onuda elimizden alıolar araba kapının önünde yatar hale geldi ve o haldeyken bile yok mtv yok egzos muanesi yok sigortası derken bütün vergilerini ödüyoruz ama kontağını korkarak çevirioruz inş. okuyolardır birileri de LÜKS olmadığını İHTİYAÇ olduğunu anlarlar.arkadaşlar ne yapıosak eğer bende varım bişeyler değişir umuduyla.....

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
Dünyada milletinden başka herkesi düşünen tek devlet bizimkisi galiba. Dışarı satış fiyatına bak, içeridekilere bak. Yabancılara araba da ucuz. Bizde vergilerle en az 2 katı. Her yerimiz petrolle dolu. Petrolle alakası olmayan tropikal adalarda bile satış fiyatı çok çok daha ucuz. Ben artık benim devletim olduğunu bile düşünmüyorum, dünyanın en güzel ülkesinden nefret ettirdiler, bezdirdiler insanı. Sadece yakıt değil ki herşey de inanılmaz bir vergi var. Kalkması gereken Ötv yıllardır mahvetti bizi, kimse gıkını çıkarmadı. Verginin vergisi alınıyor. Buna rağmen kimsenin umurunda değil ki. Araba satışlarına bakın, aylarca sıra bekliyor millet. Ferrari kadar az üretilen araba da sıra olsa gayet normal dersin de, bu kadar çok getirtilen ve üretilen arabalarda bu sıra nasıl oluyor? 5-10 bin TL lere vermiyorlar ki arabaları. 70-80 bin TL lik arabalarda var sıra. Hala benzinliklerde sıralar oluşuyor, hala dünyanın vergisiyle bir sürü eşya, yiyecek vs alınıyor. Tüketimde azalma da yok. Tam tersi istek var, artma var. Eee demek ki hepimiz zenginiz. Gelirlerimiz çok çok yüksek. Açıkçası benzinin litresi 20 TL de olsa kimsenin tınlayacağını sanmıyorum, en fazla 5-10 kişilik gruplar 1-2 saat eylem yapar, onları da mükemmel basınımız sallamaz bile. Anında unuttururlar, gündem değiştirirler. Herkes halka karşı çalışıyor, devlet bizi düşman gibi bellemiş. Alamadığı vergiler bizden çıkar, alamadıkları arabalar, yapmak istedikleri evler, alışveriş merkezleri yine bizden çıkar. Yapmadıkları hizmetlerin parasını biz veririz, yol derler, şu derler para isterler kuzu gibi veririz ama hiçbiri gelmez bize. Ondan sonra üstlerine toz kondurmazlar, bakın şunlar yapıldı derler. Kesinlikle siyaset yapmıyorum, başa kim gelse bunlar devam edecek. Çünkü koyunlar bile bizden daha organize, daha tepkili maalesef. Etrafımızda bir sürü örnek ülke oldu. En basit zamlarda, değişikliklerde bile ortalık karıştı. Bize bakın, kim sesini yükseltebiliyor ki? Kusura bakmayın tepkim çok ağır oldu, Ama bıçak kemiğe dayandığı için kendime hakim olamadım, eğer bir hatam var ise affola. Yazdıklarım tamamen eleştiriye açıktır ve kişisel görüşlerimdir.